fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 12:00/19:00

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu Hakkında

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu iki katlı iki binadan ve geniş oyun alanları, çocuk havuzu ve meyve bahçelerinin olduğu geniş bir bahçeden oluşmaktadır.Okulumuzun sebze ve meyvelerinin büyük bölümü organik tarım yapılarak çocuklarımıza verilmektedir. Temizlik kurallarına uygun şekilde düzenlenmiş olan mutfakta yemekler, okulun aşçısı tarafından yapılmaktadır. Binaların depreme dayanıklı zemin ve bina raporu bulunmaktadır. Binalarda İstanbul Üniversitesinden depreme dayanıklılık raporu alınmıştır. Geniş bir öğretmen kadrosuna sahip eğitim kurumunda her sınıfta 2 öğretmen bulunmaktadır. Tam gün hizmet veren psikolog, çocukların okula uyumunu sağlamakta, gelişimlerini takip etmekte ve rehberlik-danışmanlık hizmeti vermektedir.Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu 'nda sınıflar, yaş aralıklarına göre ayrılmış olup, her sınıfta iki öğretmen görev yapmaktadır. Eğitim programında, yaş ve gelişim özelliklerine göre, çocukların tüm gelişim alanlarını kapsayan amaçlar ve kazanımlar belirlenmektedir. İçme ve kullanma suları arıtılması, Türkiye'de konusunda uzmanlaşmış bir kurum olan Waterbox- Su Kutusu İçme Suyu Teknolojileri A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Pinokyo Çocuk okullarımız yaz boyunca da hizmetine devam etmektedir. Yaz okulu programı Haziran ayı ortasında yapılan yıl sonu gösterilerinden itibaren başlar ve ilköğretimin başlayacağı Eylül ayının ortasına kadar devam eder. Yaz okulu programı: Spor hocası eşliğinde, yüzme, mini basketbol ve futbol, jimnastik, binicilik, bahçe oyunları, çocuk yogası sınıf etkinliklerinden oluşmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Klasik Sistem

- Çoklu Zeka Modeli

- Montessori Eğitimi

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

Yorumlar

 • M

  Çocuğumun kapıdan istekle çıkıp okula gitmesi,eve gelirken biraz daha okulda kalmak istemesi Pinokyo'nun ve kıymetli öğretmenlerimizin ilgisi sayesinde. Gelişimlerinin her yönden desteklendiğini bilmek, her şeyden önemlisi yarattıkları güven duygusu çok önemli. Teşekkürler Pinokyo.

 • BD

  İkizlerim 2 senedir bu okulda idarecikerimiz öğretmenlerimiz ve biz veliler tam bir uyum içindeyiz.Çocuklar sabah sevinerek okula geliyor ve akşam mutlu bir şekide servisten iniyorlar okulumuzdan çok memnunuz

 • Gt

  Oğlum 4 yaşında daha önce başka anaokuluna vermiştim hiç memnun kalmadım oğlum tekrar altını ıslatmaya başladı. Sonra araştırdım ve pinokyo anaokuluna yollamaya karar verdim şuan çok memnunuz oğlum altını ıslatmayı bıraktı ve sosyal bir çocuk oldu Pınar öğretmenimize ilgi ve alakasından dolayı teşekkürler.

 • no

  Evt okulun birçok imkanı var, ama beni etkiyen kısmı gülen güzel insanların olması. Çalışan bir ikiz annesi olarak söylüyorum ki hiç bir zaman gözüm arkada kalmadı ve bir çok konuda yardımcı oldular. Bir öğretmen olarak söylüyorum ki eğitim konusunda da başarılılar. Etkinlikleri ve öğretim becerileri çocuklarımın gelişimsel düzeyine uygun. Çok yer gezdim. Çok araştırdım ve çoğu süslü sözlerden ibaret velilerin göznü boyayan yerler. Gerçek, samimi, çocuğu seven işlerinde iyi insanlar

 • Dk

  Merhaba ❤kizim yaklasik 2,5 senedir pinokyoda.. yuvaya mutlu geliyo ve eve mutlu donuyo ki bence en muhim sey bu :) guleryuzle, sevgi ve sefkatle karsilaniyo ve gun icinde onu sahiplenen, ilgilenen, seven tatli ogretmenleriyle cok guzel vakit geciriyo.. hayatimdaki en degerli varligin isini seven ve dogru yapan insanlarla birlikte olmasi icimi cok rahatlatiyo ve vicdanim rahat sekilde ise gidiyorum.. verdigim en iyi karar pinokyo

 • HH

  Binalarda İstanbul Üniversitesi'nden depreme dayanıklılık raporu alınmıştır. Geniş bir öğretmen kadrosuna sahip eğitim kurumunda her sınıfta 2 öğretmen bulunmaktadır. Tam gün hizmet veren psikolog, çocukların okula uyumunu sağlamakta, gelişimlerini takip etmekte ve rehberlik-danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınıflar, yaş aralıklarına göre ayrılmış olup, her sınıfta iki öğretmen görev yapmaktadır. Eğitim programında, yaş ve gelişim özelliklerine göre, çocukların tüm gelişim alanlarını kapsayan amaçlar ve kazanımlar belirlenmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Kartaltepe Mah. Terakki Cad. Bitisikbaglar Sk. No:27
0 212 963 1164
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum