fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu

Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu Hakkında

İstanbul Pendik'te bulunan Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu alanında uzman eğitmen kadrosu ve donanımlı eğitim sistemi ile 3-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir. Okulda özgür düşünen, araştıran, merak eden, sorgulayan, Türk toplum örf ve adetlerine saygılı, sosyal sorumluluklarının farkında ve mutlu bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu 'nun hizmet saatleri 08.00 ve 18.00 arasındadır. Okulda 3 ve 4 yaşındaki çocuklara anaokulu hizmeti verilmekteyken 5 ve 6 yaş arası çocuklara okul öncesi hazırlık eğitimi verilmektedir. Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu psikolojik danışmanlık hizmeti ile, çocukların okul fobisini yenmesini, çekingenlikten kurtulmalarını, kendilerini rahat bir şekilde ifade etmelerini, özgür düşünce yapısına sahip olmalarını ve bir grupla birlikte ortak kararlar vermelerini sağlamaktadır. Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu 'nda rehberlik odası, spor odası, sanat atölyesi, oyun alanı, bahçe, uyku odası, yemekhane bulunmaktadır. Okulda branş dersleri olarak İngilizce, Drama, Bilgisayar, Müzik, Bale ve Dans eğitimleri verilmektedir. Okulun eğitim programı içinde ise serbest zaman etkinlikleri, Türkçe dil etkinlikleri, Oyun etkinlikleri, Müzik etkinlikleri, Okuma-yazma etkinlikleri, Fen ve matematik etkinlikleri, Sanat etkinlikleri, Nezaket ve görgü kuralları eğitimi bulunmaktadır. Türkçe dil etkinlikleri ile çocukların dillerini daha etkin ve doğru kullanmaları amaçlanmaktadır. Müzik etkinlikleri ile çocuklarda var olan müzik yetenekleri ortaya çıkarılmakta ve bu yetenekler geliştirilmeye çalışılmaktadır. Çocukların daha hızlı düşünmeleri, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri için drama etkinlikleri yapılmaktadır. Bale ve dans eğitimleri ile çocukların fiziksel, ruhsal, sosyal ve zihinsel olarak gelişimlerini hızlandırmak amaçlanmaktadır. Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu 'nda Türkçe dil eğitimi ile aynı anda İngilizce dil eğitimi de verilmektedir. İki dilin eğitiminin aynı anda verilmesi ile çocuklar için yabancı dil eğitimi daha kalıcı hale gelecektir. İspanyolca dil eğitimi ise isteğe bağlıdır. Fen ve matematik etkinlikleri ile çocuklar bilgiye araştırarak, sorgulayarak ulaşmayı benimsemekte mental aritmetik eğitimleri ile matematiğin temel kavramlarını öğrenmekte ve bu derslere karşı ilgi duymaktadırlar. 5 ve 6 yaşındaki çocuklara ilkokula hazırlık olarak okuma-yazma eğitimi verilmektedir. Okul bünyesinde bulunan servis hizmeti ile isteyen ailelerin çocukları servis sayesinde güvenli bir şekilde evden okula gün bitiminde de okuldan eve bırakılmaktadırlar. Okul içerisinde bulunan yemekhanede hazırlanan yemeklerin taze ve organik olmasına önem verilmektedir. Gün içerisinde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere çocuklara 3 öğün yemek verilmektedir. Aylık olarak hazırlanan yemek listeleri düzenli olarak okulun sitesinden velilerle paylaşılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

Yorumlar (6)

 • MA

  Ben bu çevrede birçok anaokulu araştırdım kızimla bu zamana kadar hiç ayrı kalmamıştık daha sonra burayi internet uzerinden gördüm gittim baktım gerçekten muhtesem bi okul ögretmenlerimiz ve personelimiz hepiniz birer mükemmel insanlarsınız iyiki tanıdım sizi kizimda cok mutlu sizinle iyiki varsınız herkeze tavsiye ederim

 • s

  hem aile ortamı buldum hemde eğitim olarak çok kaliteli bir okul ayrıca güven konusunda icim rahat ederek bırakıyorum kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü önce güven eğitm zaten var teşekkürler emekleriniz ve kendi çocuğunuz gibi sahip çıktığınız icin

 • EA

  Harika bir okul. Disiplinli ve işini severek yapan bir okul müdürü alanında uzman eğitimcilerin olduğu çocuklara bakıcılık yapmakla sınırlı olmayan iyi de bir eğitim veren bir okul.

 • MA

  bu bölgedeki fiziksel imkanlarıyla eğitimiyle en güzel okul diyebilirim. Çocuğum okulda sosyalleşti daha çok oyun oynuyor önceden de oyun oynuyordu ama bu oyunlar tablette tek başına oynadığı oyunlardı. Okulda derslerde de gezilerde de sosyal etkinliklerde de oyun oynarken de çok şey öğreniyor.

 • MA

  Yabancı dil eğitimi ortalama bir anaokulundan çok daha iyi olan bir okul. zaten iki dil birden öğretiyorlar. Dersler de oyunlarla konuşma odaklı işlendiği için çocuklar hallerinden memnunlar. Çocuğum ilkokul öncesinde iyi bir ön hazırlık eğitimi aldı.

 • SA

  Çocuklarınızın iyi bir eğitim alırken aynı zamanda doğa ile iç içe olabilecekleri, diledikleri gibi koşup oynayabilecekleri güvenli bir okul. Buradaki çocuklar sağlıklı, mutlu ve özgüvenli.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pendik Tomurcuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Kaynarca Mah. Erol Kaya Cad. No:248 Pendik / İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum