fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:20/19:00

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu Hakkında

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu ile öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim faaliyetlerinin en önemli öznesi olarak rol alacağı, farklı düşünen ,fark edilen, özgüveni ile insiyatif alabilen butik bir okul atmosferi ortaya koyulmaktadır.

Bu anlamda okulumuzda Montessori yaklaşımı ile eğitim verilmektedir.
Montessori; çocukların kendi yönettikleri etkinlikleri, yaşayarak öğrenmeyi ve işbirliğine dayalı oyunu temel alan bir eğitim sistemidir. Çocuklar, Montessori eğitiminde, kendi öğrenimleri için yaratıcı seçimler yaparken, sınıf ve öğretmen ise yaşlarına uygun faaliyetler sunarak süreci yönlendirir. Dünyaya dair bilgiler keşfetmek ve kendi potansiyellerini geliştirmek için, çocuklar hem bireysel hem de gruplar halinde çalışırlar.

Okuldan mezun olan öğrenciler, aldıkları kaliteli eğitimle; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve gelecekte, kısacası yaşadıkları dünyada lider, parmakla gösterilen milli ve maneviyatı güçlü olacak verimli birey olmaktadırlar.

Özel Şerifali İnci Yıldız Montessori Anaokulu, öğrencilerinden ve velilerinden aldığı güçle hizmet yelpazesini hızla büyütüyor. Eğitim dünyasının içinden aynı zamanda bir anne olan İnci Yıldız, insan gelişimine ve eğitimine, çocuk yetiştirme yöntemlerine, çocuklara adanmış mesleki tecrübesi en güçlü kurum olarak geleceğe yön vermektedir.
Geleneksel okul öncesi eğitim anlayışının dışında, butik, farklı, sıcak okul modeli ortaya koyarak, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye, yürüdükleri bu güzel yolda rehber olmaya devam ediyor.
Yaratıcı Sanat Eğitimi ile amaç çocukların yaratıcılığını, hayal güçlerini kullanarak kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmeleri ve özgün çalışmalar yapmaları için desteklemektir.
Bilişsel anlamda problem çözme, farklı bakış açıları geliştirme, neden sonuç ilişkisi kurma, yönergeleri anlama ve takip etme, sosyo - duygusal anlamda empati işbirliği, paylaşma, grupla birlikte hareket etme vb. becerileri de yaratıcı sanat çalışmaları yoluyla geliştirme imkanı bulurlar.

Okul içerisinde ekolojik bahçe, müzik, drama, sanat ve tiyatro, satranç, akıl oyunları eğitimleri yapılmaktadır. Bu sayede çocukların yeteneklerini keşfetmeleri sağlanır. Özel Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu'nda bulunan psikolojik danışmanların çocukların sosyal-kültürel, zihinsel, dil, psikolojik, öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmaktadır.
Çocukların psikolog takibinde gelişimleri takip edilmekte, özgüvenlerinin gelişmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta, zengin materyaller ve oyuncaklarla hayata hazırlanmaktadır. Okulda ayrıca çoklu zeka programı ve robotik kodlama uygulanmaktadır.
Çoklu zeka programı ve robotik kodlama ile çocuklar zayıf ve kuvvetli yönlerini, ilgi alanlarını fark edebilmektedirler.
Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimleri için yaş grupları ve yeteneklerine göre tercih edebilecekleri spor alanları bulunmaktadır.

Ayrıca okulda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulunda +2 yaş çocuklarla basketbol, yüzme, survivor, bowling, binicilik, İngilizce, müzik, resim, atölye, karaoke, drama ve akıl oyunları etkinlikleri yapılmaktadır.

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  10
 • Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:20 - 19:00 şeklindedir.
 • Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu yaş aralığı nedir?
  0-6
 • Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu Yorumları (49)

 • Tk

  Çocuğum daha önce diğer subenizdeydi ordanda çok memnundum.simdi sizin şubede eğitimine devam ediyor ve çok memnunuz.

 • Okulumuzdan gayet memnunuz ilgi ve alakaları cok iyi titiz davranıyorlar. İnci yildiz anaokulunda olduğumuz için çok sanslıyiz Öğretmenlerimize okul yetkililerimize sonsuz tesekkürler Güvenle bıraktıgım bir yer Temiz ve hijyen Sevgi ve şefkatli hocalarımız İnci yıldız ailesine teşekkür ederizHer sey cok guzel Yapılması gerekenler yapılıyor zaten Tesekkurler

 • BT

  Öğretmenler çok ilgili. Çocuğumu gözüm kapalı emanet ediyorum. Mükemmel bir okul :)

 • HY

  Çok ilgili öğretmenleri var. İçim rahat bir şekilde çocuğumu emanet ediyorum.

 • YG

  Kurum müdüründen öğretmenlere kadar şaahaanesiniz. Hayranlıkla eğitimlerini izliyorum. Çocuğumda mükemmel bir gelişme var. Çok teşekkürler minnetarım size.

 • DS

  Çok güzel bir kurumlar. Dışı gibi içinde rengarek cıvıl cıvıl. İnsanın çocuk olası geliyor. Okul müdürü çok tatlı bir hanımefendi. Öğretmenler gerçekten eğitimli ve hepsi cana yakın. İyi ki Şerifali şubesiyle yolum kesişmiş. Teşekkürler Şerifali

 • Z

  Bu sene bu okulda ilk yılımız. Evime çok yakın diye tercih etmiştim ancak görüyorum ki çok doğru bir tercihte bulunmuştum. Kızım öğretmenimiz Tuğba hanımı çok seviyor, ogretmenimizin çocuklara yaklaşımı çok güzel. Kızım okulda mutlu buda benim çok mutlu ediyor. Diğer Ayşegül ve Sümeyye öğretmenlerde ilgililer.

 • MM

  Okul müdürü çok içten samimi sıcakkanlı okul maddi yönden olsun verdiği manevi his açısından çok iyi bir izlenim bırakıyor insanda eğitim sistemi çocukların aktiviteleri çok güzel planlanmış güniçindeki çocukların yemek ve uyku saatleri ailelerin içi rahat olacak şekilde planlı.Henüz yok

 • YD

  Ben oğlumu üç senedir inci yıldıza gönderiyorum. Eğitim olarak oğlumun sosyalleşmesi olarak çok geliştiğini düşünüyorum ve bunun için öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum

 • MA

  4 ve 2 yaşındaki oğullarım Şubat 2021 itibariyle Şerifali inci Yıldız anaokulunda eğitim görüyorlar. Tanışmak için eşimle gittiğimiz ilk gün itibariyle içimize sinmişti. Akşamları çocukları okuldan alırken büyük oğlum ben okuluma geri gidicem siz eve gidin diyor :) Sümeyra, Tuğba ve Ayşegül Hoca'dan çok memnunuz.

 • ZE

  Aktiviteleri cok güzel cocuklara yaparak yasatarak öğretim modeli uygulandığı icin hayatin icinden öğretiler var. Tüm öğretmenlerimize tesekkur ediyoruz. Okulumuzu cok seviyoruz.Etkinliklere değerler eğitimi de eklenebilir

 • Sd

  Merhaba benım cocugum bu okula geldiğinde 3 bucuk yaşındaydı şimdi mezun oldu ilk okullu artık okadar güler yüzlü öğretmenler güven duygusu karsılıklı anlayıs en önemlisi temizliği kalitesi ve eğitimi ile şerifali de 1 numaralı okul ben cok memnun kaldım herkese tavsiye edıyorm cocugum ilk okula basladı ama hala aklı burada :) artık diğer kardeşine kısmet :)

 • Vk

  Kesinlikle cocugunuzda akliniz kalmiyor guvenin sevginin oldugu bu ortamda cocuklar mutlu

 • YD

  Oğlumuzun gerek sosyalleşmesi gerekse bilgi açısından sizlere gözlerimiz kapalı emanet edebilecegimizi bizlere hissettirdiginiz için sizlere çok teşekkür ederiz

 • MO

  Okulun internet sitesiyle karşılaştım ve okulu öğretmenleri yöneticisine kadar herkesden çok memnun kalarak oğlumu kayıt ettirdim. İyi ki de internetde sayfalarıyla karşılaşmışım. Okul cıvıl cıvıl eğitimleri harika gerçekten bu işi gönülden yapıyorlar. Teşekkür ederim bütün hepsine.

 • Harika bir okul. Okulun dış cephesi bile çocukları etkileyebiliyor. Okulun içeriside dışı gibi cıvıl cıvıl. Eğitim deseniz harikaa. Mükemmelsiniz Şerifali İnci Yıldız. Hepinize teşekkürler

 • D

  Gerçekten eğitimi mükemmel. Diğer bütün ailelerede bu okulu şiddetle tavsiye ediyorum. Çocuğumun gerçekten emin ellerde olduğuna emin olabiliyorsunuz. Tebrik ederim sizin gibi güzel okulla yolum kesiştiği için çok şanslıyım

 • EA

  Eğitiminin kalitesi bir yana pandemi sürecindeki kuralları ve hijyeni sebebiyle çocuğumu gözüm kapalı emanet edeceğim harika bir okul. Çocuğum okula severek gidiyor sayenizde, çok memnunum.

 • Sz

  Çocuğumu 2 yıldır bu okula gönderiyorum kesinlikle tavsiye ediyorum. Eğitim kalitesi ve öğretmenleri ile mükemmel bir okul☺️

 • AT

  Öğretmenlerin güler yüzlü olması , eğitim kalitesi,beslenme alışkanlığı kazandırmaları ve eğitim sistemi üzt düzeydedir

 • Ga

  Ben bebegimi 10 aylikken verdim suan 14 aylik ve gelisiminde buyuk katki sagladi ogretmenleri. Cok memnunuz,cok ozenle bakiyorlar.

 • ZY

  Ogretmenleri cok ilgili,kendi cocuklari gibi seviyolar cocuklarimizi.Benim kizim okula gitmek istemezdi bize cok bagli oldugu icin fakat ogretmenleri yoneticileri gercek bir aile gibi davrandigi icin kizim hic yabancilik cekmiyor okulu artik cok seviyor sizde cocugunuzu rahatlikla emanet edebilirsiniz

 • Oğlumun gelişimine çok faydası oldu. Girdiği her ortamda hemen sosyalleşiyor. Özgüveni arttı.

 • Nb

  Öğretmenler ilgili ,Öğrenciler uyumlu,ekipmanlar yeterli ,temiz hijyenik , Başarılı bir okul 3 yaşında başladık bu sene ikinci dönem kaydımızı tekrar yaptırdık Arzu hanım,Büşra öğretmen,Sümeyra öğretmen hepsi çok iyi ve sevgi dolular çocuğum emin ellerde

 • Ga

  10 aylik bebegimi guvenle emanet edecegimi hissettirdiler ve de oyle oldu,tesekkur ederim.

 • to

  egitim, ilgi ve alaka konusunda cok guzel bir egitim kurumudur. oglum 1 sene gitti cok memnum kaldik.

 • Öö

  Bu kadar memnun kalacağımızı tahmin etmiyordum iyiki bu okulu tavsiye edenlerin izinden gitmişiz ve gönül rahatlığı ile başkalarına tavsiye edebilirim üstelik sürekli kendini yenileyen yenilendikçe büyüyen büyüdükçe eğitim standartlarını yükselten yükseldikçe kalitesinden taviz vermeyen bir okul inci yıldız. Bir çok çocuğun bu eğitimden faydalanmasını dilerim

 • Güvenli ve temiz okul, güleryüzlü yönetici ve öğretmenleriyle çocuklarımız emin ellerde...

 • YD

  Okulun oğlumuza ve bize katkısı çok büyük. Tüm öğretmenlerimizin emeğine sağlık biz sizden çok memnunuz ŞERİF ALİ İNCİ YILDIZ.

 • İ

  Benim için en önemlisi kızımın severek okula gitmesi oda seviyo çok şükür ve güvenerek bırakıyorum

 • Ng

  Öncelikle çok ilgili davranışlar sergiliyor çalışanlar, ayrıca güven sözkonusu tam anlamıyla.yonetici oldukça ılımlı ve fazlasıyla sevecen biri bence.Kısacası inciyildizda kalite var diyorum.

 • F

  Okulun tüm çalışanları güleryüzlü, öğretmenimiz Sümeyra hanımın ilgisi, güler yüzü için çok teşekkür ediyorum

 • Evladımız kendini mutlu hissediyor okulumuzda.Arkadaşlarını ve öğretmenlerini seviyor.Özgüveni yüksek bir birey,paylaşmayı bilen bir evlat ve kaliteli zaman geçirmeyi öğrenen bir çocuk yetiştirilmesine çok katkı sağladıklarını söyleyebilirim.

 • AT

  Öğretmenlerin çocukları sahiplenmesi onlar için heyecanı bizi çok mutlu ediyor

 • İH

  Her evlat ailesi için özeldir ve çocuklarımızın da emin ellerde olduğunu bilmek bizim için ayrıcalıktır. Çocuklarımızı sizin gibi güvenilir, başarılı ve her yönden kendini geliştirmiş eğitimcilere emanet ettiğimi biliyorum ve gözüm arkada kalmıyor. Teşekkürler İnci Yıldız

 • Çocukla uğraşmak zor değilmi diye sormuştum ilk tanıştığımızda verdikleri cevap hiç çıkmıyor aklımdan bu iş vicdan birazda empati çocuğunuza yada kardeşinize yada yeğeninize öğrermeninin nasıl davranmasını isterdiniz diye düşününce hiç zor değil demişlerdi.Iki yıl geçti benden çok onları görüyor kızım zaten çocuğunuz davranışıyla nadıl olduğunun ipucunu veriyor ve kıskanmıyorum desem yalan olur akşam almaya geldiğimde gelmek istemiyor okuk kapandı deyip Arzu hanım bazen kapıya kadar geliyorda sorunsuz eve gidebiliyoruz :)

 • s

  sıcacık bir eğitim yuvası iyikii inci yıldıza emanet ettim oğlumu

 • s

  okul tam anlamıyla eğitim yuvası inci hanım ve arzu hanıma gönlüm rahat bir şekilde emanet ediyorum

 • So

  Bu okuldan çok memnunum.Güven ve sevgi dolu bir okul.Kızım okuldan hep mutlu geliyor ve ben anne olarak daha çok mutlu oluyorum. Temiz güzel bir okul. Eğitim kadrosu öğretmenlerin güler yüzü ile çocuklarınızı emanet edebileceginiz güvenli bir yer. Yemekler de çok sağlikli ve lezzetli. İyi ki Kızımı bu okula verdim . Tekrar çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız..

 • Ma

  İnci yıldız denildiğinde ilk akla gelen cıvıl cıvıl ve rengarenk oluşu. Yetişkin olarak bana bu şekilde geliyorsa çocuk için eminim çok keyif verici olsa gerek. Kızım inci yıldızda. Daha öncesinde toplum içinde içine kapanıktı ama şuan inci yıldız eğitim ve özel günlere verdiği değerle yaptığı gösterilerde kızımın özgğveni harika. Bu benm için pafabiçilmez.

 • CK

  Öğretmenleri gerçekten bu işi şefkale yapıyorlar gönül rahatlığıyla emanet ediyorum 1 yıldır oğlum artık ingilizce konuşuyor evde :)

 • at

  oğlum kuzey'in okulu. yıldız hanım ve arzu hanım sayesinde çocuğum konuşabiliyor artık. herkese tavsye ediyorum

 • Ld

  Okulları tek bir okul olarak değil çeşitli bölgelerde de hizmet veriyor kısacası derme çatma bir kurum değil çocuğumu rahatça gonderebiliyorum eğitimi konusunda da çok memnunum

 • M

  Okul gerçekten eğitim açısından çok başarılı.Benim oğlum hiditor ve çok memnumuz işilerinin ehli bir okul tavsiye edebileceğim öğretmenleri guzel egitimi güzel bir anaokulu

 • ÇB

  Çevreyi dünyamızı çocuklara öğretirken benim de çocuk olmak isteyeceğim kadar dersleri güzel güzel işleyen öğretmenler var. tekdüze bir eğitim anlayışından uzak çocukların enerjilerini atarken öğrenebilecekleri harika bir anaoakulu

 • SS

  Okul öncesi eğitim konusunda işini bilen öğretmenler var. Bu tecrübe çocuklara da yansıyor. Kendilerini geliştirebilecekleri, eğlenebilecekleri ve sosyalleşebilecekleri sağlıklı bir ortam var oğuz akademide

 • FH

  Oğlumuzun özgüven gelişimi, kişisel ilgi alanlarını keşfetmesi gibi ilk adımları bu okulda beraber attık. Sıcakkanlı ve öğrenciyi merkeze alan öğretmenler var. Ümraniye'de anaokulu arayan anne ve babalara tavsiye edebilirim.

 • EY

  Kaliteli eğitim anlayışının uzman kadroyla birleştiği yer. Ana kucağı gibi ilgi ve şefkat yuvası çocuklarımızın mutluluğunu düşünen harika bir anaokulu. Bir anaokulunda aradığınız tüm özellikler aktiviteler, bireysel geliştirici etkinlikler ne ararsanız doğru bir şekilde yapıldığını görüyorsunuz. İyi ki varsınız.

 • NG

  Okulun öğretmenlerini tanıdıktan sonra çocuğumuzu buraya göndermeye karar verdik. Güvenilir bir eğitim kurumu. İyi bir eğitim var ve okul çalışanları da ticari bir ilişkiden çok arkadaş gibi çocuğunuzun bakımına eğitimine ortak oluyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şerifali İnci Yıldız Anaokulu İletişim Bilgileri

Mehmet Akif Mah. Aziz Bulvarı No:28, Ümraniye/İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum