fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi

Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi Hakkında

İstanbul Kadıköy Feneryolundaki okul öncesi eğitim hizmeti sunan Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi 1973 yılında kurulmuştur.Bu tarihten itibaren pedagog A.Nilüfer Öktemer tarafından yönetilen anaokulunda 2-6 yaş arasındaki çocuklara eğitim hizmeti verilmektedir. Feneryolundaki Tan Mavi Beyaz Çocukevi ,eğitim anlayışını maksimum çocuk mutluluğu üzerine kurmuş olup var olan tüm programlar ve uygulamalar bu prensibe göre belirlenmiştir.Kişiliğin temellerinin atıldığı doğumdan altı yaş arasındaki dönemde öğrenme hızının en yüksek olduğu zaman aralığında ,programlarımızı bireysel farklılıklar göz önünde tutularak ,çocuklarımıza PEDAGOG VE PSİKOLOG yönetimindeki uzman kadrolarımızla ,45 yıllık deneyimimizle ,özgürce gelişebilecekleri çoklu,çeşitli,sevgi dolu pozitif uyarılar ortamında ,arkadaşlara,değişik seslere ,değişik görüntülere ,değişik davranışlara yer verecek şekilde hazırlamış bulunuyoruz.Bütün bunları yaparken doğumdan altı yaşa kadar olan dönemin bir bütün olduğu bilinciyle bizler çocuklarımızı anne babaları ile birlikte yetiştirmekteyiz.Bu süreç boyunca aile danışmanlığı çalışmalarımız yoluyla gördüklerimizi,öğrendiklerimizi,yaşadıklarımızı ailelerle paylaşarak çocuklarımızın gelişimine yardımcı oluyoruz.Hassas okul öncesi gelişim dönemindeki çocuklarımızı kalıplaşmış programlar yerine ,onların seçme ve zamanlamaları ile uyumlu modern sistemlerle eğitiyoruz. Feneryolundaki okulumuz TAN MAVİ BEYAZ ÇOCUKEVİNDE uyguladığımız etkinliklerin tümü sadece ve sadece oyun psikolojisi ile gerçekleştirildiğinden çocukların duygusal,bilişsel kişilik oluşunları da dengeli bir biçimde yapılanmaktadır.Katılımcı etkin eğitim anlayışıyla çocuklarımızın duygusal gelişimlerini yönlendiriyor,güvenli bir kişilik oluşturmalarını sağlıyoruz.Yarının büyükleri olacak çocuklarımızın bedensel,sosyal,bilişsel,duygusal gelişimlerini sağlamak üzere bilimsel eğitim programları yoluyla yaptığımız çağdaş uygulamalariçin kullandığımız mekan 450 metrekare kapalı alanlı tripleks bir binadır. TAN MAVİ BEYAZ ÇOCUKEVİ okul öncesi eğitim için her türlü araç ve gereç bol miktarda kullanılmaktadır.500 metrekare halı kaplı çepe çevre bahçemiz açık hava için tam donanımlıdır. Okulumuz içinde yer alan 16 çok amaçlı odamız çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir eğitim alabilmeleri için hizmetlerine sunulmuştur. Feneryolu TAN MAVİ BEYAZ ÇOCUKEVİ ; oyun etkinlikleri,sanat etkinlikleri ,Türkçe dil etkinlikleri,müzik ve orff etkinlikleri,yaratıcı drama,uygulamalı hareket,ilköğretime hazırlık(okul olgunluğu),Gems etkinlikleri,İngilizce,Fransızca,İspanyolca,çok kültürlü eğitim etkinlikleri,Scamper,Değerler eğitimi,aile katılımı etkinlikleri,çoklu zeka ,duyu geliştirme eğitimi ve çeşitli projelerle değerli çocuklarımıza hizmet vermektedir.

Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi Soru - Cevap

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Muhakeme Becerisi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Klasik Sistem

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir.
 • Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Fransızca, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi Yorumları (11)

 • Kızımız için evde yetemediğini anladığımda okul arayışına girip gezdiğim 2.okul olmasına rağmen Nilüfer Hanım ile yaptığım görüşme sonrası "kızımın emin ellerde olacağını ve tecrübeli eğitimciler tarafından iyi bir eğitim alacağını düşündüğüm"okuldur. 4. ve son ilkokul öncesi yılımızdayız.Eğitim kadrosu çok tecrübeli ve iyi yürekli insanlar.Çocukların oynayabileceği büyük bir bahçeye sahip. Yabancı dil ve bale,müzik derslerimiz var. Başta Nilüfer hanım olmak üzere ilk eğitimcimiz Özge öğretmene,okul öncesi eğitimi en iyi şekilde veren Perihan ve Gülser öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

 • BY

  Çocuğuma Tan Mavi Beyaz Çocukevinde gösterilen ilgiden ve verilen eğitimlerden çok memnunum. İyi ki sizleri tanımışım Tan Mavi Beyaz AİLESİ.

 • A

  Bahçesi ve fiziki imkanları çok geniş, sahibi ve eğitmenleri çok ilgililer. Bu okuldaki 4. yılımızdır.

 • SG

  Kızım tam 2 yaşını doldurduğu gün başladı ve bu sene mezun olacak. Perihan Hanım, Özge Öğretmen, Didem Öğretmen ve son senemizde canımız Gülser Öğretmen, hepsi ayrı ayrı mükemmeller. Kızımın ruhsal ve fiziksel gelişimini gördükçe iyi ki burası diyorum. Anneler küçük yaşta çocuklardan çok fazla şey bekliyor ve bunları okula bağlıyorlar ama ben çocuğumu kıyaslamadan, kendi içinde değerlendirdiğimde bu okuldan çok çok fazla şey aldığını görebiliyorum. Ve enn önemlisi, çocuğuma seneye İlkokula gideceksin dediğimde ağlayıp ben okulumu çok özleyeceğim demesiyle anladım ki onun sevgiyle okula bağlanmış olmasıdır. 4 yıldır bize emek veren tüm öğretmenleri sevgiyle öpüyorum..

 • AE

  Çocuğumun en az evinde olduğu kadar mutlu ve güvende olduğunu bilmek bana veli olarak huzur veriyordu.Tan Mavi Beyaz dinamik,ilgili,bilgili,sevecen bir ekibe sahip. Rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir okul.

 • Ou

  Kocaman yemyeşil bir bahçesi var.Dersler konusunda birkaç seviye atlamaları gerekiyor.

 • AT

  okulun fiziki yapısı, iç genişliği ve bahçenin büyüklüğü bulunmayacak düzeyde. fakat eğitim için az ders seçtiklerini ve çeşitlendirmediklerini düşünüyorum.

 • G

  küçük yaştan itibaren yolladığınızda çocuğunuzda ciddi değişimi görebilirsiniz. bazı dersleri az eksik buluyorum. özellikle daha fazla sanatsal çalışma yapılabilir.

 • MO

  Çocuklara farklı yöntemlerle öğretme yolunu izliyorlar ve başarılı sayılırlar. fakat dil eğitimi konusunda ben yeterli bulmuyorum maalesef

 • GT

  dinamik ve çocuklarla çok ilgili öğretmenleri var. oğlumuzun bazı sorunları vardı, özellikle dikkat toplamak gibi. bu sorunların hepsini sağolsunlar öğretmenleri çözdüler. büyük bir teşekkür borcumuz var onlara

 • UK

  yemyeşil bir bahçesi var gerçekten insanın çocuğunu böyle bir ortamda yetiştirebilmesi artık istanbul'da lüks oldu. tertemiz üstelik bu bahçe

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tan Mavi Beyaz Çocukevi İletişim Bilgileri

Feneryolu Mah.yazicibaşi Dostane Sok.no:8 ( Eski̇ İsmi̇ : Lale Sok ) Feneryolu - Kadiköy / İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum