fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şirin Yüzler Anaokulu

Özel Şirin Yüzler Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/12:00
Öğlenci: 12:00/18:00

Özel Şirin Yüzler Anaokulu Hakkında

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Özel Şirin Yüzler Anaokulu 2-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okul 200 m2`si bahçe olmak üzere toplam 600 m2 arsa üzerine kurulmuş 3 katlı müstakil iki bina olup, bünyesinde 4 sınıf, yemekhane, oyun salonu, rehberlik odası bölümlerini bulundurmaktadır. Okulda çocukların zaman geçirdiği her alan özenle dizayn edilmiştir ve bu alanlar hijyenik ortamlardır. Okulun eğitim programı; çocukların yaparak ve yaşayarak katılımcı olabildikleri bir eğitim ortamında gerçekleşmektedir. Eğitim programı çocukların bireysel özelikleri göz önünde bulundurularak farklı öğrenme metotlarına göre planlanmış etkinlikler ve branş derslerinden oluşmaktadır. Çocukların en iyi şekilde eğitim alabilmesi için okul kadrosunu işini seven, tecrübeli ve alanında uzman kişilerden oluşturmaktadır. Çocukların fiziksel olarak yeterli gelişimi gösterebilmesi için okulda Beden eğitimi, Dans, Bale gibi eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler fiziksel gelişimin yanında çocukların bedenlerini tanımalarına da olanak sağlamaktadır. Özel Şirin Yüzler Anaokulu çocukların el becerilerinin gelişmesi için Görsel Sanatlar eğitimi vermektedir bu eğitim adı altında çocuklar boyama, çizgi çalışmaları, yapıştırma gibi etkinlikler yapmaktadır bu etkinlikler aynı zamanda çocukların okuma-yazmalarını da destekleyici etkinliklerdir. Çocukların özellikle okul öncesi dönemde merak duygularının baskın olduğunun bilincinde olan okul Gezi Kulübü adı altında çocukları merak ettikleri birçok mekana götürmekte ve çocukların inceleyerek, görerek öğrenmesini sağlamaktadır. Düzenlenecek gezilerde çocukların istekleri ön planda tutulmaktadır. Özel Şirin Yüzler Anaokulu 'nda Mutfak Atölyeleri düzenlenmektedir bu atölye ile çocukların besinleri yakından tanıması sağlanmakta ve aynı zamanda eğlenerek el becerilerini geliştirmesi sağlanmaktadır. Okul çocukların mutlu olmasını ve keyifli zaman geçirmesini oldukça önemsemektedir bu yüzden okulda özel günlerde, doğum günlerinde etkinlikler, partiler düzenlenmekte ve çocukların eğlenceli zaman geçirmesi sağlanmaktadır. Sahip olduğu geniş bahçesini oldukça verimli kullanan okul, iklim koşulları el verdiği müddetçe sık sık bahçe etkinlikleri düzenlenmektedir. Bahçede piknikler düzenlemekte ve oyunlar oynanmaktadır böylece çocukların doğayı da yakından tanıması sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (3)

 • GU

  Çok değerli kurucusu ve birbirinden değerli Öğretmenlerine sonsuz tesekkur ederim.Çocuklarımızı güvenle gonderebilecegimiz bir kurumdur .Gözüm kapalı tavsiye ederim.

 • AG

  4 yıl boyunca çocuğumu gönderdim çok memnun kaldım..kurum sahipleri ve öğretmen kadrosunun öğrenciye yaklaşımları sevgi dolu

 • DB

  Özel Şirin Yüzler Anaokulunda Hazırlık sınıfında öğretmenlik yapmaktayım. Okulumuz her yönüyle çok donanımlı bir okul. Gerek sınıf içi düzenimizle, sınıflarımızın temizliği ve hijyeniyle aşçılarımızın güzel yemekleriyle ve farklı yemek seçenekleriyle kendini her gün yenileyip geliştiren bir okul. Öğretmen arkadaşlarımızla ve öğrencilerimizle aramızdaki bağ ve uyum tarif edilemez. Kurum müdürümüzün öğretmenlerine, öğrencilerine ve velilerine verdiği değer ve güler yüzlülüğü okulumuzda tam bir aile ortamı sağlamakta. Öğrencilerini kendi çocukları gibi görüp koruyup kollayan sağlık durumlarından yeme içmelerine kadar her şekilde özel olarak ilgilenen bi kurum. Böyle bir kurumda çalışmaktan oldukça mutlu ve gururluyum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şirin Yüzler Anaokulu İletişim Bilgileri

Bariş Mah. Çiftlik Cad. Adakent Villalari No:2 / Beylikdüzü / İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum