fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu

Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30
Sabahçı: 08:00/13:30
Öğlenci: 12:00/17:30

Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu Hakkında

İstanbul Sancaktepe de bulunan Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu'nun eğitimde ki amacı, çocukların fiziksel, kişisel, sosyal, zihinsel gelişimlerinin yaşlarına uygun gerçekleşmesini sağlamaktır. Okul rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti ile çocukların kişilik analizlerinin yapılmasını sağlamakta böylece çocukların öğrenme tarzlarını tespit etmektedir. Ayrıca çocukların var olan sorunlarını tespit ederek bu sorunlara en uygun çözüm yolları üretilmektedir. Okul her sınıfta iki öğretmen bulundurmaktadır. Öğretmenlerden biri Türkçe konuşurken diğeri sadece İngilizce konuşmaktadır. Türkçe konuşan öğretmen bir cümle kurduğu zaman İngilizce konuşan öğretmen ayın cümlenin İngilizce tercümesini yapmaktadır. Bu durum sayesinde zamanla çocuklar İngilizceye alışmakta hatta aldıkları eğitim daha kalıcı hale gelmektedir. Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu 'nda yabancı dil eğitimi Avrupa Birliği Normlarına uygun bir şekilde verilmektedir. Okulda yemekhane, oyun alanı, bahçe, uyku odası, her yaş grubuna uygun olarak tasarlanmış donanımlı sınıflar, sanat atölyesi bulunmaktadır. Okul güvenlik kameraları ile 7/24 izlenmekte olup güvenlik görevlileri tarafından kontrol altında tutulmaktadır. Türkiye'de doğal mutfağa sahip tek anaokulu zinciri Dünyam Anaokullarıdır. Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu'nda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Okulda çocuklar 1 saatten fazla uyutulmaz. Böylece çocukların daha fazla sosyal etkinlikler ile zaman geçirmeleri sağlanır. Türkçe dil eğitimi ile çocuklar ana dilimizin temel kavramlarını öğrenirler ve böylelikle Türkçeyi daha etkin kullanmaya başlarlar. El sanatları etkinlikleri ile çocukların el becerileri geliştirilmeye çalışılır. 6 yaşındaki çocuklarla ilkokula hazırlık olsun diye ekstra okuma-yazma etkinlikleri yapılmaktadır. Bu etkinlikler ile çocukların el kasları çalışır, kalem tutma becerisine sahip olurlar. Yaşıtlarına göre okuma-yazma eğitimini daha erken yaşta alan çocukların zihinsel gelişimleri daha hızlı olur ve okul dönemi zorlanmazlar. Okul eğitim hizmetine yazın yaz okulu uygulaması ile devam etmektedir. Okul servisi ile çocuklar güvenli bir şekilde evlerinden alınıp okula ulaştırılmakta gün sonunda da aynı şekilde okuldan evlerine ulaştırılmaktadır. Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu'nda çocukların kaslarının çalışması için dans dersleri bulunmaktadır. Satranç etkinliği ile çocukların zihinsel gelişimlerini hızlandırmak, doğru ve daha hızlı düşünmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Müzik eğitimleri ile çocukların müzik yetenekleri geliştirilmekte ve ileride ilgilenecekleri müzik aleti belirlenmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (20)

 • Öncelikle şunu demek istiyorum. Yönetiminden tutun, öğretmenler ve diğer personellerin güler yüzü ve insanlara müşteri gözü ile bakmamaları en hassas noktam. Cocuklarınız cocuklarımızdır diyen bir müdüremiz var. Ve yapılan faaliyetler olsun, veliler ile iletişim olsun sahane bir sistemleri var. Şahsen ben kuruma oglumu almaya gittiğim zaman evime gitmiş gibi hissediyorum. Cünkü güler yüz benim için herseyden önce gelir. Egitime gelince de , her bransın ayrı ayrı hocaları olması da cocuklar için cok iyi. Cocuklar eğlenerek öğreniyor deneyimleyerek öğreniyor. Daha ne olsun

 • ED

  Kapısından içeri girdiğinizde güler yüzlü personeli, ilgili öğretmenleri ve eğitim için canla başla mücadele eden yönetimi bir veli olarak bizleri çok mutlu ediyor. Eğitim odaklı bir okul. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

 • YY

  Güvenebileceğim adreslerden ilk başta gelen okul. İlgi alâkan mükemmel. Çocuğumun sevdiği en eğlenceli yer

 • Çok kaliteli ve çok güvenilir bir okul. Öğretmenler ve kurucular da bir o kadar güler yüzlü ve alanında çok iyi eğitime sahipler.

 • ME

  Kaliteli eğitim ve hijenik ortam cocugumun geleceği için mükelmel bir ortam teşekkür ediyorum yöneticilerine

 • BM

  Sancaktepe ilçesinde bulunan, her açıdan oldukça yeterli olan bir okul. Kesinlikle şüphesiz çocuklarınızı kayıt ettirebilirsiniz. Kurucularına ve öğretmenlerine de teşekkürlerimi iletiyorum harika bir ekip

 • Dk

  Anne şefkati ve sıcaklığında bir okul. Deneyimli öğretmenleri ve kurucu kadrosuyla gönül rahatlığı ile evlatlarımızı bu huzurlu ortama bırakabilirsiniz

 • M

  İlgisi,sevgisi ve eğitimi ile rahatlıkla gidebileceğiniz bir kurum. Kadroso ayrı kurucusu ayrı güzel insanlar

 • KU

  Imkanları bakımından çok kullanışlı olan dünyam anaokulu ailesine katildigim günden beri çok şanlı ve ayrıcalıklı olduğumu tanıştığımda anladım üst düzey insanı ilişkileri ve eğitim kadrosuyla süpersiniz.

 • Nm

  İçinde bulunduğumuz bu pandemi süreçinde endişelerimiz olmasına rağmen çocuğumuzu bıraktığımız Özel Dünyam Anaokulu alınması gereken tüm pandemi önlemlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirdiklerini gördük ve görmeye devam edeceğiz. Şu 1 aylık süreçte çocugumuzdaki değişimi göz arda edemeyiz. Çünkü beslenmesi, uyku düzeni, paylaşmayı öğrenmesi ve daha da önemlisi çocugumuzdaki mutluluğu fark etmemek elde değil. Bu okulu seçtiğimiz için çok memnunuz ve mutluyuz. :)

 • İg

  Eğitimin farkına fark katıyorlar, tüm velilere şiddetle öneririm, çocuğunuz daki gelişimi göreceksiniz.

 • AK

  Çevremdeki herkese öneririm bir anne olarak güven veren tek anaokulu ☺️ Eğitimi ve dolu dolu branş dersleriyle harika bir eğitimleri var . Kurucuları Zeynep hanım ve Hülya hanım işlerinde tecrübeli ve çok ilgilidir. Çocuğuma olan katkılarından dolayı çok teşekkür ederim

 • Dünyam anaokulunda kapsamlı , güvenilir ve güleryüzlü çalışanları idarecileri ile gözünün kapalı çocuklarımızı emanet edebilirsiniz. Deneyimli personeller ve öğretmenleri ile başarılarının devamını diliyorum.

 • Kaliteli bir okul arıyorsanız , tercihiniz dünyam okulu olmalı biz canım oğlumuzu buraya emanet ederek doğru bir tercihte bulunmuşsuz iyi ki Dünyam ANAOKULU var . Kıymetli öğretmenlerimize ve kurucu müdürü olan Zeynep hanıma ve Hülya hanıma ilgisinden dolayı teşekkür ederiz ❤️

 • Ht

  Çocuklar için çok güzel imkanları var cocuklarin sevdigi bir okul herkese tavsiye ederim ogretmenleri çok cana yakınlar

 • am

  Okul çok kaliteli ve güleryüzlü kişiler tarafından yönetiliyor. kesinlikle gözünüz arkada kalmadan çocuklarınızı emanet edebileceğiniz hijyenik bir ortamda eğitim görebilecekleri geniş sınıfları olan bir okul.

 • YK

  sosyal etkinlikleri yeterli ne az ne çok ve içeriği de çocuklara hayat boyu fayda sağlayacak şekilde düzenlenmiş. okulda yaşam şartları d çok iyi temiz ve yemeklerinden güvenliğine kusursuz

 • Okulun rehberlik hizmetinden çok memnunuz kızım pek sosyal bir çocuk olmadığı için başta sorun yaşıyordu okula gitmek istemiyor her sabah ağlıyordu. ne dediysem ne yaptıysam ikna olmamıştı. Okulun psikoloğu bu durumu gözlemleyip çok kısa bir sürede aşmasına yardımcı oldu

 • KK

  Rengarenk cıvıl cıvıl bir ilim irfan yuvası canım yavrum okulunu çok seviyor ve arkadaşlarıyla tüm gün çok eğleniiyor bunun yanında da sosyal kültürel pek çok şey öğreniyor. Okula başladığından beri merak duygusu daha da arttı çocuğumun bu gelişimini gördükçe çok mutlu oluyor iyi ki bu okulu seçmişim diyorum.

 • eb

  Okulun dil eğitimi bakımından iyi olduğunu duymuştuk başta çok ağır gelir mi çocuk için diye korktuk ancak gördük ki dersler oyunlarla eğlenceli materyallerle işleniyor ve çocuklar hiç sıkılmıyor. bunun dengesini çok iyi kurabilmişler bu da tecrübeli öğretmenler ve köklü eğitim sistemlerinden kaynaklanıyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sancaktepe Dünyam Anaokulu İletişim Bilgileri

Abdurrahmangazi Mahallesi Ravza Caddesi No:17 Sancaktepe / Anaokulu
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum