fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Tanyuva Anaokulu

Özel Tanyuva Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Tanyuva Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy’de okul öncesi hizmeti sunan Özel Tanyuva Anaokulu 1988 yılında kurulmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okuldur. Çocuğun özel ve değerli olduğunu bilen eğitim anlayışıyla çocukların beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması hedeflenmektedir.Çocukların düşünme yeteneği geliştirilerek değişen dünyaya uyum sağlaması amaçlanmaktadır. Okul bünyesinde yer alan eğitim kadrosu çocuk gelişimi ve eğitimi okul öncesi öğretmenliğinden mezun olmuş eğitimcilerden meydana gelmektedir. Sınıflarda bulunan her grup okul kapasitesi de dikkate alınarak 15 kişiden meydana gelmektedir. .Her oyun grubunun grup lideri olarak tanımlanan bir sınıf öğretmeni ve yardımcısı bulunmaktadır. Okul sabah 07.30’da eğitime başlayıp akşam 18.30’da eğitimi sonlandırmaktadır. Özel Tanyuva Anaokulu'nda çocukların dengeli ve sağlıklı beslenebilmesi için özel menüler hazırlanmaktadır. Günlük, taze yiyecekler kullanılarak okul mutfağında menüler hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından meydana gelen öğünler hem lezzetli hem doyurucu hem de çocukların gelişimine katkı sağlayan besinlerdir. 2 ile 6 yaş gurubundaki çocuklara Türkçe eğitim programı hazırlanırken, 3 ile 6 yaş grubu çocuklara İngilizce eğitim programı hazırlanmıştır. Okulda pek çok etkinlik faaliyeti de yürütülmektedir. Çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayan etkinliklerin başında; orff eğitimi, İngilizce, İspanyolca.bale, dans, müzik yaratıcı drama, okuma yazmaya hazırlık, kış yüzme okulu gelmektedir. Anaokulunda verilen İngilizce eğitimi uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bale, yüzme ve dans etkinlikleri sayesinde çocukların fiziksel ve duygusal gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır. Yaratıcı drama çocukların kendilerini ifade etmesini sağlayan ve duygularını ifade etmesine yardımcı olan etkinliklerin başında gelmektedir. Okuma yazmaya hazırlık etkinliğinde çocukların nesneler ile olaylar arasında bağlantı kurması sağlanmaktadır. Kitap okuma saatleri ile çocuklar okuma yazma için ön hazırlık yapmaktadır. Okulda çocuklara yoga da yaptırılmaktadır. Çocukların gevşeyerek sakinleşmesine yardımcı olan yoga uygulaması tamamı çocuk olan grup tarafından yapılmaktadır. Müstakil bir binada hizmet sunan Özel Tanyuva Anaokulu‘nda çocukların yemeklerini yiyeceği bir yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca çocukların oyunlarını oynayabilmesi ve spor yapabilmesi için içerisinde gerekli malzemelerin yer aldığı açık ve kapalı oyun alanları da bulunmaktadır.

Özel Tanyuva Anaokulu Soru - Cevap

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İletişim Becerisi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

Özel Tanyuva Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Tanyuva Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Tanyuva Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel Tanyuva Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Tanyuva Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Tanyuva Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Tanyuva Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Tanyuva Anaokulu Yorumları (25)

 • İB

  Tan yuva ile 2 sene önce oğlumla tanıştık. Evime yakın oluşu ilk tercih sebebimdi. Oğlum çok kolay alıştı ve çok sevdi. Öğretmenlerin ilgisi güler yüzü ve aile ortamını aratmaması yönünden çok seviyorum. Şimdi de kızım başladı. Yine aynı şekilde çok severek gidiyor. Çocuklars verdikleri değer, önceliğin çocuk olduğu çok güzel bir yuvadır Tanyuva. Gözüm kapalı tavsiye ederim.

 • Özel Tanyuva Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Yorumlarınız ve güveniniz için çok teşekkürler:)

 • Zk

  2yildir tanyuvadayiz. Oğlum severek okula gidiyor.Ozguven duygusu kendini ifade edebilmesi gelişti. Yeme içme konusunda ben takili iken oğlum kendi kendine severek yemeği ogrendi emekleri için ilknur hanim ve tuğba hanıma çok teşekkür ederim.Tanyuva bizim için aileden sayılır.

 • MG

  Merhabalar, kızım şuanda 13 yaşında, okul hayatına Tan Yuva ile başladı ve okul ve öğretmen ilişkisini o kadar güzel işledilerki bugüne kadar hiçbir zaman okul yada öğretmen sorunu yaşamadı. Ilk günden oryantosyon için gittiği okulda, gördüğü ilgi, alaka, eğlence ve eğitim o kadar detaylı düşünülmüşki kızımız tam gün kaldı. Gönül rahatlığıyla kızımızı Tan Yuva ailesine emanet ettik. Yemek sorunu yaşayan kızımız yuvada her yemeği yeme keyfini yaşadı. Yeteneklerini geliştirme konusunda destek vermeleri, dil egitime destek vermeleri, oyun oynarken öğrenmeleri konusunda işlerinin ehliler. Okulun fiziki özellikleri Istanbul gibi bir yerde köşk ve bahçe olmasından dolayı çocuklarımıza apartman yada beton yığınları arasında farklı ve keyifli samimi tam bir yuva hissini veriyor. Sadece okula gittikleri dönemde değil sonrasında da ilgi ve alakalarını hiç kesmeyen Tan Yuva ailesine bu vesile ile tekrar teşekkür ediyoruz.

 • Özel Tanyuva Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler :)

 • AG

  Kızımız 4 yaşından ilkokula kadar Tan Yuvada çok güzel bir eğitim aldı. Öğretmenlerinin ve yuva yönetiminin gözetiminde tam hazır olarak ilkokula başladı. Arkadaşlık, sevgi, saygı ve tüm iyi yanlarının temelini bu okulda aldı. Teşekkürler böyle bireyler yetiştirmek için yolunu değiştirmeden ilerleyin.Sadece üstüne koyarak devam etmenizi temenni ediyorum.

 • EE

  2008 doğumlu oğlumu 2011 yılında anaokulu-yuva arayışı sırasında 2-3 okul gezdikten sonra TANYUVA yla tanıştık..3 sene dolu dolu oğlumu getirip götürdüm evimize yakın oluşu karar vermemdeki etken gibi gözükse de sıcak aile okulu olması herkesin çok candan davranması evlatları kendi evlatları gibi görüp sahip çıkıp sarıp sarmalaması baştaki etkenlere nedendi..eğitimcilerimiz ve işletmecilerimizle hala irtibat halinde olmamız Ozaman nekadar doğru karar vermiş olduğumu düşünmemde sebeptir..evlatlarınızı gözü kapalı emanet edebileceğiniz sayılı yuvalardan birtanesidir emin olabilirsiniz..emekleriniz sevginiz Engin bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim..

 • 2013 yılında oğlumu X bir anaokuluna başlatmıştık. İkinci gün sonunda kapıya ayaklarını dirediği için götürmekten vazgeçtik. O günlerde yolumuz Tan Yuva ile kesişti. Oğlum şu anda 12 yaşında , eğitim ve öğretim alanında temeli ne kadar sağlam olduğunu gördük yıllar içerisinde. Sadece eğitim öğretim de değil İlknur Hn, Selahattin Bey ve değerli öğretmenleri ile hiç düşünmeden verebileceğiniz bir yuvadır.

 • Gezdiğim, gördüğüm okullar arasında çocuk açısından en ideal değerlere sahip okul. Okulun genel temizliği gayet iyi, öğretmenler çok sevecen ve eğitim konusunda donanımlı, çocukları takip eden ve gerekli desteği veren psikologları mevcut bahçeleri çok geniş, yemekler çocuk açısından yeterli besin değerine sahip, okulun iç hacmi geniş okul yöneticisi her çocuğa ve konuya hakim, okul sahiplerine sürekli ulaşabilir halde, branş dersleri çok yeterli, okulun servisi mevcut, çocukların yaptığı etkinlikler fotoğraflanıp aile ile düzenli paylaşılan sistemleri var okula gönül rahatlığıyla güveniyorum teşekkür ederim katkılarınız için tan yuva ailesi

 • HB

  Sevgi, samimiyet, sabır.. ve daha niceleri. Tanyuva 2 senedir ve 2 yazokulu dahil oğlumuzun ikinci evi ve bizim ailemiz. Müdürümüz Tuğba hanımın bilgisi, birikimi, öğretme gücü, sadece akademik olarak değil çocuklarımızın duygusal gelişimine katkısı her anlarını takip etmekteki ustalıkları, sabırları.. Tüm kadro uyum içinde büyük emeklerle çocuklarımızı yetiştiriyolar. Bizler bu gelişimi mutluluğu gördükçe içimiz rahat ve çok mutlu bir şekilde çocuğumuzu okula yolluyoruz. Evde İspanyolca, ingilizce konuşan minik bir adam görmek ve bunu hızlı gelişimle görmek, okumayı yazmayı öğrenmiş bile

 • sa

  Torunumun rutubet ve neme alerjisini öğrendiğimizde okul arayışına girdik ve okulun fiziki imkânları ferah ve aydınlık olması bizi çok mutlu etti

 • ea

  Okulun ahşap görünümlü olup içinin betonarme ve yerden ısıtmalı olması tercih etmemizin nedenlerinden oldu güler yüzlü öğretmenlerimizindi sayesinde güzel bir dönem geçirdik

 • ni

  Okulun önceliği çocukların mutluluğu ve huzurunun olması öğrenmenin de bu koşullar sağlandığında kendiliğinden gerçekleştiğini kanıtlayan güzel bir yuva emeklerine sağlık

 • çocukların harika deneyimler keşfetmelerine yardımcı oluyorlar güler güzlü eğitimciler ile birlikte huzurlu bir ortam yaptıkları etkinlikler beceri ve kendine güvenen bireyler yetiştirmeye odaklı bir yuva. Teşekkürler

 • GA

  2 yeğeni mi de buraya gönderdik biri halen devam etmekte çocuklar huzurlu mutlu keyifli öğrendikleri güzel bir yuva iyi ki yolumuz birleşmiş. Teşekkürler Tan yuva

 • Mh

  Cok güzel hijyen mudur öğretmen ve sahibi İlknur hanımın ilgisine tesekkr ederim her çocuk tabi ilk basta zorlanıyor ama harika öğretmenleriyle alışma süreci beklenenden daha kısa cocuklar için hizmet veren tüm çalışanlara tesekkur ederim Hersey cok güzel yemekleri ilgileri geliştirilecek bisey bulunamicak.kadar güzel

 • DG

  Cok okul araştırdık sonda Tan Yuvada karar kıldık. Kızım 2,5 yaşındayken başladık şuan 1 senemiz oldu. Okula koşarak gidiyor bundan cok mutluyuz. Tan yuva gerçek anlamıyla aile gibi ögretmenler güler yüzlü samimi önemli olan kızımız cok seviyor hepsini.yrmeklerinden tut eğitime kadar cok memnunuz. Güvenilir saygılı temiz bir ortam.

 • Özel Tanyuva Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  teşekkürler ilginize sevginize:)

 • BB

  Öğretmenlerinin güzel yüzü ve samimi yaklaşımları ile her çocuğun okuldan zevk almasını sağlayan bir yuvadır. Atatürkçü bireyler yetiştiren , eğitime önem veren , yabancı dil eğitimi olan bir okuldur. Herkese tavsiye ederim. Çocuğumun 3 senedir koşarak gittiği yuva bulduğum için çok mutluyum.

 • Me

  Çok güler yüzlü bir ekipleri var. Sevgi dolu. Hijyen açısından çok dikkatliler. Sosyal ve kültürel olarak çok iyi imkanları var. Ayrıca yemek konusunda çok titizler.Herkese oneriyorum

 • SK

  Eğitim normal ama fiyat biraz fazla okulun seviyesine göre. Ciddi bir problemle karşılaşmadık.

 • BD

  Yapılan bir sürü nitelikli etkinlik var. Yüzmeden tiyatroya kadar. Bunlar çocuğumun gelişimine çok katkı sağlıyor. Bahçesinde daha fazla yeşillik olmasını isterdim

 • ÇC

  Okulda öğrencilere gösterilen ilgi çok güzel. Yemeklerin okulda hazırlanması sağlıklı olması açısından en önemli artı bizim için.Havanın sıcak olduğu günlerde çocukların serinleyebilecekleri yer yok maalesef

 • DA

  Çocukların çevreye duyarlı, sosyal yönü gelişmiş bireyler olmasını sağlıyorlar. Kaliteli bir eğitim veriliyor.

 • EA

  Branş derslerinde iyi olsa da yabancı dil eğitimini zayıf bulduk belki bu konuda ek ders veya farklı yöntemlerle geliştirebilirler.

 • Veli

  Vatanına, milletine faydalı, manevi yönü yüksek, iletişimi kuvvetli özgür ruhlu çocuklar yetiştiren usta bir kadroları var. Çok güzel şeyler öğreniyor çocuklarımız burada. Paylaşmayı ve ekip çalışması ruhunu çok erken yaşta kavradılar sayelerinde.

 • Veli

  Çocukları çok güzel yetiştiren, mutlu olmalarını ve kendilerini bulmalarını sağlayan güvenli bir kurum. Sabırlı ve kendini geliştirmiş öğretmenler mevcut. Üstesinden gelinmeyecek sorun yok bu ekiple.

 • Veli

  bir eğitim dönemini burada tamamladık ve çok memnun kaldık. İyiki karşımıza çıkmışlar. Ezberbozan ve güven veren bir anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tanyuva Anaokulu İletişim Bilgileri

Göztepe Mahallesi̇, Çemenzar Sokak, No:13/1, Kadiköy/İstanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum