fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pelikan Akademi Anaokulu

Özel Pelikan Akademi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Pelikan Akademi Anaokulu Hakkında

Tarihçe
Pelikan Akademi 1993 yılında başladığı eğitim-öğretim süreciyle yaklaşık 27 yıldır çocuklarla çalışarak mutlu ve başarılı nesiller yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir. Öncelikli amacımız, Pelikan Akademi ailesinin üyesi olan her bir çocuğun sıcak, huzurlu ve keyifli bir ortam içerisinde kendi potansiyelini bizlerle birlikte keşfetmesi ve en üst seviyeye taşımasıdır. Kuruluşundan bugüne Pelikan Akademi, edindiği birikim ve tecrübesini insan yaşamının temeli olan okul öncesi dönemde çocuğun kişisel, bilişsel, fiziksel, sosyal ve ruhsal gelişimini temel alarak, farklı ve nitelikli öğrenme modelleriyle eğitim vermeyi sürdürmektedir. Yaşayarak, uygulayarak, deneyerek ve sorgulayarak öğrenmeyi temel alışımız, çocuklarda merak duygusunu canlı tutmayı, öğrenmeye ilgi uyandırmayı ve çocuğun var olan yeteneklerini görünür kılmayı hedeflemekle birlikte çocuklara paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi, temel bilgileri ve yaşamsal becerileri öğretmektedir. Çocukların hayatında aldığımız bu önemli rolün farkındalığıyla iyi bir başlangıç ile iz bırakmaktayız. Bununla birlikte, çocukların eğitiminin en etkili ve sağlam adımlarla ilerleyebilmesi için her zaman ebeveynlerle bir ortaklık kurmayı ve yakın çalışmayı temel almaktayız.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

- İdareciler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Sınıf Öğretmeni

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar (21)

 • E

  Merhaba Sevgili Pelikan Akademi Ailesi, Sizleri özlemle anıyoruz. Kızımız Derin'in okulda yaşadığı anılar, nitelikli eğitimler, katkı sağlayan çevre için teşekkür ederiz. Özellikle Derin'in edindiği sanatsal bakış açısı, sanatsal gözlem ve yorumlama gücü bizi oldukça mutlu etmiştir. Öğretmenimiz Delal Kazıcı'ya çok teşekkür ederiz. Her müzelere gidişimizde sanat öğretmenimizi anıyoruz. Bir daha karşılaşmak üzere. Sevgilerimizle

 • AA

  Eğitim kalitesi çok iyi. Çocuklara sanat dersi verilmesi çok güzel bir yaklaşım. Bunların yanında benim için en önemlisi çocuklara sevgi ve sabırla yaklaşmaları..

 • MK

  Öneri üzerine kendileriyle tanıştık ve iyi ki oğlum okul hayatına Pelikan'da başladı diyorum. Okulda tanıdığım tüm öğretmenler çalışanlar son derece güler yüzlü, samimi ve en önemlisi sevgi dolu. Okul müdürü Nuray Hanım, çok iyi içten bir insan ve işinde çok başarılı. Çocukların psikolojisi, sağlığı, eğitimi hepsini ayrı ayrı düşünüyor, son derece titizlikle planlıyor ve uygulamaya koyuyor. Pandemi sürecinde dahi online olarak çocuklara harika etkinlikler hazırladılar biz velilere de çok destek oldular. Çok memnunum ve herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 • Y

  Uzun geçmiş deneyimi, eğitimli kadrosu, yapıcı ve çözüm odaklı yaklaşımları ile tavsiye edebileceğim bir kurum. Çocukları müşteri olarak değil kesinlikle birer öğrenci gibi görüyor ve yetiştiriyor. Tüm kadroya tekrar teşekkür ederim.

 • SK

  Oğlum iki yılı aşkın süredir Pelikan akademi öğrencisi bu süre zarfında gelişiminde gözle görülür ilerleme kaydettik gerek Nuray Hanım gerekse diğer çalışanlar işinin ehli ve oldukça tecrübeliler ve butik hizmet anlayışıyla her çocuğun ihtiyaçlarına yönelik Çözüm üretiyorlar ikizlerim de büyüdüğünde okul için adresimiz yine Pelikan akdemi olacaktır.

 • Gk

  Oğlum 22 aylık iken dil gelişimi ilerlesin ve sosyalleşsin dıye pelikan akademiye başladık.2 ay sonra çok olumlu bir şekilde geri dönütlerini almaya başladık.Yarım gün başlattığım okulumuza 1.aydan sonra tam güne geçtik.Oğlumun erkenden kalkıp okula gitme isteği beni çok çok mutlu ediyor.Ortamı gezmeden,denemeden bence başka okul arayışlarına girmeyin derim.Biz çok memnunuz çünkü.Seviyoruz seni pelikan

 • Dt

  Çocuğum okula başlamadan önce sözel ifadesi ve iletişimi oldukça zayıftı aileye çok bağımlı ve farklı ortamda tedirginlikleri olan bir çocuktu Pelikan akademi desteği ile bunları aştık. Okuluna çok mutlu gidiyor. Onun mutluluğunu gördükçe biz daha çok mutlu oluyoruz. Sonsuz teşekkürler!!!!

 • GK

  Oğlum 2,5 yaşından beri Pelikan Akademi'de eğitim görüyor.Kurumun en önemli özelliği eğitim anlayışı olmakla birlikte çocuk merkezli olup,çocukları sorgulamaya,araştırmaya,merak uyandırmaya, keşfetmeye yönlendirmesi...Gerek personeli gerekse fiziksel donanımı ile çocuğunuzu içiniz rahat bir şekilde teslim edebileceğiniz bir kurum.

 • ck

  Pelikan Akademi ye 2 yaşında ki oğlumu doktorumuzun tavsiyesi üzerine götürdüm. Oğlum tam konuşamıyor ve çevresindeki çocuklarla sosyal iletişim kuruyordu. Bu konuda çok endişelenmiştim . Yuvadaki kurum sahibi Nuray hm ile tanıştıktan sonra doğru bir kuruma geldiğimizi anladım . Oğlum ikinci aydır Pelikan Akademi ye gidiyor. İkinci haftadan sonra oğlumun konuşmalarının ilerlediğini fark ettik. Çocuklarla bir araya geldiğinde onlarla iletişim kurarak oyunlar oynayabiliyor . Pelikan Akademi ailesine oğluma katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. İyiki varsınız

 • At

  Okula uyum sürecinde bazı zorluklar yaşadık bu konuda başta Nuray Hanım olmak üzere çok destek gördük şimdi kızım çok farklı çok daha uyumlu. Öğretmenleriniz ,ablalarınız hepsi çok iyi çok sevgi dolular en önemlisi de bu teşekkürler herşey için

 • E

  Merhabalar, calisan bir anne olarak oglumu iki yasindan itibaren pelikan Akademiye göndermekteyim. Krese basladigi ilk günden itibaren hic bir zaman gözüm arkada kalmadi, güvende olacagini bilerek okula biraktim. Bu nedenle basta sevgili müdüremiz Nuray hnma, öğretmenlerimize ve calisan ablalarimiza cok tesekkür ederim. Pelikan akademiyi tercih etmemizin en önemli nedenleriden biride uyguladiklari eğitim programidir. Özellikle bilim atölyeleri ve sanat dersleri cok basarili. Çinar 4 yildir okuluna devam ediyor ve bu sene son senesi ana sinifini da pelikanda okumasi karari almistik. İyi kide bu karari almisiz alt yapisi cok kuvvetli bir sekilde ilkokula hazirlanmakta, tekrar tüm pelikan ailesine tesekkürler

 • Pelikan Akademi ,akademik basarinin yaninda mutlu cocuklar yetiştirmeyi hedefleyen bir kurum. Büyük emeklerin,özverinin, gayretin yaninda kendini ifâde eden çocuklar yetistirebilmeyi kendine ilke edinmiş bir kurum .Çocugumunda guven icinde yollayabildigim kiymetli öğretmenlerin ve idarecilerin bulundugu degerli bir kurum.

 • ET

  Onlar bizim kahranımız. Kızım henüz iki yaşındayken tanıştık kendileriyle. Telaşlıydık, heyecanlıydık, nasıl davranacağımızı bilmiyorduk. Tecrübeleriyle, soğukkanlılıklarıyla, sevgi ve saygılarımla sarıp sarmaladılar yavrumuzu.İşimiz nedeniyle yetişemediğimiz yerlerde açığımızı kapadılar, her anlamda yanımızda oldular, rahatlattılar.Okula başladığında sadece enne ve baba diyebilen kızım şu an dilimiz kurallarına uygun öyle güzel cümlelerle ifade ediyor kendini ki mutluluktan ağlamak istiyorum. Ben gemi kaptanı olucam anne dediğinde açtıkları vizyon penceresi için tekrar teşekkür ediyorum. Kısacası onları çok seviyorum.

 • E

  Merhabalar, Pelikan Akademi'de deneyimlediğimiz eğitim süreci çocuğumuzun entelektüel ve yaşamsal kazanımları açısından nitelikli olarak değerlendirmekteyim. Çocukların sadece okula bağlı kalmadığı müze, doğa gibi alanlarda da faaliyet yürütmeleri değerlidir. Kızım ile mutluluk ile Pelikan'da geçirdiğimiz günleri anmaktayız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 • Es

  İki oğlum var . Çalışan bir anne olarak tavsiyem çocuğunuzu bakıcıya değil pelikana emanet edin

 • G

  Başta Nuray Hanım olmak üzere, tüm değerli öğretmenlerimiz ve sevgi dolu ablalarımıza, kızım Nehir'e üç yıl süresince aşıladığınız başta sevgi, sonra eğitim için çokça teşekkür etmek isterim. Kızımın dil ve kültürel eğitim altyapısının sizler tarafından nasıl kuvvetli oluşturulduğunu şu an daha iyi görebiliyorum. Kızımın hayat ile ilgili ilk deneyimlerinde, sizlerin dokunuşunun olmasını da bir şans olduğunu düşünüyorum. Emekleriniz ve özveriniz için sonsuz teşekkürler...

 • A

  Ben Ayşe pınar TÜZGER bankacıyım.Çok zor beğenen biriyim. Kızım SU 2 yaşinda Pelikan Akademiye başladı. Şimdi 6.5 yaşında üzülerek başka bir okuldayiz.. Eğer Pelikan Akademinin ılkokulu olsaydı vereceğim tek yer orası olurdu.Islerinde çok profosyenel çalisan Nuray hanim ve ekibinI (Ebru öğretmen özellikle) içten dileklerimle kutluyorum.Bugün kizim ilkokulda bu kadar başarılıysa sizin payınız büyük . Sonsuz teşekkürler.

 • Ds

  Sizin okulunuzla bu sene tanıştık ama bakırköyde yasan biri olarak sizi duymamak imkansız.oğlum uyum sürecini zor atlatan bir cocuk ve maleesefki eski okulunda bu süreci rüsvet(!) le atlattırdıkları için alısma sürecini nasıl atlatacagı konusunda cok tereddüte düştük.Ama hem öğretmenlerinin ilgisi hem ablaların ilgisi ısrarla durumu anlatıp anlayısla karsılamaları sayesinde güzel bir uyum süreci gecirdik.simdi mutlu oldugu için arkasına bakmadan sınıfına cıkan okuldan gülen bi yüzle aldığım keyifle okulu konustuğum bir oğlum içim rahat sekilde gönderdiğim bir okul oldugunuz içinde size tesekkür ederiz.ateşkonun annesi ve babası

 • MG

  Sevgili Pelikan Ailesi, Sizler ile kızım 2,5 yaşında iken tanıştık. Daha öncesinde 4 - 5 yuva deneme süreci geçirdik. Pelikan Yuva'nın bizi ilk etki altına alması, kızımın yuvaya alışma sürecinde sizlerin izlediği yol sevgi ve sabırlarınız olmuştur. Kızımın yuvaya başladıktan sonra onda gördüğümüz olumlu değişiklikler doğru karar verdiğimizi gösterdi. Aklım hiçbir zaman çocuğumda kalmadı ve bir anne olarak endişelerim olmadı. Çünkü kızım sizlerle çok mutlu ve emin ellerdeydi. Yaşlarına uygun eğitiminiz ile çocuklarımızı oyuna doyurduğunuz verdiğiniz profesyonel (akademik) eğitiminiz ile bizleri bir kez daha mutlu ettiniz. Kızımı hem hayata hem de ilkokula sevgi dolu ve başarılı öğretmen kadronuz ile hazırladığınız için başta öğretmenimiz E. Hanıma ve sizlere çoooooook teşekkür ederiz. İkinci Yuvamızı daima özlem ve sevgi ile anacağız. Sezen'in annesi

 • DA

  Sevgili Pelikan Yuva Çalışanları, Sizlere yeterince teşekkür edemedim. Kızım şuanda ilkokul 2. sınıfı bitirmek üzere fakat hepimiz hala Pelikan Anaokulu'nu sevgi ve özlemle anıyoruz. Çalışan bir anne olarak çocuğumu bırakıp bu kadar güvende ve mutlu hissettiğim başka hiçbir yer olmadı. Pelikan'da kızım çok eğlendi. Çocukluğunun en önemli ihtiyacı olan oyuna doydu. Akademik olarak kusursuz ve yaşına uygun bir metodla eğitim aldı. Eğlenceli, güvenli ilkokula hazırlık eğitiminin en iyi şekilde verildiği bir ortamda çok mutluydu. Okula koşarak gidiyor. Okuldaki mutluluğunu her fırsatta dile getiriyordu. Her çocuk özeldi ve her birinin özelliğine uygun davranış modelleri geliştiren son derece yetkin öğretmenler aynı zamanda çocuklarımızı sevgiye boğarak eğittiler. Sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunmaktan bıkmayacağım. Pelikan ile tanıştırılmasını hayatının en güzel fırsatlarından biri olan bilen Zeyneo Duru'nun annesi.

 • ÜT

  şehrin kalbinde ve sosyal aktiviteler bakımından bu merkeziliğinden oldukça faydalanıyorlar. Geziler ve aktiviteler çocukların gelişimi ve yeni şeyler keşfetmesi için bulunmaz bir fırsat. Yaz okulu döneminde de oldukça ilgileniyorlar çocuklarla dolu dolu bir programları var.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pelikan Akademi Anaokulu İletişim Bilgileri

Zuhuratbaba Mah. Yeni İncirli Yolu Sk. No:11 Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum