fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şerifali Akademi Çocuk Anaokulu

Özel Şerifali Akademi Çocuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Şerifali Akademi Çocuk Anaokulu Hakkında

Çocuklarımızı sevgi dolu bir ortamda yılların tecrübesiyle devamlı kendisini yenileyen, bilim ve teknolojiyi benimsiyen; kendine güvenli, çevresiyle uyum sağlayan, yardımlaşan, paylaşan, proje üreten bireyler yetiştirmek. Var olan yeteneklerini ortaya çıkarıp, en üst seviyeye getirmek aile, çevre, okul bütünlüğü içinde fiziksel ,ruhsal,zihinsel ,duygusal ,sosyal gelişimlerini sevgi ve hoşgörü ortamında sağlamak.Paylaşan heyecanlı ,saygılı sevecen toplu halde yaşama bilinci gelişmiş bireyler yetiştirmek. Bireysel gelişim özelliklerini dikkate alarak, çocukların kendilerini ifade etmelerine sevgi ve saygı içinde yer vermek, kendi hakkını koruduğu kadar, başkalarının da haklarına saygı duyan ,özgüveni yerinde ,yaratıcı sevecen güvenilir bireyler yetiştirmek. Bilimselliğe önem verdiği kadar milli ruh ve manevi değerleri de ön planda tutarak ruh ve beden sağlığı yerinde proje üreten, bilime önem veren özgür iradesiyle kuralları iyi kullanarak, sürekli gelişim ve değişim içinde olmak. Anadilini üst seviyede kullanıp, İngilizce, İspanyolca gibi diğer dillerde de kendini ifade edebilen, duyarlı dünya vatandaşları yetiştirmek. Eğitimde kaliteyi arttırmak öğrencilerimizin bireysel ilgi ve yeteneklerini göz önünde tutarak her bireyin sahip olduğu potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak. Vatanını seven, büyüklerine saygı küçüklerini koruyan ve seven özverili, güvenilir geleceğin büyüklerini yetiştirip ülkemizi medeni ülkeler seviyesine getirmek en büyük idealimizdir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (23)

 • 3 yaşında başladı oğlum ağlaya ağlaya giderken içeri girdigi andan itibaren gülümsediğini ve o kaprisleri bana yaptiğını gözümle gördüm.Bir çocuğu nasıl mutlu edeceklerini bunu yaparken eğiteceklerini öyle iyi biliyorlar kibir gün bile gözümüz arkada kalmıyor.Güvenilir,disiplinli, özverili ve samimi okul müdürü ve öğretmenlerine sonsuz teşekkürler iyi ki yollarımız kesişti .

 • MA

  Bu güne kadar görmüş olduğumuz en iyi en başarılı ve en güvenilir Anaokulu diyebilirim yaklaşık 6 aydır devam etmekteyiz değerli idarecimiz ve öğretmenlerimizin gözetimi altında kızımın gelişimi bu kadar kısa bir süre içerisinde göz ile görülebilir durumda ve her halükarda tavsiye edebileceğim bir okul ve evlatlarımızı kendi evladı gibi gören bu değerli ve kıymetli idarecimiz ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler ederiz.

 • GT

  Çocuğunuzun aile sıcaklığında yetişmesini istiyorsanız hiç düşünmeden verin derim.Akademik olarak gelişimlerine inanamayacaksınız. Tecrübeli müdürümüz N sayesinde çok güzel bir okul süreci yaşıyoruz . Çocuğumuz mutlu biz mutlu

 • ZC

  Son derece donanımlı yıllardır eğitim hayatinda hizmet veren bir müdürle karşılaşmak açıkcası çok beklediğimiz bir sey değildi.Öncesinde çevredeki birçok okulu gezdik okulun başına deneyimsiz kişileri koymuslardı bu yuzden de yazdirmamıştık.Akademi çocuk Anaokulunda böylesine bilgi birikimi olan deneyimli bir müdürü görünce güvenle çocuğumuzu okula yazdirdik.İyi ki iyi ki yazdırmışız çocuğumuzda ki gelisimler sosyal ve akademik olarak mükemmel. Öğretmenler sevgi dolu çok çok memnunuz çocuğumuzu ekran karşısında kaybolmaktan kurtardık .Hergün farklı bir branş öğretmeniyle yeteneklerini kesfettik. Bu yönde çocuğumuzu gelistiriyoruz herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

 • AT

  3 yaşındaki çocuğumuzun ilk okul deneyimi için gezdiğimiz okullar içinde en profesyonel yönetim en sevgi dolu yaklaşım olan Akademi Çocuk Anaokulunu tercih ettik . Müdürün şefkat dolu yaklaşımı ilk andan itibaren hem çocuğumuzu hem bizi çok etkiledi ve anında yazdırmaya karar verdik.İlerleyen günlerde öğretmenimizin sevgi dolu sımsıcak tavrı disiplinli bir yönetim; aldığımız geri bildirimler ve çocuğunuzdaki gelişimler ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bize gösterdi Bizi şefkat dolu yaklaşımlarıyla etkileyen Akademi Çocuk Anaokuluna teşekkür ederiz.

 • Oğlum 2 yaşından beri Akademi Cocuğa devam ediyor.Ögretmenimizin ilgisi yöneticimizin yaklaşım,ı ilgisi, ihtiyaç duydugumuzda verdiği destek eğitim kalitesi ile çocuğumuzda gözlemleyebildiğimiz gelişim ve en önemlisi çocugumuzun hergun mutlubir sekilde gitmesi ,gönül rahatlığıyla çocuğumuzu teslim edeceğimiz güvenli bir okul.Oğlumun 2. Evi sizle karşılaştığımız için cok şanslıyız.

 • HK

  Müdürü öğretmenleri ve çalışan tüm personeli çok samimi ve işinin hakkını veren insanlar gözüm hiç arkada kalmıyor akademik olarak duygusal olarak bütün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşıladıklarını düşünüyorum iyi ki yollarımız kesişmiş.

 • YT

  Oğlumun ilk okul deneyimini başka bir okulunda başlattım ancak çocuğum her gün ağlayarak kendini yerden yere atarak okula gitmek istemeyip kabuslar görmeye başlayınca o okuldan alıp Akademi Çocuk anaokuluna yazdırdım hayatımda vermiş olduğum en doğru karar ilk günden itibaren deneyimli müdürümüz ve öğretmenimiz sayesinde çocuğum güle oynaya okula gitmeye başladı gelişimleri muhteşem çocuğum mutlu biz mutluyuz.Herkese hiç tereddütsüz tavsiye ederim

 • ŞT

  5 ay evvel 2,5 yaşındaki oğlumuzu emanet ettiğimiz güzel insanların olduğu bir yuva... Yönetim ve öğretmeninin ilgi ve alakası, eğitim programı/içeriği, temizliği, eğlenceli mimarisi ile oğlumuzu içimiz rahat şekilde gönderiyoruz. Oğlum okula giderken öğretmenini görme heyecanıyla evden çıkıp, öğretmenine sarılarak okul binasına giriyor. Bu manzaranın üzerine bir de öğrendiklerini görünce biz de ailesi olarak mutlu oluyoruz.. Öğretmenimiz ve yönetimin profesyonelliği ile bizi ufak bir problemde bile işbirliği içinde yönlendirmesinden çok memnunuz.. Minik kazalarda oluşan çizik için bile hassasiyet gösterip bilgi verilmesi ve bizi rahatlatan yaklaşımlarından çok memnun oluyoruz. **Tuvalet ve yemek eğitimlerini verdiklerini biliyor olsaydık kesinlikle daha önce kayıt ettirirdik:)

 • Gb

  Okulumuzdan çok memnunuz. Güvenle gözümüz arkada kalmadan çocuğumuzu emanet edebiliyoruz oğlumuz çok mutlu okulunda.ilgi ve alaka son derece güzel rahatlıkla gönderebilirsiniz. Okul büyüklüğü oyun alanları yeterli.

 • ŞY

  Anaokulu tercihi biz anneler için çok önemli bir seçimdir çünkü anaokulu eğitime ilk adımdan ibaret bir kurumdur. Biz okula gittiğimizde Nursev Hanım’la görüşme sağladık ve okulda yapılan etkinlikler bizim dikkatimizi çekti. Okulda hergün ayrı bir program oluyor jimnastik,bale,perküsyon, salsa, modern danslar ve her hafta birbirinden çeşitli partiler etkinlikler düzenleniyor ilk başta okula gitmek istemeyen çocuğum şimdi okuldan eve gelmek istemiyor okulda çok eğlendiğini ve güzel vakit geçirdiğini söylüyor bu durum beni mutlu ediyor ve benim çocuğum yemek seçen bir çocuktur buna rağmen okulda yemeklerini yiyor ve bu durum karşısında eşimle baya şaşırmış durumdayız okuldaki akademik kadro, çalışanlar müdite hanım ve okul sahibi her zaman bizleri Gülen yüzlerle karşıladılar gerçekten tavsiye edeceğim tek okul olabilir.Okulda alanında özel psikologlar tarafından çocuklar gözlemleniyor ve gözlem sonuçlarına yönelik çocuklara eğitim veriliyor. Okulda 2 farklı yabancı dil hizmeti veriliyor ingilizce ve Rusça çocuğum şuan hazırlık sınıfında ve akışkan bir şekilde ingilizce ve Rusça konuşabiliyor bu gerçekten büyük bir avantaj benim çocuğum 4 senedir devam ediyor bu sene bittikten sonra ayrılacağımıza ayrı üzgünüz ama çocuğumuza verilen eğitim ilkokula başladığında çok büyük bir avantaj sağlıcak ilk baştada dediğim gibi anaokulu tercihi bizler için çok önemli kesinlikle akademi çocuk anaokulunu tavsiye ederim. İnanın çocuğunuzun çok büyük bir gelişme katettiğini gözlerinizle göreceksiniz.Bütün hizmetlerinden dolayı Akademi Çocuk ailesine tüm kalbimle teşekkür ederim.Onlar iyi ki varlar...

 • MY

  Benim çocuğum yaklaşık 5 senedir Akademi Çocuğa devam etmekte. 2 yaşında başladık ve şuan hazırlık grubunda eğitim görmekte özgün ve yetenekli eğitim kadrosuyla üst düzey eğitim olanakları sağlıyor.Okul müdürü Nursev Hanım’ın ilgisi ve alakasından her zaman memnun olduk. Şuan hazırlık grubunda olan çocuğum okuma yazmaya başladı. İngilizce ve Rusça konuşabiliyor. Okulun bütün kadrosuna ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim.Geliştirmesini düşündüğüm bir alan şuanlık yok. Yabancı dilden modern danslara kadar hizmet veriyorlar.

 • İb

  Herşeyiyle dört dörtlük eğitim kalitesi çok iyi. Çocuklarımızı oyalamak için değil gercekten egitimi almalarını sağlayan bir kurum. Emeği geçen herkese buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.

 • Hg

  Paylaşımcı, sosyal, özgür düşünen, vicdanlı, sorumluluk bilinci yüksek, mutlu, neşeli, çağdaş, kesinlikle “ego” değil “özgüvenli” çocuklar yetiştirmek istiyorsanız gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz..

 • Ey

  Eğitim yöntemi, çocukların her yönden gelişimlerinin takibi ve bu konuda yapılan geri bildirimler, faaliyetler, kullanılan materyaller, öğünlerde sunulan besinler ve sayamadığım daha pekçok konuda kaliteliözverili olmalarının yanısıra,güleryüzlü,samimi, anne misali sevgi ve merhamet dolu yüreği olan harika insanların hizmet verdiği bu okula çocuğumuzu gönderdiğimiz için çok mutluyuz.Teşekkürler Akademi Çocuk Anaokulu ailemiz,sizleri çooook seviyoruz,iyi ki varsınız

 • ig

  Okulumuzda karşımıza beklentilerimizin üstünde bir eğitim modeli ve çocuklarımızın soran ,merak eden,hayal eden,üreten bir birey olmasına yönelik uygulamalar çıktı.Tüm bunların yanın da çocuğumu güvenle teslim edebildiğim sevgi dolu öğretmenlerimiz ve bütün çalışanlar,harika bir bahçe,mükemmel bir mimari okul.

 • SG

  İyiki”lerimizin merkezi ,çocuğumuzu yetiştirirken ona vermek istediklerimizin gerçekleşip karşımıza çıkmış halisiniz. Sevgi dolu bir yuvasınız . Tüm ekibinizle uyum ,şefkat içinde duygusal ve zihinsel olarak en doğru şekilde evladımızı besleyen bir ailesiniz; ailemizsiniz . Bir başka örneği olduğunu görmediğim bu doğru adresin uzun yıllar boyunca ülkemiz fidanlarının hayatında olmasını canı gönülden diliyorum.

 • NA

  Çocuğum 3 senedir bu okulda yazdirmadan bircok okulu gezdim müdürün güven veren yaklaşımı deneyimi ve ogretmenlerin cok cana yakin yaklaşımı kendimizi evimizde gibi hissetmemizi sagladı .3senedir cocugumda gordügum gelisimler neative ögretmenlerden aldıkları ingilizce egitimler ve sınıf ögretmeninustün gayretleri ile cocuğum şuan okumaya basladı bir sene sonra gidecegim okulu secmek icin gittigim kollejlerde girdigi mulakatlarda gelisimi ve egitim seviyesini mükemmel buluyorlar bizi evimizde gibi hissettiren cocuklarimızı mutlu ederek en iyi egitimleri veren basta müdürümüz ve ögretmenimiz olmak uzere tüm akademi calışanlarina çok tesekkür ediyoruz.Emeginize sağlik

 • Biz aile olarak çocuğumuzun eğitiminde en ve ilk olarak onun mutlu olacağı, isteyerek severek gideceği ve oynarken eğitileceği bir okul hayal ettik. Ve karşımıza Özel Akademi Çocuk Anaokulu çıktı. Önce bahçesine aşık olduk. sonra okulun sevgi dolu öğretmenlerine ve idari kadrosuna , eğlenerek öğretiyorlar. Çocuğunuzu güven ile teslim edebilirsiniz.

 • Hijyen ve temizliğe çok önem veren , öğretmen ve idari kadrosu ile eğitimi gönül veren bir okul çocuklarınızı gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz.

 • Çocuğum senelerdir bu kurumda, temizlik ve hijyen çok iyi , çocuklara sevgi dolu öğretmen ve idari kadrosu olsun ,eğitime gönül veren bir okul , çocuklarınızı gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz.

 • KA

  Kızım yaklaşık altı aydır gitmekte Çok mennunuz güleryüzlü çalışanlar mesleğini severek yapıyorlar bizi çocuk gelişimi hakkında da çk güzel yönlendiriyorlar kızım iki yaşında kısa zamanda bile kelime ve davranışlarında olumlu yönde ilerlemeler mevcut biz çok memnunuz herkesede gönül rahatlığı ile öneriyorum

 • Es

  Bir sürü okul gezipte içime sinen tek okul oldu .Öğretmenleri cok güler yüzlü ve cok sıcak kanlı .1 yıldır çocuğum devam edıyor ve cok memnunum .

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şerifali Akademi Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Mehmet Akif Mah.elalmış Cad.eşref Edip Sokak No : 27 / Aşerifali / Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum