fb
Özel Pelikan Akademi Anaokulu

Özel Pelikan Akademi Anaokulu

0 212 963 2084
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Pelikan Akademi Anaokulu Hakkında

Özel Pelikan Akademi Anaokulu üç katlı müstakil binasında 6 tane derslik, çok amaçlı salon ve bahçesi ile 27 yıldır hizmet vermektedir. Derslikler öğrencilerin yaş gruplarına göre belirlenmektedir. Özel Pelikan Akademi Anaokulu 'nda ki eğitim ortamlarının düzenlemesi, okulun eğitim felsefesini yansıtmaktadır. Dersliklerde bol miktarda uyarıcı materyal bulunmaktadır ve materyallerin yerleri raflarına etiketlenmiştir . Materyaller çocukların görebileceği ve boylarının yetişebileceği dolaplarda ellerinin altındadır. Böylece çocuklar öğretmenlere bağlı kalmadan özgür hareket edebilmekte ve oynadıkları materyalleri yerlerine kolaylıkla yerleştirebilmekteler. Ayrıca etiketler sayesinde çocukların sembolik düşünce gelişimleri de desteklenmektedir. Öğrencilerin kendi davranışları ile öğrenebilecekleri, içinde rahat hareket edip iş yapacakları, yaratacakları, yaşayacakları, inşa edecekleri, deney yapacakları, hayal kuracakları, arkadaşları ile çalışacakları, eşyalarını koyacakları, çalışmalarını sergileyecekleri, hem kendi kendilerine hem de büyük ve küçük gruplarla çalışabilecekleri bir mekana ihtiyaçları vardır. Özel Pelikan Akademi Anaokulu sınıfları bu ihtiyaca cevap verecek şekilde düzenlenmiş ve donatılmıştır. Çocukların gelişimlerindeki değişik alanlarının desteklenmesi amacıyla sınıflar iyi tanımlanmış çalışma köşelerine bölünmüştür. Evcilik Köşesi, Sanat Köşesi, Blok Köşesi ve Sessiz Köşe vb. Her köşede o köşeye özel materyaller ve çalışma imkanları vardır. Bu sayede çocuklar, seçeneklerinin ne olduğunu kolayca görebilir ve bir amaca dayandırılmış oyun planları kurabilirler. Çocukların sınıf dışında psikomotor gelişimlerinin desteklendiği ve atölye çalışmalarında kullanılan, değişik amaçlar için kullanılan bir oyun alanıdır . Çocuklar yuvadaki bu alanda hayal güçlerini özgürce kullanarak farklı oyun türlerini deneyimleme fırsatını bularak rahatlarlar . Koşma , tırmanma , zıplama , atlama , kayma vb. Birçok beceriyi bu alanda özgürce hareket ederek , oyunlar oynayarak geliştirirler ve bedenlerinin değişik bölümlerinin gelişimlerini desteklerler .

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Seramik Kulübü
Robotik ve Kodlama
Yabancı Dil Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

- İdareciler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Sınıf Öğretmeni

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar

 • d. s.

  Binanın eski olması ilk girişte tedirgin etsede öğretmen ve idari kadro güvenimi kazanmayı başardı.Gözünüz arkada kalmadan çocuğumuzu emanet edebileceğimiz bir yer.Çocuğum hergün mutlu olarak okula gidiyor ve yemek sorunumuz öğretmenimizin desteği sayesinde çözüldü.Çok teşekkür ederiz özkul Kreşe.....

 • E. s.

  İki oğlum var . Çalışan bir anne olarak tavsiyem çocuğunuzu bakıcıya değil pelikana emanet edin

 • G.

  Başta Nuray Hanım olmak üzere, tüm değerli öğretmenlerimiz ve sevgi dolu ablalarımıza, kızım Nehir'e üç yıl süresince aşıladığınız başta sevgi, sonra eğitim için çokça teşekkür etmek isterim. Kızımın dil ve kültürel eğitim altyapısının sizler tarafından nasıl kuvvetli oluşturulduğunu şu an daha iyi görebiliyorum. Kızımın hayat ile ilgili ilk deneyimlerinde, sizlerin dokunuşunun olmasını da bir şans olduğunu düşünüyorum. Emekleriniz ve özveriniz için sonsuz teşekkürler...

 • A. .

  Ben Ayşe pınar TÜZGER bankacıyım.Çok zor beğenen biriyim. Kızım SU 2 yaşinda Pelikan Akademiye başladı. Şimdi 6.5 yaşında üzülerek başka bir okuldayiz.. Eğer Pelikan Akademinin ılkokulu olsaydı vereceğim tek yer orası olurdu.Islerinde çok profosyenel çalisan Nuray hanim ve ekibinI (Ebru öğretmen özellikle) içten dileklerimle kutluyorum.Bugün kizim ilkokulda bu kadar başarılıysa sizin payınız büyük . Sonsuz teşekkürler.

 • D. s.

  Sizin okulunuzla bu sene tanıştık ama bakırköyde yasan biri olarak sizi duymamak imkansız.oğlum uyum sürecini zor atlatan bir cocuk ve maleesefki eski okulunda bu süreci rüsvet(!) le atlattırdıkları için alısma sürecini nasıl atlatacagı konusunda cok tereddüte düştük.Ama hem öğretmenlerinin ilgisi hem ablaların ilgisi ısrarla durumu anlatıp anlayısla karsılamaları sayesinde güzel bir uyum süreci gecirdik.simdi mutlu oldugu için arkasına bakmadan sınıfına cıkan okuldan gülen bi yüzle aldığım keyifle okulu konustuğum bir oğlum içim rahat sekilde gönderdiğim bir okul oldugunuz içinde size tesekkür ederiz.ateşkonun annesi ve babası

 • M. G.

  Sevgili Pelikan Ailesi, Sizler ile kızım 2,5 yaşında iken tanıştık. Daha öncesinde 4 - 5 yuva deneme süreci geçirdik. Pelikan Yuva'nın bizi ilk etki altına alması, kızımın yuvaya alışma sürecinde sizlerin izlediği yol sevgi ve sabırlarınız olmuştur. Kızımın yuvaya başladıktan sonra onda gördüğümüz olumlu değişiklikler doğru karar verdiğimizi gösterdi. Aklım hiçbir zaman çocuğumda kalmadı ve bir anne olarak endişelerim olmadı. Çünkü kızım sizlerle çok mutlu ve emin ellerdeydi. Yaşlarına uygun eğitiminiz ile çocuklarımızı oyuna doyurduğunuz verdiğiniz profesyonel (akademik) eğitiminiz ile bizleri bir kez daha mutlu ettiniz. Kızımı hem hayata hem de ilkokula sevgi dolu ve başarılı öğretmen kadronuz ile hazırladığınız için başta öğretmenimiz E. Hanıma ve sizlere çoooooook teşekkür ederiz. İkinci Yuvamızı daima özlem ve sevgi ile anacağız. Sezen'in annesi

 • D. A.

  Sevgili Pelikan Yuva Çalışanları, Sizlere yeterince teşekkür edemedim. Kızım şuanda ilkokul 2. sınıfı bitirmek üzere fakat hepimiz hala Pelikan Anaokulu'nu sevgi ve özlemle anıyoruz. Çalışan bir anne olarak çocuğumu bırakıp bu kadar güvende ve mutlu hissettiğim başka hiçbir yer olmadı. Pelikan'da kızım çok eğlendi. Çocukluğunun en önemli ihtiyacı olan oyuna doydu. Akademik olarak kusursuz ve yaşına uygun bir metodla eğitim aldı. Eğlenceli, güvenli ilkokula hazırlık eğitiminin en iyi şekilde verildiği bir ortamda çok mutluydu. Okula koşarak gidiyor. Okuldaki mutluluğunu her fırsatta dile getiriyordu. Her çocuk özeldi ve her birinin özelliğine uygun davranış modelleri geliştiren son derece yetkin öğretmenler aynı zamanda çocuklarımızı sevgiye boğarak eğittiler. Sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunmaktan bıkmayacağım. Pelikan ile tanıştırılmasını hayatının en güzel fırsatlarından biri olan bilen Zeyneo Duru'nun annesi.

 • Ü. T.

  şehrin kalbinde ve sosyal aktiviteler bakımından bu merkeziliğinden oldukça faydalanıyorlar. Geziler ve aktiviteler çocukların gelişimi ve yeni şeyler keşfetmesi için bulunmaz bir fırsat. Yaz okulu döneminde de oldukça ilgileniyorlar çocuklarla dolu dolu bir programları var.

"Özel Pelikan Akademi Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Pelikan Akademi Anaokulu İletişim Bilgileri

Zuhuratbaba Mah. Yeni İncirli Yolu Sk. No:11 Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum