fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Saklı Dünyam Anaokulu

Özel Saklı Dünyam Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:30

Özel Saklı Dünyam Anaokulu Hakkında

İstanbul’un modern semtlerinden Maltepe’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Özel Saklı Dünyam Anaokulu çağdaş ve kaliteli okul öncesi eğitimi hedefliyor. Eğitim kuramcıları arasında adı bilinen Maria Montesseori’nin yarattığı Montessori kuramı gibi, ona benzer bir başka eğitim kuramını, Reggio Emilia metodunu uygulayan okulun kurucuları zaten kalitesi ile bilinen Alman eğitim sistemine göre çalışıyorlar. Uzun yıllar dış ülkelerde eğitim uzmanı olarak görev alan okul yetkililerine göre çocuğun bulunduğu ortam eğitim için çok önem taşıyor hatta ortamın kendisi bizzat bir öğretmen sayılabilir. Bu yüzden Özel Saklı Dünyam Anaokulu 'nun bütün odaları özenle ve işlevsel olarak döşenmiş. Özel dekorasyon sınıflarda faaliyet gösteren minikler karma yaş ve açık eğitim yöntemlerine göre okuyorlar. Mesela temel derslerden biri olan matematik oyunla matematik dersi biçiminde, bizzat okulun kurucusu tarafından veriliyor. Satranç ayrı bir branş dersi olarak ele alınıyor. Müzik eğitimi, Latin dansları, bando takımı, miniklere göre düzenlenmiş cam, seramik, kumaş ve ahşap boyama gibi etkinlikler miniklerin el becerilerini geliştirerek kişisel eğitime katkı sağlıyor. Sirk sanatlarından biri diye bilinen jonglörlük bile okulun oyunla eğitim programlarında var. Bütün bu bol aktiviteli öğretim sisteminin amacı çocuğun ilgi duyduğu, kabiliyetinin olduğu alanı bulup ortaya çıkarmak. Bu eğitim çizelgelerinden başka uyku odası, yemekhane, güvenlik ve servis hizmetleri ile yaz okulu gibi unsurları da Özel Saklı Dünyam Anaokulu ’nda bulabilirsiniz. Sabah 08.30 ile akşam 18.30 saatleri arasında açık olan okulda 3 ve 6 yaş arası minik öğrenciler Reggio Emilia metoduna dayanarak hem eğitiliyorlar hem de eğleniyorlar. Okul öncesi yaş grubu için bundan daha yararlı bir ortam olmadığını belirten okul yetkilileri eğitimin en temel işlevinin bireysel kabiliyetlere göre çocuklara uygun bir gelecek hazırlamak olduğunun altını sık sık çiziyorlar. Ek olarak Özel Saklı Dünyam Anaokulu’ nda temizlik çok önemli bir konu. Okul mutfağında sürekli hijyen kuralları uygulanıyor, hazırlanan yemeklerde çocukların ihtiyaç duyduğu günlük kalori miktarlarına dikkat ediliyor. Lavabo ve tuvaletler çocuklara uygun biçimde tasarlanmışlar, temizlikte ise tamamen sertifikalı ürünler kullanılıyor.

Özel Saklı Dünyam Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Özel Saklı Dünyam Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Saklı Dünyam Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Saklı Dünyam Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel Saklı Dünyam Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Saklı Dünyam Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Saklı Dünyam Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Saklı Dünyam Anaokulu Yorumları (7)

 • Oğlunuz 2 yıldır saklıdünyam anaokuluna gidiyor keşke ilkokulu ortaokuluda olsa eğitim hayatını bu eğitim sisteminde devam ettirebilsek.hikmet öğretmen kendi afıyla markalaşmış 40 yılı aşkındır bu işi yapan profesyonelliği yanında çocukların hwrseyini özenle eksiksiz takip eden bir sistemin kurucusudur.kendisine canı gönülden teşekkür ediyoruz iyiki varsın çocuklara fısıldayan kadın ;)

 • Ep

  4 yıl oğlumun gittiği ve mezun olduğu okuldur. 2 yaşında okulumuza kayıt yaparak hayata galibiyet ile adım atmıştır kendisi. Keşke ilkokulundan üniversitesine külliyesi olsa dedirtir. Özgür ama bilinçli mutlu ama disiplinli çocuklar yetiştirir. Çünkü erken yaşta Hikmet öğretmen ve okul eğitimcilerimizle birey olmayı kimlik kazanmayı öğrenirler. Heryer de her okulda farkedilir bizim okulun çocukları tıpkı bizim oğlumuz gibi ilkokulda da rahat eder aldığı disiplinle anlama problem çözme çalışma kısımları kolaylaşır. Çok anlatacağım özellikleri var okulumuzun. Özetleyeceksek iyi ki oğlum ve ben sizi bulduk. 7 yaşa sizlerle geldik 70 e kadar mutlu 63 yıl teminatımız oldu ❤Mükemmel donanım mükemmel materyaller herşeyin çocuklara endekslendiği bir bina inanılmaz enerjisi ile bir müdür dünya tatlısı eğitmenler . Keşke tüm okullar buraya gelip izleyip gelirse

 • SK

  Geniş ve yemyeşil bahçesi ile içimizi açan hem bahçesini hem okulun her alanını tertemiz tutan çalışanları ve öğretmenleri ile bizim kalbimizin en orta yerinde yer eden okulumuz

 • FT

  Eğitici faaliyetleri çok fazla. Her sene aylık program hazırlanıp veliye teslim ediliyor zaten. Çocuklarla çok ilgilenen bir okul. sanatsal olarak ekstradan müzik dans ve bale eğitimlerini alıyoruz.

 • Veli

  çok temiz bir okul olduğundan bahsetmek isterim. heryer pırıl pırıl hijyen son seviyede

 • Veli

  Çocukların içindeki yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlayan, kişiliklerinin sağlıklı gelişmesini sağlayan işini bilen bir okul. . öğretmenleri tek kelimeyle harika! Oğlumuzun böyle başarılı bir okulda, başarılı, güleryüzlü ve sevecen öğretmenlerle eğitim görmesinden son derece mutluyuz!

 • Veli

  Saklı Dünyam Yaşanılacak bir Okul ! müdürün, çocuklarla etkinlikler yaptığı, sahilde, bahçede oyun oynadığı başka bir okul var mı? :) böyle mesleğine aşık bir kadroyla olduğumuz için çok şanslıyız.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Saklı Dünyam Anaokulu İletişim Bilgileri

Altintepe Mahallesi̇, Galip Bey Caddesi Pınarlı Sokak No 14 Hüsni̇ye Caddesi̇, Sirmakeş Sokak, No:19, Maltepe / İstanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum