fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Paşabahçe Kardelen Anaokulu

Özel Paşabahçe Kardelen Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Paşabahçe Kardelen Anaokulu Hakkında

ÖZEL PAŞABAHÇE KARDELEN ANAOKULU, eğitimdeki tecrübesi ve uzman kadrosu ile kalitesini her geçen yıl daha ileri götürmeyi temel ilke edinmiştir. Beykoz/Paşabahçe bölgesinde eğitim ve öğretim sürecini devam ettiren okulumuz, güvenilir ve sevgi dolu bir ortamda, dikkatli, yeteneklerinin farkında, okulunu seven, çalışmayı seven, arkadaşları ile uyum içerisinde hareket edebilen, temel becerilere sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Anaokulu vizyonumuz; benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken, başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan, ahlaki ve milli ilkelere önem veren çocuklar yetiştirmek, bilimsel temelli kalite standardını yaygınlaştırmayı hedef alan bir yuvadır. Bu nedenle ÖZEL PAŞABAHÇE KARDELEN ANAOKULU olarak önceliğimiz, çağımızın gerekliliklerine uygun nitelikte kimlik sahibi, değerlerinin bilincinde bireyler yetiştirmek ve yetiştirilmesine rehber olmaktır. Öğrencilerimiz, bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler. Modern binamız da öğrencilerimiz için bahçe ve oyun alanları mevcuttur, yaş guruplarına uygun sınıflarımız, sosyal kültürel etkinliklerimiz, bilinçli anne ve babalarımızın en değerli varlıklarına hizmet vermenin haklı onurunu yaşamaktayız. Çocukların günlük beslenme ihtiyaçları helal ve organik gıdalara özen gösterilerek aşçımız tarafından günlük pişirilmektedir. Temizlik için düzenli kontroller yapılmakta ve çocuklara hijyenik bir ortam sağlanmaktadır. Çocukların eğitim gördüğü alanlarda eşya ve materyal seçimimiz, güvenliklerini ve eğitimlerini destekleyecek şekilde belirlenmiştir. Okulumuzun servisinde; çocukları ailelerden teslim alıp, ailelere teslim edecek ve ulaşımlarında güvenliklerini sağlayacak rehber öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Çocuklara okul öncesi yabancı dil eğitimi sağlanmaktadır. Eğitim ve öğretim dönemimiz yaz aylarında devam etmektedir. Çocukların sanatsal ve sosyal olarak gelişimlerini destekleyecek jimnastik, drama, İngilizce, halk oyunları, akıl oyunları ve görsel sanatlar etkinlikleri bulunmaktadır. Bu etkinliklere bağlantılı olarak sunumlar düzenlenmekte ve velilerin de katılım sağlayabilecekleri etkinlikler sergilenmektedir. Çocukların gelişimlerini takip etmekte, zeka çeşitlerine göre çalışma yapmakta ve grup eğitimi kadar bireysel eğitime önem vermekteyiz. Bununla birlikte kurum psikoloğumuz tarafından bireysel ve grup terapileri uygulanmakta, 3 ve 6 yaş arasındaki çocuklarımıza yönelik çalışmalarımızı özenle yapmaktayız. Okulumuzda haftada üç tam gün, yarım gün ya da oyun grupları ile eğitim seçenekleri de mevcuttur. Okulumuzun açık olduğu saatler 08:00 ve 18:00 arasındadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

 • G

  Çocuklarımızın güzel ahlaklı, özellikle vicdanlı insan olabilmeleri için bu özellikleri derinlemesine yaşatan okulumuz iyi ki varsınız. Kuran eğitimini sevdirerek öğreten öğretmenlerimizin emeği çok büyük. Emekleri için teşekkürler.

 • HF

  Çocuklarına hem Anaokulu eğitimi hem değerler eğitimini birlikte aldırmak isteyenler için Paşabahçe Kardelen Anaokulu doğru adres. Eğitim aşığı kurucusu Emine Özkan ve güler yüzlü öğretmenleriyle çocuklarin sevgi dolu bir ortamda çok kaliteli bir eğitim alması beni mutlu ediyor. İdari kadrosu da her konuda ihtiyaçları giderebilen özverili anlayışlı ve yenilikcidir. Çalışan anneler için yazında okulun açık olmasi biz anneler için büyük avantaj.kesinlikle tavsiye ediyorum . Peygamberlerimizin(s.a.v.) hayatını çocuklara mükemmel bir şekilde sevdiren müfredatı gerçekten muhteşem. Ayrıca robotik ve kodlama, İngilizce, akıl oyunları, matematik derslerindede çok başarılı bir okul

 • Okulun girişinden itibaren çocukların hayallerini süsleyen renkler ve resimler okula gelme iştağını resmen kabartıyor. Bide buna idarecilerin ve öğretmenlerin eğitim aşkları ve güler yüzleri katılınca tam bir yuva oluyo. Başaeılarınızın devamını dilerim

 • MK

  Çocuklarımızı rahatlıkla emanet edebileceğimiz bir yer. Sahibi çok tatlı bir bayan

 • H

  Öğretmenlerin donanımlı ve çok sevecen olmalari.yeniliklere açık ve herseyin en iyisini çocuklara vermek için çabalayan ve cok çalışan yoneticileriyle.tam puan alan nadir okullardan biri.

 • SD

  Okul müdürü ve kurucu vicdanlı ve çok iyi niyetli insanlar. Okuldaki tüm çocukları kendi çocukları gibi görüp en iyi eğitimi vermek için çok çaba harcıyorlar.

 • ZK

  Okulunuzda çocukların kendi başına yemek yeme alışkanlığı kazanması, konuşmalarının düzelmesi, el becerileri öğrenmeleri, daha çok arkadaş edinmeleri, gruba uyumu öğrenmeleri, dini eğitim almaları, faydalı gezileri, İngilizce, Matematik dersleri, zeka geliştiren oyunları, tiyatro oyunları, sene sonu gösteri ve daha birçok özelliğini beğeniyor ve destekliyorum. Herkese tavsiye ederim.

 • Ok

  Üç yıldır yakınen takip ettiğim okul, gerek öğretmen kadrosu, gerekse de çocuklarımızın duyuşsal ve bilişsel alanlarda geliştirici aktiviteleriyle fark yaratmaktadır. Çocukları eğitim sistemimizde 2023 vizyonunda altı çizileerek hedeflenen maddi ve manevi yönden bir bütün olarak geliştirmeyi şiar edinen kurum yönetici, öğretmen ve tüm çalışanlarını tebrik ediyorum.

 • Ak

  Kızım iki yıldır gidiyor her sene yenilikler getirerek eğitime devam ediyorlar. Yönetim öğretmenlerin tüm çalışanların çocuklarımıza davranışları ilgileri çok güzel biz çok memnun kaldık herkese tavsiye ederim.

 • KK

  Çok ilgili bir öğretici grubu var. Sosyal etkinlikleri çok fazla çok güzel. Fiyatlarıda diğer anaokullarına göre avantajlıBahçesi biraz küçük. Ancak sıcacık bir ortam var

 • EK

  İdareciler Son derece ilgili etkinlikler çok faydalı gözüm hiç arkada kalmıyor

 • HK

  Haftada bir robotik kodlama eğitmeni olarak gittiğim her gidişimde yöneticilerine, öğretmenlerine, öğrencilerine ve çalışanlarına hayran olduğum okul... Çocukları öyle güzel, öyle olumlu ve öyle ahlaklı yetişiyorlar ki... Dersimde çocuklarıni “arkadaşınla öyle konuşmamalısın” “konuşarak çözebiliriz” gibi cümlelerine şahit olmak mutluluk vericiydi. İyi ki varsın Kardelen Anaokulu

 • Sy

  Çevre sorunlarına duyarlı, erdemli doğayı seven, kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilen, özgüveni tam sadece bedensel ve zihinsel değil, aynı zamanda duygusal sanatsal çevresel ve müziksel zekayı da destekleyici eğitim sistemiyle, güler yüzlu sabırlı kadrosuyla pırıl pırıl bir okul. Okulda pisikolojik danışmanım her an ulaşılabilir olması avantaj ve ayrıca sınıf mevcudunun 15 ile sınırlandırılmış olması her bir çocuğa daha çok zaman ayrıldığını gösteriyor. Bütün bunların yanında robotik kodlama ve İngilizcenin de yer alması Paşabahçe Kardelen Ana okulunun doğru adres olduğunu gösteriyor. Böyle donanımlı bir okulu kurduğu için Emine Özkan hanımefendiye ayrıca teşekkür ediyorum

 • SY

  Okulun bahçesi çocuklar için güvenli ve oyun oynamalarına oldukça uygun şekilde tasarlanmış. Öğretmen kadrosu özenle oluşturulmuş.Akademik kadrosu güven veriyor.Okulun kurucusu çok ilgili bir bayan.Sorularımıza samimiyetle cevap verdi.Eksik bir durum tespit etmedim.

 • HF

  Çocuklarına hem Anaokulu eğitimi hem değerler eğitimini birlikte aldırmak isteyenler için Paşabahçe Kardelen Anaokulu doğru adres

 • Yönetici, öğretmen,personel,okul temizliği, ve özellikle eğitimiyle gönül rahatlığıyla çocuğunuzu gönderebileceğiniz bir okul.

 • GA

  İki senedir oglumu kardelen anaokuluna gönderiyorum ögretmenlerinden idari müdürleri ve okulun sahibi olan emine hanımdan çok memnun kaldık çok özenle özleriyle çalışıyorlar iyiki bu okulu seçmişim diyorum herzaman

 • T

  Güler yüzlü idarecileri ve öğretmenleriyle Kardelen Anaokulu gönül rahatlığıyla kızımı emanet ettiğim bir okul. Okulun her anlamda donanımlı olması, faaliyet ve aktiviteleri ile çocukların becerilerini güçlendirmesi, değerler eğitimi ile ahlaki karakterini geliştirmesi en büyük tercih sebebim. Çocuklarımızın vicdanlı, merhametli ve sağduyu ile yetişmesinde emeği geçen okulumuza sonsuz teşekkürler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Paşabahçe Kardelen Anaokulu İletişim Bilgileri

İncirköy Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Cd. 43 , 34800 Beykoz/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum