fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Reyhan Çiçekleri Anaokulu

Özel Reyhan Çiçekleri Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 13:00/17:00

Özel Reyhan Çiçekleri Anaokulu Hakkında

Anaokulu döneminde ki çocukların sosyal ortamda daha iyi gelişim gösterdiğini savunan Özel Reyhan Çiçekleri Anaokulu çocukların çevrelerini modelleyerek öğrendiğine inanmaktadır. Bu yüzden okul 1.5-6 yaş aralığındaki çocuklar için uygun eğitim ortamı hazırlamaktadır. Okul-aile iş birliğine önem veren psikolojik danışmanlık hizmetlerinin var olduğu özel bir eğitim kurumudur.Psikolog okula 2 gün gelmektedir ve çocukların gelişimini takip etmektedir.Okulda proje tabanlı öğrenme yaklaşımı uygulanmaktadır. Bu öğrenme yaklaşımı kapsamında öğrencilerin karşılaştıkları çeşitli problemler üzerinde iş birliği ve ortaklaşa çalışmalar yürüterek takım ruhuna sahip olmaları beklenmektedir. Ayrıca yaşayan değerler ve karakter eğitimi ile çocuklara toplumsal değerlerin kazandırılmasının yanı sıra yaratıcı düşünme, sebep-sonuç ilişkisi kurabilme, problem çözme becerilerini geliştirme gibi özellikler kazandırmak amaçlanmaktadır. Bu eğitim grup oyunlar, oyun gözlem etkinlikleri ile pekiştirilmektedir. Okul toplam 665 m2 olup alan içinde, 265 m2’ si kapalı ve 400 m2’si açık alandan oluşur. 2 Katlı, ön ve arka bahçede çocukların rahatça oyun oynayabilmesini sağlayan yapıya sahiptir. Özel Reyhan Çiçekleri Anaokulu 'nda çocukların fiziki ihtiyaçlarını karşılamak için bir uyku odası, reviri, yemekhanesi, bahçesi ve oyun alanı mevcuttur. Okul hizmetleri arasında servis, rehberlik ve yaz okulu etkinlikleri vardır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce tercih edilmiştir. İngilizce dersleri çeşitli materyallerle ve oyunlarla öğretilmektedir. Sanatsal etkinlikleri görsel sanatlar ve drama olan okulun çocukların kültürel birikim sağlayabileceği bir çok kulüpleri de mevcuttur. Okulda sabahları müzik ile jimnastik dersleri verilir. Jimnastik dersleriyle çocukların motor gelişimi ve sağlıklı bireyler olması sağlanır. Okul içerisinde ve dışında temizliğe büyük önem verilmiştir. Ayrıca okulun beslenme programı üç öğünden oluşan organik gıdalar ile hazırlanan sağlıklı bir beslenme programıdır. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmakta olup çocukların damak zevkine hitap edecek şekilde hazırlanır. Okulda aynı zamanda 3 -11 yaş aralığında ki çocuklar için yaz okulu alternatifi bulunmaktadır. Yaz okulu boyunca çocuklar değerler eğitmi almakta , akıl oyunları oynamakta , daha ileri yaş grupları için etüt çalışmaları bulunmakta , geziler düzenlenmekte , yüzme , binicilik gibi aktivitelerde yapılmaktadır. Okul aynı zamanda ekolojik bir okuldur , bahçesinde hayvanlar ve bitkiler bulunmaktadır. Çocukların ekolojik bir ortamda yetişmesi sağlanmaktadır.

Yorumlar

 • Okulda dini eğitim veriliyor olması ve 4 yaşındaki çocugumun çok kısa sürede kurana geçmiş olması ben ve benım gıbı aıleler ıcın cok guzel

 • OY

  Çocuğumuzu bu okula göndermeden önce çok okul aradık ancak istediğimiz kriterleri bulamamıştık başta. Reyhan Çiçekleri tam anlamıyla aradığımız okul oldu. Çalışanlarıyla, rehberlik hizmetiyle, ders çeşitliliği, değerler eğitimi, fiziksel imkanları bir anaokulunda olması gerektiği gibi.

 • EG

  Fiziksel imkanları gayet iyi özellikle revir olması çok önemli pek çok okulda yok maalesef. Okulda değerler eğitimi veriliyor bizim evde verdiğimiz eğitim pekiştiriliyor. Çocukların mutluluğu ön planda tutulmuş dersler oyunlarla ve çeşitli etkinliklerle eğlenceli hale getirilmeye çalışılıyor.

 • GE

  Okul-aile birliğine önem veren bir okul bu yüzden sürekli öğretmenlerle ve okul müdürüyle iletişim halindeyiz. Bu şekilde çocuğumuzun gelişimini yakından takip ediyor, fikir alış verişi yapıyoruz. Bu durum da okul olan güvenimizi bir kat daha arttırıyor.

 • R

  Kaliteli ve samimi bir egitiminizin,sizi ve beraberinizdeki kisileri,daha ileriye tasiyacagindan eminim..Daha nice başarı dolu eğitim öğretim yillariniz olsun ..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Reyhan Çiçekleri Anaokulu İletişim Bilgileri

Çavuşoğlu Mah. Samanyolu Cd. No:17 Kartal/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum