fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pendik Wellkids Anaokulu

Özel Pendik Wellkids Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Pendik Wellkids Anaokulu Hakkında

"Yeni Nesil Anaokulu" sloganıyla Pendik'te öğrencilerine hizmet veren Özel Pendik Wellkids Anaokulu, 3 - 6 yaş aralığındaki öğrencileri bünyesine kabul etmektedir. Bu okul, çocuklara sıcak bir yuva sunan öğrenci merkezli yaklaşımla eğitim veren bir kurumdur. Bu okulda Waldorf eğitim sistemi benimsenmektedir. Bu eğitim anlayışıyla; çocukların oyun oynayarak öğrenmesi sağlanır. Öğretici oyunlarla; yaparak ve yaşayarak öğrenmenin kapıları açılmaktadır. Oyun oynamanın hayat provası olduğunu ön gören bu kurum, öğrencilerinin sosyal gelişimlerini bu şekilde desteklemektedir. Waldorf eğitim anlayışında öğrenciler farklı yaş gruplarıyla da çeşitli oyunlar oynayabilmektedir. Bu kurumda yaş grubuna göre ayrı sınıflar olsa da toplu oyun zamanlarında, öğrenciler her yaş grubundan arkadaşlarıyla zaman geçirip, oyun oynayabilmektedir. Çocuklara sevgi ve saygı öğretilmekte ve bunu tüm çevresine, arkadaşlarına ve ailesine karşı göstermesi gerektiği savunulmaktadır.
Özel Pendik Wellkids Anaokulu, öğrencilerini monotonluktan uzak tutmaya çalışmaktadır. Bu nedenle farklı alanlarda dersler işleyerek, eğitici oyunlar oynayarak, şarkılar söyleyerek eğitimi hem yer, hem çeşit olarak farklılaştırmaktadır. Psikolojik danışmanların da bulunduğu bu kurumda, çocukların oyun esnasındaki davranışları gözlemlenmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin oyun oynarken arkadaşlarına karşı davranışları, sosyal iletişimleri ve uyumu analiz edilmektedir. Bu kurumda çocukların, fiziksel, bilişsel ve zihinsel gelişimleri ayrıntılı bir şekilde incelenerek, velilere düzenli olarak aktarılmaktadır. Diğer yandan, 15-35 aylık öğrencilere ebeveynli oyun grubu hizmeti verilmektedir. Bu süreçte yeni girdiği ortamda tedirgin olan ve alışma sorunu yaşayan öğrenciler için kısa zamanda onları okula alıştıracak birçok sevgi dolu yöntem bulunmaktadır. Koşulsuz sevgiyi hisseden öğrenciler, alışma konusunda çok daha kısa süreler harcamaktadır.
Özel Pendik Wellkids Anaokulu, çocukların kültürel ve sosyal özellikler kazanmasını oldukça önemsemektedir. Bu bağlamda okulda tiyatro ve sinema gösteriyle öğrencilere birçok kazanım sağlanmaktadır. Okul dışında yapılan geziler ve aktivitelerle öğrencilere birçok deneyim kazandırılmaktadır. Tüm bu sebeplerden dolayı Özel Pendik Wellkids Anaokulu, çevrede tercih edilen okul öncesi kurumlardan biri olmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Waldorf Pedagojisi

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pendik Wellkids Anaokulu İletişim Bilgileri

Sülüntepe Mah. Yunus Emre Cad. No: 17/a Pendik/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum