fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu

Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 09:00/12:30
Öğlenci: 13:00/16:00

Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu Hakkında

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’un Avrupa yakasında, Bayrampaşa’da faaliyette bulunan okul öncesi eğitim kurumlarından biri de Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu 'dur. Kısaca Şu-Ku Anaokulu olarak da tanıtım materyallerinde ismine rastlanabilen bu eğitim yuvası 3 ile 6 yaş arası öğrencileri ilkokul seviyesine çıkartmayı hedeflemektedir. Okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunun bilincinde olan eğitim uzmanları bu eğitimi almış öğrencilerin diğer öğrencilere göre hayatta iki kat daha başarılı olduklarını sık sık belirtmektedirler. Bu gerçeğe inanan okul kapılarını 07.30’da öğrencilerine açmaktadır. Akşam saat 19.00’a dek okulda kalabilen öğrenciler özellikle sabah saatlerinde MEB okul öncesi eğitim müfredatının temel alındığı bir eğitimi oyun gruplarına göre ayrılarak görmektedirler. Sınıflar en fazla 10 öğrenci alacak şekilde düzenlenmiştir. Uyku odası miniklerin öğle yemeğinden sonraki dinlenmeleri için kullanılmaktadır. Öğleden sonraki dersler zaten genellikle serbest etkinlik ve eğlence temellidir. Ebeveynleri çalışan çocuklar için günlük okul süresi uzun tutulmuştur. Böylece anne ve babalara destek sağlamak hedeflenmiştir. Bu destek aynı zamanda psikolojik rehberlik faaliyeti ile de devam etmektedir. Revir, bahçe, oyun alanı, güvenlik gibi fiziksel imkanlar Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu'nda vardır. İngilizce, satranç, fen ve doğa eğitimi, basit deneyler, Türkçe dil eğitimi, basit drama çalışmaları, el sanatları ve müzik ile dans eğitimi müfredat programlarına uygun olarak yürütülmektedir. İstanbul gibi ulaşımın çok zor olduğu bir şehirde okula geliş gidişler servis hizmetine bağlı değildir ve ailelerin kendi imkanlarıyla gerçekleşmektedir. Okulun yemekhanesi her zaman temiz ve aydınlıktır. Öğrencilere sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği verilmektedir. Beslenme uzmanlarının kalori hesaplarına göre belirlenen yemek listeleri aylık olarak velilere gönderilmektedir. Mutfak alışverişi her zaman büyük ve bilinen merkezlerden yapılır, yemeklerde dengeli beslenmeye özen gösterilir. Büyüme çağındaki miniklerin ihtiyacı olan kalori miktarı, protein ve karbonhidrat dengesi bu listelerde göz ardı edilmez. Tuvalet, uyku odası, lavabolar gibi ortak kullanım alanları Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu'nda her zaman denetlenmektedir. İngilizce eğitiminin başlangıç seviyesindeki derslerle yürütüldüğü okulda aynı zamanda Fransızca ve Almanca dersleri seçmeli ders olarak alınabilir. Kurum ayrıca Beyaz Bayrak sahibidir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (3)

 • AS

  Çocuğumun eski okulu çok güzel günlerimiz geçmişti okulda resmen ikinci evimizdi diyebilirim ayrıca disiplinli de bir okul her şey saat gibi işliyor hiç bir sorun yaşamadık

 • ŞT

  Sanat derslerine önem veriliyor okulda Çocukların yeteneklerini keşfetmeleri için çok güzel bir imkan ekstra kurslara göndermemize gerek kalmıyor. Okulda aile ortamı da olduğu için çocuklar özgürce kendilerini ifade edebiliyorlar.

 • OK

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum seneye kardeşini de yollamayı düşünüyorum çok memnunuz. Abisi anlata anlata bitiremiyor okulda yaptıklarını küçük de merak ediyor sabırsızlıkla bekliyor okula gitmeyi çocuğumun mutlu olması ve iyi eğitim alması da bize yetiyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Şuayip Kurt Şuku Anaokulu İletişim Bilgileri

Kartaltepe Mah. Gazi Kemal Cad. No:122, Bayrampaşa/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum