fb
Özel Saklı Dünyam Anaokulu

Özel Saklı Dünyam Anaokulu

0 216 706 6875
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Saklı Dünyam Anaokulu Hakkında

İstanbul’un modern semtlerinden Maltepe’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Özel Saklı Dünyam Anaokulu çağdaş ve kaliteli okul öncesi eğitimi hedefliyor. Eğitim kuramcıları arasında adı bilinen Maria Montesseori’nin yarattığı Montessori kuramı gibi, ona benzer bir başka eğitim kuramını, Reggio Emilia metodunu uygulayan okulun kurucuları zaten kalitesi ile bilinen Alman eğitim sistemine göre çalışıyorlar. Uzun yıllar dış ülkelerde eğitim uzmanı olarak görev alan okul yetkililerine göre çocuğun bulunduğu ortam eğitim için çok önem taşıyor hatta ortamın kendisi bizzat bir öğretmen sayılabilir. Bu yüzden Özel Saklı Dünyam Anaokulu 'nun bütün odaları özenle ve işlevsel olarak döşenmiş. Özel dekorasyon sınıflarda faaliyet gösteren minikler karma yaş ve açık eğitim yöntemlerine göre okuyorlar. Mesela temel derslerden biri olan matematik oyunla matematik dersi biçiminde, bizzat okulun kurucusu tarafından veriliyor. Satranç ayrı bir branş dersi olarak ele alınıyor. Müzik eğitimi, Latin dansları, bando takımı, miniklere göre düzenlenmiş cam, seramik, kumaş ve ahşap boyama gibi etkinlikler miniklerin el becerilerini geliştirerek kişisel eğitime katkı sağlıyor. Sirk sanatlarından biri diye bilinen jonglörlük bile okulun oyunla eğitim programlarında var. Bütün bu bol aktiviteli öğretim sisteminin amacı çocuğun ilgi duyduğu, kabiliyetinin olduğu alanı bulup ortaya çıkarmak. Bu eğitim çizelgelerinden başka uyku odası, yemekhane, güvenlik ve servis hizmetleri ile yaz okulu gibi unsurları da Özel Saklı Dünyam Anaokulu ’nda bulabilirsiniz. Sabah 07:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında açık olan okulda 2 ve 6 yaş arası minik öğrenciler Reggio Emilia metoduna dayanarak hem eğitiliyorlar hem de eğleniyorlar. Okul öncesi yaş grubu için bundan daha yararlı bir ortam olmadığını belirten okul yetkilileri eğitimin en temel işlevinin bireysel kabiliyetlere göre çocuklara uygun bir gelecek hazırlamak olduğunun altını sık sık çiziyorlar. Ek olarak Özel Saklı Dünyam Anaokulu’ nda temizlik çok önemli bir konu. Okul mutfağında sürekli hijyen kuralları uygulanıyor, hazırlanan yemeklerde çocukların ihtiyaç duyduğu günlük kalori miktarlarına dikkat ediliyor. Lavabo ve tuvaletler çocuklara uygun biçimde tasarlanmışlar, temizlikte ise tamamen sertifikalı ürünler kullanılıyor.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Seramik Kulübü

Yorumlar

 • S. K.

  Geniş ve yemyeşil bahçesi ile içimizi açan hem bahçesini hem okulun her alanını tertemiz tutan çalışanları ve öğretmenleri ile bizim kalbimizin en orta yerinde yer eden okulumuz

 • F. T.

  Eğitici faaliyetleri çok fazla. Her sene aylık program hazırlanıp veliye teslim ediliyor zaten. Çocuklarla çok ilgilenen bir okul. sanatsal olarak ekstradan müzik dans ve bale eğitimlerini alıyoruz.

 • Veli

  çok temiz bir okul olduğundan bahsetmek isterim. heryer pırıl pırıl hijyen son seviyede

 • Veli

  Çocukların içindeki yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlayan, kişiliklerinin sağlıklı gelişmesini sağlayan işini bilen bir okul. . öğretmenleri tek kelimeyle harika! Oğlumuzun böyle başarılı bir okulda, başarılı, güleryüzlü ve sevecen öğretmenlerle eğitim görmesinden son derece mutluyuz!

 • Veli

  Saklı Dünyam Yaşanılacak bir Okul ! müdürün, çocuklarla etkinlikler yaptığı, sahilde, bahçede oyun oynadığı başka bir okul var mı? :) böyle mesleğine aşık bir kadroyla olduğumuz için çok şanslıyız.

"Özel Saklı Dünyam Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Saklı Dünyam Anaokulu İletişim Bilgileri

Altintepe Mahallesi Hüsniye Sokak No:16 Kat: Zemin+1 Kat+Çati Kati Maltepe/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Bilim Akademileri Anaokulu Özel Okul
Özel Bilim Akademileri Anaokulu

çok doğru bir tercih yaptığımızı her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Verdiğiniz güven ve samimiyet için çok teşekkürler.

Özel İlk Anılar Anaokulu Özel Okul
Özel İlk Anılar Anaokulu

4 yasindaki oglumu aklimda hic bir soru isareti dahi kalmadan guvenle emanet edebiliyor olmak bir anne olarak benim icin...

Özel Maltepe Yelken Anaokulu Özel Okul
Özel Maltepe Yelken Anaokulu

Öğretmenlerden çok memnunum. Çocuğumun sosyalleşmesi, paylaşmayı öğrenmesini ve eğitimine verilen önemi olumlu olarak de...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum