fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Parlayan Yıldız Anaokulu

Özel Parlayan Yıldız Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/12:15
Öğlenci: 12:00/17:30

Özel Parlayan Yıldız Anaokulu Hakkında

PARLAYAN YILDIZ AKADEMİ ANAOKULU


Parlayan Yıldız Akademi Anaokulu, 2000 yılından beri 2-6 yaş arası çocuklara hizmet veren bir eğitim kurumudur.
Eğitimin çocuğu sevmekle başladığı fikriyle yola çıkan Parlayan Yıldız Akademi Anaokulu olarak, kişiliğin temellerinin atıldığı okul öncesi dönemde, öğrencilerimizin en üst seviyeye çıkması için tüm gelişim alanlarının (psikomotor, bilişsel, dil, duygu, özbakım) geliştirilmesinin yanısıra özgüveni yüksek ve mutlu çocuklar yetiştirmeyi hedef alan karma bir eğitim modeli sunmaktayız.
Parlayan Yıldız Akademi Anaokulu Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “BEYAZ BAYRAK” almaya hak kazanmıştır. Okulumuzun aynı zamanda ISO 9001 : 2015 standartlarına uygunluk belgesi vardır.


EĞİTİM MODELİMİZ
Eğitim modelimiz, okul öncesi alanda çağdaş eğitimde evrensel kabul edilen sistemler, S.T.E.M. eğitim modeli, P4C (Çocuklarla Felsefe) ve Orf ve Ritm dersi uygulamalarının yanısıra Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfradatının sentezinden oluşmaktadır.
Eğitim Modelimizin akademik planları her ay 3 ayrı doküman ile velilerimize gönderilmektedir.
English Kids Academy programı uygulanan okulumuzda İngilizce eğitimi tam zamanlı olarak verilmektedir. Çocuklarımız mezun olana kadar kısıtlı ölçüde İngilizce iletişim kurabilmeleri hedeflenmektedir.
Profesyonel Dans öğretmenimiz tarafından her yaş grubuna dans eğitimi verilmektedir. Modern Dans, Halk oyunları ve Bale derslerinin verildiği dans derslerimizde, çocuklarımız mezun olana kadar tüm yörelerimizin Halk oyunlarını, Modern Dans tekniklerini ve birinci seviye Bale tekniklerini öğrenmeleri amaçlanmaktadır.
Değerler Eğitimi ve Ahlak Gelişimi eğitimi çocuk okulda olduğu müddetçe devam etmekte ve eğitimler Masal Terapisi yöntemi ile desteklenmektedir. (Değerler Eğitimi derslerimize istekleri doğrultusunda velilerimiz katılabilmektedir)
Çocuklarımızın beyin gelişim fonksiyonlarının 3’te 2’lik bölümünün 0-6 yaş arasında tamamlandığının bilincinde olarak mutlu çocuklar yetiştirmeyi ve öğrenmeyi oyunla öğretmeyi amaçlamakta, çocuklarımızın yeteneklerini ve ilgi alanlarını ortaya çıkaran bir rehberlik desteği vermekteyiz.SINIFLARIMIZ
20 aylık ve 72 aylık çocuklara hizmet veren okulumuzda sınıflarımız;
- 20-36 aylık Küçükler Grubumuz
- 36-48 aylık Ortalar Grubumuz
- 48-60 aylık Büyükler Grubumuz
- 60-72 aylık Hazırlık Grubumuz
Olmak üzere, ortalama 25 metrekare ve güneş alan, maksimum 15 kişilik sınıflarda, her yaş grubu için kendi branşında uzman olan öğretmenler ve her yaş grubu için farklı eğitim modeli uygulamaları ile hizmet vermekteyiz.
Sınıflarımız 24 Saat kamera ile izlenmekte ve kayıtlı görüntüler velilerin hizmetine sunulmaktadır.


SAĞLIK VE BESLENME
Yaşamın her döneminde sağlığın temelini oluşturan beslenme, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için en önemli araçlardan biridir.
Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur düşüncesiyle yola çıkan okulumuzda, beslenme alışkanlıklarının küçük yaşlarda edinilmesi gerekliliğinin bilincinde hareket eden bir beslenme programı sunmaktayız.
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı denetimleri sonucu “BEYAZ BAYRAK” ve “BESLENME DOSTU OKUL” seçilen ve belgelendirilen okulumuzda her öğün çocuklara “DAMAK GELİŞİMİ EĞİTİMİ” verilmektedir.
09:00-10:00 Sabah Kahvaltısı
12:00-13:00 Öğlen Yemeği
15:00-16:00 İkindi Kahvaltısı
şeklinde 3 öğün olarak hazırlanan yemeklerimiz beslenme uzmanı tarafından hazırlanmış menü ve günlük malzemelerle okulumuzun mutfağında kendi aşçılarımız tarafından yapılmaktadır.

REHBERLİK HİZMETİ
Anaokulu, çocukların aileden ayrı bir birey olarak var olmayı deneyeceği ilk yerdir. Bu başlangıcın mutlu ve güven dolu olması önemlidir. Çocuklarımızın okula başlamasında, alışma ve uyum sürecinde her çocuğun kişilik özelliklerine göre ayrı bir program izlenir. Küçükler Grubumuzun okula uyum süreci velisi ile görüşülür ve çocuğun uyum zorluğuna göre , okula gelmeden önce sınıf öğretmeni ile birlikte kendi evinde vakit geçirmesi sağlanır. Ortalar ve Büyükler Grubumuzda çocuğun okula uyum sürecine göre belirlenen bir sürede velisi okulumuzda misafir edilir. Amaçlanan hedef uyum sürecinin en yumuşak şekilde atlatılmasıdır.
Eğitim Koordinatörümüz ve Çocuk Gelişim Danışmanımız tarafından çocuklarımızın sınıf içi etkileşimleri hakkında bilgi toplanır ve çocuğumuzun gelişimi ve davranışları sürekli olarak takip edilir.
Gözlemler sonucunda çocuğumuzun gereksinimleri, istekleri, sıkıntı ve sorunları, farklılıkları, ifade edemediği duyguları, kişilik yapısı, içinde yaşadığı koşul ve olanaklar ile ilgili algıları hakkında bilgi toplanı ve birlikte oyun oynama yöntemleri, Çocuklarla Felsefe (P4C) yöntemleri ve Masal Terapi Yöntemleri ile iletişim kurularak çözüm önerileri geliştirilir.
Çocuklarımızın bireysel özellikleri saptandıktan sonra değerlendirilir, alması gereken eğitim ya da yardım varsa aileye rehberlik yapılarak süreç hakkında geri bildirimler yapılır.

Okulumuzun akıllı telefonlar üzerinden yüklenebilen bir aplikasyon programı mevcuttur, çocuğumuz okula başladıktan sonra velisinin telefonuna bu aplikasyon yüklenir, aplikasyon uygulamasında çocuğumuzun yemek listesi, okula girdiği an, fotoğrafları, etkinlikleri, aktiviteleri, ne kadar yemek yediği ve eğer bir ilaç kullanıyorsa hangi saatte verildiği görüntülenebilir.
Duyurularımız whatsapp uygulaması üzerinden gönderilmektedir.
Sınıflarımız, Yemekhane, Bahçeler ve Etkinlik Alanları 24 saat kamera ile izlenmektedir ve dilediğiniz zaman geçmiş kayıtlara ulaşılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

- P4C Eğitim Sistemi

- Karma Eğitim Sistemi

- Masal Terapisi Eğitimi

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Parlayan Yıldız Anaokulu İletişim Bilgileri

Denizköşkler Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Cd. Su Sk. No:2/12 34315 Avcılar/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum