fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Parlak İnciler Anaokulu

Özel Parlak İnciler Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-7
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/18:30

Özel Parlak İnciler Anaokulu Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 2-6 yaş arası öğrencilere eğitim veren Özel Parlak İnciler Anaokulu’nda 100 seneden uzun bir süredir dünyanın birçok ülkesinde binlerce okulda uygulanmakta olan ve alternatif eğitim yöntemlerinin başında gelen “Montessori Eğitim Sistemi” uygulanmaktadır. Montessori Eğitimi uluslararası standartlarda konusunda eğitim almış uzman öğretmenler tarafından uygulanan okulda bunun yanında native speaker yabancı öğretmen eşliğinde 5 tam gün İngilizce eğitimi günlük hayatın bir parçası olarak yer almaktadır. Özel Parlak İnciler Anaokulu'nda sadece 5 tam gün eğitim uygulaması yapılmakta olup sabah 07.00’dan akşam 18.30’a kadar hizmet verilmektedir. Servis hizmetimiz servis öğretmenimiz eşliğinde yapılmaktadır. Çocukların en güvenli şekilde okula ulaştırılmaları sağlanmaktadır. Eğitim etkinlikleri, usta öğretici ve montessori uzmanı olan öğretmenler tarafından yürütülmektedir. Bunun yanında alanında yeterliliğini kanıtlamış profesyonel eğitimcilerle de desteklenmektedir. Okul bu anlamda deneyimlerini öğrencileri ile paylaşmakta ve onları geleceğe hazırlayan kazanımları sağlamaktadır. İngilizce yabancı öğretmen tarafından tam gün okul eğitimi olarak verilir. Ayrıca 5 - 6 yaş öğrencileri branş öğretmeni olarak gelen ilkokul öğretmeni ile ilkokula yönelik hazırlık çalışmaları yapar. Müzik, orff, yaratıcı drama, satranç, seramik, jimnastik, yoga, plates gibi branş dersleri de eğitim programımızın içinde yer alıp, ailelerden ayrı bir ücret talep edilmemektedir. Yüzme, binicilik, buz pateni, tenis, bale vb. “kurs” niteliğindeki etkinlikler ayrıca talep doğrultusunda gerçekleştirilerek ücretlendirilir. Özel Parlak İnciler Anaokulu'nda Montessori eğitim donanımlarının bulunduğu sınıfların yanında çocukların oyun ve öğrenme gereksinimlerini karşılayan ve etkin öğrenmeyi kolaylaştıran ilgi köşeleri, sanat odası, spor ve oyun salonu bulunmaktadır. Bakımlarından sırayla sorumlu oldukları evcil hayvanlar, çiçekler, organik tarım alanı vardır. Bu şekilde çocukların sorumluluk almaları sağlanarak hayatı deneyimlemeleri sağlanır. Çocuklar etkinlikleri sırasında gün boyu sınıflarında kalmayıp, eğitim içeriğine uygun olarak tüm okulu ve bahçeyi kullanırlar. Bahçede yetişen sebzeleri öğrenciler toplamaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Oyun Temelli Eğitim

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Odaklı Eğitim

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Yorumlar (11)

 • SD

  Çok şanslıyız ki Esra öğretmene rastladık.. Neşesi, enerjisi sürekli güler yüzlü olması. oğlumu kendisine teslim ettiğim an içim çok rahat oluyor. İyi ki var.. Emeğine sonsuz teşekkürler

 • EK

  Güzel okulumuz Parlak İnciler Ailesi ❣️ 2 senedir okulumuza devam ediyoruz ve çok memnunuz. Kurtköy civarındaki en güzel imkanlara sahip bir Montessori okulu ❣️ Öğretmenlerimizden Yelda öğretmen ve Kurucu Nurgül hanım'ın çocuklara olan sevgisi bizleri çok mutlu ediyor

 • NB

  Okulumuzun enerjisi o kadar yüksek ki, her sabah çocuğumuzu okula bırakırken neşe doluyoruz, içeriden gelen güzel çocuk müzikleri ile güne güzel başlıyoruz. Tüm öğretmenlerimiz çok ilgili ve güler yüzlü. Biz Yelda öğretmenin sınıfındayız ve çok memnunuz. Parlak İnciler ailesine sonsuz teşekkürler

 • S

  Pendik civarında montessori metoduyla eğitim veren mükemmel bir anaokulu bu işi gerçekten ciddiye alıyorlar. Okulda bulanan öğretmenler son derece güler yüzlü ve enerjik .Bizim öğretmenimiz Yelda öğretmendi burdan kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz . Gösterdiği emek ve çaba için

 • FK

  Oğlum 2,5 yıldır severek devam ediyor. Bölgedeki en iyi okullardan biri. İlgi ve sevgiyle büyütüyorlar. Ortamı, bahçesi de çok güzel. İşlerini severek yapıyorlar ve iyi ki varlar. Sayelerinde çocuğumuz okuldayken içimiz rahat.

 • FK

  Oğlum 2,5 yıldır severek devam ediyor. Bölgedeki en iyi okullardan biri. İlgi ve sevgiyle büyütüyorlar. Ortamı, bahçesi de çok güzel. İşlerini severek yapıyorlar ve iyi ki varlar. Sayelerinde çocuğumuz okuldayken içimiz rahat.

 • EY

  Okul öğrenciye yaklaşımı ile çok üst düzeyde. Umarım çizgilerini hiç kaybetmezler.

 • HB

  Okulun fiziksel ortamini cok guzel bulduk , ayrica Yelda ogretmenimiz sevgi doluydu.Cocugumuzun durumu ile ilgili bilgilendirme daha periyodik ve sistemli olabilir.

 • YA

  Tekrar çocukluğuma dönüp bu okulda Nurgül öğretmenle eski günlerime dönesim var ☺️ öyle tatlı özverili işini böylesine severek yapan kıymetli insanlar bulmak onlarla yolunun bir şekilde kesişmiş olması Muhteşem birşey iyiki tanımışım

 • YA

  Kurtköy'de montessori metoduyla eğitim veren tek anaokulu ve bu işi gerçekten ciddiye alıyorlar. Çocukların gelecekleri çok parlak ve ülkemiz büyük insanların burdan mezun olmamaları için hiç bir sebeb göremiyorum.

 • mk

  anaokulu eğitiminde örnek alınması gereken bir kurum. Uygulamaları, okul ve öğrenci hayatıyla çıtayı yükseklere çıkarmayı başaran Pendik'teki en iyi montessori uygulamalarını yürüten bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Parlak İnciler Anaokulu İletişim Bilgileri

Çamlık Mahallesi, Yahya Kemal Beyatlı Caddesi, Akasyalı Sokak, No:8, C Villa, Pendik / İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum