fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pınartepe Güneş Anaokulu

Özel Pınartepe Güneş Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 11:00/16:30

Özel Pınartepe Güneş Anaokulu Hakkında

Anaokulu 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklarımıza hizmet vermektedir. Okul İstanbul Büyükçekmece bölgesinde 4 katlı müstakil bir villada eğitim vermektedir. Özel Pınartepe Güneş Anaokulu’nda High-scope eğitim anlayışının yanı sıra multiple intelligences, scamper yöntemi kullanılmaktadır. Güneş Anaokullarının genel vizyonu içerisinde deneyimli kurumsal yapısını bir sonraki nesillere aktarmak, bilgi çağında ve geleceğin Türkiye’sinde önemli ve etkin bir rol almak ve yenilikçilik bulunmaktadır. Sınıf mevcutları 12 kişilik olarak ayarlanmıştır. Anaokulu kendi psikolojik danışmanına sahiptir. Çocuklar için ve aileler için rehberlik servisi de bulunmaktadır. Özel Pınartepe Güneş Anaokulu içerisi güvenlik sisteminin yanı sıra okulun kendine ait olan servis olanağında da güvenlik açısından önemli rehber öğretmenler bulunmaktadır. Bu rehber öğretmenler sayesinde çocuklarımız evden okula geliş ve gidişlerde öğretmen gözetimi altında güvenle ulaşımları sağlanır. Fiziksel imkanlarını uyku odası, bahçe, yemekhane, hayvanat bahçesi, açık ve kapalı oyun alanları olarak sıralamak mümkündür. Bahçesinde bulunun evcil hayvanlarla çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amaçlanmıştır. Yabancı dil olarak İngilizce ve Rusça tercih edilmiştir. Sanatsal dersler olarak bale ve dans dersleri verilmektedir. Temizlik ve hijyen açısından oldukça titiz bir anaokuludur. Özel Pınartepe Güneş Anaokulu'nda eğitim saatleri 07.00 ve 19.00 arasındadır. 19.00'a kadar uzanan eğitim programı sayesinde geç saatlere kadar çalışan aileler için tercih sebebi halini almıştır. Açık alanlarında kaydırak salıncak gibi çocukların bedensel gelişimini destekleyecek oyun eşyaları bulunmaktadır. Kapalı alanlarında ise çocuklarımıza yönelik oyuncak, mobilya, spor aletleri bulunmaktadır. İç ve dış dizayn çocuklara göre şekillendirilmiştir. Bahçesi çocukların oynayabileceği kadar geniş ve yeşildir. Yemekhanesinde beslenme kurallarına uygun olarak hazırlanan 3 öğün yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikinci kahvaltısı olarak verilen öğünler uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. Branş derslerinde İngilizcenin yanında müzik, dans, mental aritmetik dersleri de mevcuttur. Özel Pınartepe Güneş Anaokulu'nda her branş dersi alanlarında tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, üretken, yaratıcı, gelişime ve öğrenmeye açık, etik değerleri özümsemiş, mutlu ve başarılı birey yetiştirmeyi kendilerine misyon edinmiş bir anaokuludur. Aile sıcaklığı ve sevgi dolu bir ortam oluşturulmuştur.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (12)

 • EC

  Oğlumu 2 yaşında göndermeye başladım ve şu an 6 yaşında.Başta okul müdürümüz Gülay Hanım,sınıf öğretmenlerimizden Serpil Hanım vveee kelimelerin yetersiz kaldığı enerli dolu öğretmenimiz olan Ayşegül Hanım,diğer öğretmenlerimiz,branş öğretmenlerimiz,Uzman Klinik Psikolog Kıymet Hanım ve okulumuzun kiymetlileri Hüsniye ve Havva Teyzelerimiz hepinize ne kadar teşekkür etsek az gelir.Bütün gün her anlarında yavrularımızın yanında oldunuz.İlk okumayı ,yazmayı,kalem tutmayı sizlerden öğrendi,yaptığınız her faaliyet onların gelişimlerinde hep bir tık daha ileriye doğru yürümelerini sağladı.Güneş'in çocukları geleceğin ışıkları olacak sayenizde.Herşey için çooookkk ama çoook teşekkürler❤❤❤Gözünüzün arkada hiç bir zaman kalmayacağı , sıcak dolu bir yuvamız bütün herkese tavsiye ederim. ❤❤

 • N

  Güneş anaokulu mükemmel bir okul.Gülay hanım ve öğretmenlerimiz hepsi harika insanlar hem kişilik hem eğitimci olarak.Çocuklarımızın eğitimi,mutluluğu için heŕşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünürler.Aynı zamanda çok temiz bir okul,yemekleri cok iyi.kizim evde yemediği her yemeği okulda yiyor,Serpil öğretmenimizin başarısı buda bence.Dünyalar tatlısı bir ögretmen,çocuklarla iletişimi çok iyi.Gülay hanım çeşitli kurslar açıyo çocuklarımız için.Çok ince düşünür bu konuda da çok titiz davranır.Çok araştırmıştım Güneş anaokulundan önce çok okul gezdim,çocuğumu başka birini teslim edecektim çok zordu bu benim için.Çok kriter arıyodum.Güneş anaokuluna öneri ile gittim iyi ki gitmişim okula girer girmez bir sıcaklık hissetmiştim zaten.Gülay hanımın güleryüzü,ilgisi,konuşmaları çok rahatlatmıştı beni.Büyük şanslar bizim için.Kızım okulunu öğretmenlerini çok seviyor,çok mutlu okulunda.Bir kızım daha var kesinlikle oda Günes anaokulllu olucak.

 • İy

  Merhaba gerçekten tüm yazılanlar doğru ben kızımı 2 yaşındayken göndermeye başladım kızım yabancılara karşı sorun yaşıyorduk çok ben bir kaç gün okul içinde yaşadım inanın kendi çocukları gibi davranıyorlar o kadar ilgililer ki anlatamam .şimdi kızım 4 yaşında bıraktığım zaman arkasına bakmadan koşup içeri giriyor burdan gülayhanım ve serpil hanım başta olmak üzere bütün öğretmenlere ve çalışanlarına tşk ederim

 • N

  Egitimi ilgisi alakasi anlatmakla bilmez ogretmenlerimiz Okul kurucumuz gulay hanim deger bicilemez insanlar Cocuklarimiz cok mutlu bizim okulumuz 10 numaraHicbir eksigi yoktur

 • yt

  Kres , anaokulu diyince akliniza gelebileceklerin daha fazlasi var.Eglenerek sevine sevine,gule oynaya gidilen ingilizce ve muzik dersleri .Okula cocugumuzu alamaya gittimizde onun o gozlerindeki isik ve mutluluk.Okul sahibimiz gulay hanim herseyi en ince ayrintisina kadar cocuklarimiza gerekli egitimin verilmesi icin elinden gelenin fazlasini yapiyor.sevgili ogretmenimiz serpil ögretmenimiz; hem mukemmel bir anne hem mukemmel bir ogretmen ve benimde ayni zamanda ondan ogrendigim cok sey var.Iyiki sizinle emin ellerde yavrum.iyiki bu kadar candan icten ve evlatlarimiza titriyosunuz.Cok seviliyosunuz bizim yavrularimiza gosterdiginiz emekleri insallah sizin yavrularinizada gosterecek ogretmenler cikarsin karsiniza....

 • DS

  Okula yazdirirken tvl'erde sosyal medyada görüp duydugumuz seylerden cok korkarak gitmistim..ya ağlarsa ya düşerse güvenli mi temiz mi doyar mı eğitim öğretim onlarca endişem vardi.. Bu kadar temiz güvenli duyarli güleryüzlü empati kurulan her ögrencinin her şeyiyle anneleri gibi ilgilenilen gözümün aklımın asla arkada kalmadığı beklentilerimin fazlasiyla karşılık gördüğü tereddütsüz tavsiye ettiğim harika bir okul..iyi ki bu okuldayız..Eksik yanı yok..sıfır..

 • ey

  Eğitimi,personeli,branş dersleri hepsi çok iyi.Bir anaokulundan daha ötesi.

 • AK

  Her sabah huzurla ve güvenle bırakabileceğim bir ev ortamında eğitim yuvası.Ne kadar çocuk o kadar çok para demektir gibi bir zihniyete sahip olmayan eğitimli,hoş görülü,özverili bir ekip.

 • Ey

  Çocukların tüm gelişimlerini takip ediyorlar.Eğitim ve temizlik konusunda. Çok çok iyiler. E.Y

 • NA

  Yemekleri çok sağlıklı kullanılan besinlerin taze olmasına dikkat ediyorlar. Çocuğumun dışarıdan bi şey yemesini desteklemeyen dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmaya çalışan bir veli olarak çok memnunum bu durumdan.

 • FK

  Oğlumu bu okula gönderiyorum satranç derslerini çok seviyor. Öğretmenlerini arkadaşlarını anlata anlata bitiremiyor. Okulun eğitiminden sosyal etkinliklerinden gayet memnunuz. Bahçe etkinliklerini daha fazla yapsalar keşke bahçesi çok müsait ama kullanamıyorlar.

 • Çocuğumu bu okula gönderiyorum bir anaokulunda olması gereken her şey mevcut okulda. Sınıfları donanımlı ve düzenli tertemiz, bahçesi geniş ve yeşillik öğrencilerin ilgisini çekecek renkli malzemelerle dekore etmişler. Fiziksel imkanlarının yanı sıra eğitmen kadrosundan da memnunuz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pınartepe Güneş Anaokulu İletişim Bilgileri

Pinartepe Mah. Göztepe Sok. No:29, Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum