fb
Özel Sihirli Kalemler Anaokulu

Özel Sihirli Kalemler Anaokulu

0 216 706 6879
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Sihirli Kalemler Anaokulu Hakkında

İstanbul Kartal bölgesinde hizmet vermekte olan Özel Sihirli Kalemler Anaokulu ''çocuklarınız bizim için değerlidir'' felsefesi ile yola çıkmıştır. Okulun temel amacı çocukları ilkokula donanımlı ve hazır bir şekilde göndermektir. Okul 3-6 yaş aralığında ki çocuklara eğitim vermektedir ve yaş gruplarına göre sınıflar ayarlanmıştır. Okul sabah 07:30 ile 18:30 saatleri arasında hafta içi hergün eğitim vermektedir. Okulda eğitici birçok etkinlik yapılmaktadır. Bunlardan birkaçı satranç ve müziktir. Müzik eğitimleri ile çocukların işitsel olarak gelişmesi sağlarken aldıkları satranç dersi ile ise mental olarak gelişmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır. Çocukların doğa ile iç içe büyümesi gerektiğini düşünen Özel Sihirli Kalemler Anaokulu çocuklarla ilgili birçok doğal etkinlik yapmaktadır bunlardan biri tohum ekme etkinliğidir. Çocukların toprakla temas ederek doğa ile iç içe olması bu tip etkinlikler ile sağlanmaktadır. Velilerle iletişimine de önem veren okul veli öğretmen buluşmalarında çocuklarının oynamış oldukları akıl oyunlarını denemelerini sağlayarak çocuklarının okula neler yaptığını canlı olarak göstermektedir. Okul bahçeli bir alanda bulunmaktadır ve bu bahçe de birçok etkinlik yapılarak çocukların açık alanda vakit geçirmesi sağlanmaktadır ayrıca bu etkinliklerde öğretmenleri çocukların daima yanında olmaktadır. Bahçede yetiştirilen bitkiler ile çocukların doğal yaşama da yakın olmaları sağlanmaktadır. Yapılan yazma etkinlikleri ile çocukların ilkokula hazır olması , yaptıkları el işi etkinlikleri ile de çocukların motor kaslarının gelişmesi sağlanmaktadır. Türkçe etkinlikleri çocukların iletişim kabiliyetlerinin gelişmesini sağlayan oldukça önemli bir etkinliktir bu etkinlik çocukların kelime haznesini geliştirirken nası konuşması gerektiğini öğreten önemli bir etkinliktir. Fen ve doğa etkinlikleri çocukların okul öncesinde içinde bulunması gereken etkinliklerdendir çünkü bu etkinlikler kapsamında çocuklar deneyler yapmakta ve deneyimleyerek bilgi sahibi olmayı öğrenmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Yabancı Dil Kulübü

Yorumlar

 • O. T.

  Kaliteli ve güleryüzü hiç eksik olmayan bir kadroya çocuğumuzu emanet etmenin rahatlığı içerisinde bitirdik okulu. İlkokul sürecinde gerçekten çok yardımcı olacak bir eğitim ve oyun süreci geçirdik hep beraber. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

 • E. G.

  Okulun bahçesi ve binası oldukça iyi. Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı ve ders işleyiş biçimleri de çocukların gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Okula girince benim de çocuk olasım gelmişti.

 • E. M.

  Yöneticiler ve öğretmenler oldukça güler yüzlü ve velilere sıcak yaklaşıyorlar. En önemli yönleri ise çocuklarla olan sevgi ve şefkat dolu diyalogları.

"Özel Sihirli Kalemler Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Sihirli Kalemler Anaokulu İletişim Bilgileri

Çavuşoğlu Mah. Çoban Yıldızı Cad. No: 57 Kartal/istanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum