fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Sevgi Bağı Anaokulu

Özel Sevgi Bağı Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Sevgi Bağı Anaokulu Hakkında

İstanbul Avcılar bölgesinde bulunan Özel Sevgi Bağı Anaokulu 2 ve 6 yaş arasındaki çocuklara okul öncesi eğitimi veren bir okuldur. Okulda verilen eğitimler ile akıllı, yetenekli, başarılı, değerlerini bilen, sorumluluk sahibi, çevresi ile iyi iletişim kurabilen ve doğayı koruyan bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Okulda sabah 08.30 ile akşam 18.00 saatleri arasında eğitim öğretim verilmektedir. Çocukların hem sosyal açıdan hem de bedensel açıdan gelişimleri için uygun bir okul binası ve fiziki ortamı sunulmaktadır. Oyun alanları, bahçe, yemekhane ve uyku odası gibi imkanlar bulunmaktadır. Her sınıfta iki tane öğretmen bulunmaktadır; 1 öğretmen 1 yardımcı öğretmen bulunmak üzere. Yabancı dil olarak 5 gün İngilizce eğitim veren okulda müfredat derslerinin yanı sıra montessori eğitimi, robotik dil kodlama eğitimi, geyms eğitimi, drama, müzik ve dans gibi faaliyetler de gerçekleştirilmektedir. Okulumuzda haftanın 5 günü psikolog eşliğinde gözlem raporu, çocuk testleriyle beraber ayda 1 defa veli semineri yapılmaktadır. Aynı zamanda okulda öğrenci kulüpleri bulunmakta ve çocuklar yeteneklerine göre bu bölümlere yönlendirilmektedir. Servis, güvenlik, yaz okulu ve rehberlik servisi gibi imkanlar da sunulmaktadır. Öğrencilerin hem okulda hem de okul dışında güveliğine önem verilen okulda gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmıştır. Öğrenciler velileri dışında kimseye teslim edilmemektedir. Ayrıca servislerde öğrencilere servis hostesleri eşlik etmektedir. Servis hostesleri ve servis sürücüleri gerekli eğitimleri almış tecrübeli personellerdir. Servis araçları düzenli olarak bakımdan geçmekte olup içinde gerekli tüm ekipmanlar bulunmaktadır. Özel Sevgi Bağı Anaokulu 'nda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere öğrencilere üç öğün yemek verilmektedir. Yemekler okulun yemekhanesinde özenle hazırlanmaktadır. Dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak amaçlanan okulda yemekler sağlıklı besinlerden ve hijyenik koşullarda yapılmaktadır. Okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimi öğrencilerin gelişimine destek olmak için grup çalışmaları yapar, çocuklarla oyunlar oynar. Psikolojik danışman tüm boyunca çocukları gözlemlenmekte ve analizlerini düzenli olarak velilerle paylaşmaktadır. Özel Sevgi Bağı Anaokulu hizmetleri arasında yer alan yaz okulu eğitim programında çocukların arkadaşları ile vakit geçirmesini sağlamak amacıyla öğretmenler ile birlikte İngilizce, modern dans, gezi, kukla, drama, zeka oyunları, sanat, atletizm, jimnastik, spor, resim, yazı yazma, sinema, yüzme ve matematik aktiviteleri yapılmaktadır. Okulun hizmetleri arasında servis ve güvenlik imkanları da bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Anne-Baba Eğitimleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

Yorumlar (7)

 • DY

  Oğlumu bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine buraya gönderdim. Daha yeni başlamamıza rağmen ben ilgilerinden, şefkatlerinden çok memnunum. Heleki kurumun sahibi Nuray Hanım bir harika. İlginize alakanıza ve verdiğiniz tüm emeklerinize teşekkür ederim.

 • EB

  Komşumuz çocuğunu bu okula gönderiyordu çocuk sürekli bize anlatıyordu okulunu ne kadar sevdiğini biz de kızımızı bu okula göndermeye karar verdik kayıt yaptırmaya gittiğimizde daha ortamın sıcaklığı ve çocukların huzurlu olması ne kadar haklı olduklarını gösterdi bize. Çok güzel okul.

 • FU

  Bahçesi bakımlı ve temiz çocuklar oyun oynarken yaşanabilecek olası bir kazaya karşı önlemler almışlar. aynı hassasiyet bina içinde de geçerli temizliğe çok dikkat ediyorlar.

 • DS

  Rehberlik servisi oldukça ilgili çocuğumda davranış bozukluğu varmış meğer biz farketmemiştik okulda rehberlik irimi bu durumu farketmiş bizimle de konuştular ve çocuğumla ilgilendiler şimdi öyle bir sorunu kalmadı eskisi gibi davranmıyor.

 • AG

  Biricik yavrumu bu okula gönderiyorum dersler oyunlarla yaparak yaşayarak gözlemleyerek işleniyor çocuklara ezberci bir eğitim vermiyorlar anlamasını ve kavramasını sağlıyorlar. eğitiminden yana çok memnunuz. diğer verilen hizmetlerden de bir şikayetimiz yok sadece yemek çeşitliliğini arttırsalar daha iyi olabilir.

 • AK

  Kızım bu sene bu okula başladı ders çeşitliliği çok, fiziksel imkanları da gayet iyi kaliteli bir eğitim veriyorlar. Okulda güvenlik de çok iyi çocuklarımıza okul içinde ve dışında çok ilgili davranıyorlar.

 • ET

  Sevgi Bağı çocuklara branş derslerinin yanında saygılı, kendisini ve çevresini seven, duyarlı bireyler olmayı öğretiyor. Çocuklarla kendi çocuklarıymış gibi ilgileniyorlar. Böyle duyarlı ve güvenilir bir eğitmen kadrosu bulmak çok zor

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sevgi Bağı Anaokulu İletişim Bilgileri

Üniversite Mahallesi, Çardak Sokak, No:9, Avcılar/istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum