fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tanyuva Anaokulu

Özel Tanyuva Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Tanyuva Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy’de okul öncesi hizmeti sunan Özel Tanyuva Anaokulu 1988 yılında kurulmuştur. Çocuğun özel ve değerli olduğunu bilen eğitim anlayışıyla çocukların beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması hedeflenmektedir. Çocukların düşünme yeteneği geliştirilerek değişen dünyaya uyum sağlaması amaçlanmaktadır. Okul bünyesinde yer alan eğitim kadrosu çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliğinden mezun olmuş eğitimcilerden meydana gelmektedir. Sınıflarda bulunan her grup okul kapasitesi de dikkate alınarak 15 kişiden meydana gelmektedir. Ancak oyun grupları maksimum 10 çocuktan meydana gelmektedir. Her oyun grubunun grup lideri olarak tanımlanan bir sınıf öğretmeni bulunmaktadır. Okul sabah 07.30’da eğitime başlayıp akşam 18.30’da eğitimi sonlandırmaktadır. Özel Tanyuva Anaokulu'nda çocukların dengeli ve sağlıklı beslenebilmesi için özel menüler hazırlanmaktadır. Günlük, taze yiyecekler kullanılarak okul mutfağında menüler hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından meydana gelen öğünler hem lezzetli hem doyurucu hem de çocukların gelişimine katkı sağlayan besinlerdir. 2 ile 6 yaş gurubundaki çocuklara Türkçe eğitim programı hazırlanırken, 3 ile 6 yaş grubu çocuklara İngilizce eğitim programı hazırlanmıştır. Okulda pek çok etkinlik faaliyeti de yürütülmektedir. Çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlayan etkinliklerin başında; orff eğitimi, İngilizce, bale, dans, müzik yaratıcı drama, okuma yazmaya hazırlık, kış yüzme okulu gelmektedir. Anaokulunda verilen İngilizce eğitimi uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Bale, yüzme ve dans etkinlikleri sayesinde çocukların fiziksel ve duygusal gelişimine büyük katkı sağlanmaktadır. Yaratıcı drama çocukların kendilerini ifade etmesini sağlayan ve duygularını ifade etmesine yardımcı olan etkinliklerin başında gelmektedir. Okuma yazmaya hazırlık etkinliğinde çocukların nesneler ile olaylar arasında bağlantı kurması sağlanmaktadır. Kitap okuma saatleri ile çocuklar okuma yazma için ön hazırlık yapmaktadır. Okulda çocuklara yoga da yaptırılmaktadır. Çocukların gevşeyerek sakinleşmesine yardımcı olan yoga uygulaması tamamı çocuk olan grup tarafından yapılmaktadır. Müstakil bir binada hizmet sunan Özel Tanyuva Anaokulu‘nda çocukların yemeklerini yiyeceği bir yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca çocukların oyunlarını oynayabilmesi ve spor yapabilmesi için içerisinde gerekli malzemelerin yer aldığı açık ve kapalı oyun alanları da bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

Yorumlar (12)

 • Mh

  Cok güzel hijyen mudur öğretmen ve sahibi İlknur hanımın ilgisine tesekkr ederim her çocuk tabi ilk basta zorlanıyor ama harika öğretmenleriyle alışma süreci beklenenden daha kısa cocuklar için hizmet veren tüm çalışanlara tesekkur ederim Hersey cok güzel yemekleri ilgileri geliştirilecek bisey bulunamicak.kadar güzel

 • DG

  Cok okul araştırdık sonda Tan Yuvada karar kıldık. Kızım 2,5 yaşındayken başladık şuan 1 senemiz oldu. Okula koşarak gidiyor bundan cok mutluyuz. Tan yuva gerçek anlamıyla aile gibi ögretmenler güler yüzlü samimi önemli olan kızımız cok seviyor hepsini.yrmeklerinden tut eğitime kadar cok memnunuz. Güvenilir saygılı temiz bir ortam.

 • BB

  Öğretmenlerinin güzel yüzü ve samimi yaklaşımları ile her çocuğun okuldan zevk almasını sağlayan bir yuvadır. Atatürkçü bireyler yetiştiren , eğitime önem veren , yabancı dil eğitimi olan bir okuldur. Herkese tavsiye ederim. Çocuğumun 3 senedir koşarak gittiği yuva bulduğum için çok mutluyum.

 • Me

  Çok güler yüzlü bir ekipleri var. Sevgi dolu. Hijyen açısından çok dikkatliler. Sosyal ve kültürel olarak çok iyi imkanları var. Ayrıca yemek konusunda çok titizler.Herkese oneriyorum

 • SK

  Eğitim normal ama fiyat biraz fazla okulun seviyesine göre. Ciddi bir problemle karşılaşmadık.

 • BD

  Yapılan bir sürü nitelikli etkinlik var. Yüzmeden tiyatroya kadar. Bunlar çocuğumun gelişimine çok katkı sağlıyor. Bahçesinde daha fazla yeşillik olmasını isterdim

 • ÇC

  Okulda öğrencilere gösterilen ilgi çok güzel. Yemeklerin okulda hazırlanması sağlıklı olması açısından en önemli artı bizim için.Havanın sıcak olduğu günlerde çocukların serinleyebilecekleri yer yok maalesef

 • DA

  Çocukların çevreye duyarlı, sosyal yönü gelişmiş bireyler olmasını sağlıyorlar. Kaliteli bir eğitim veriliyor.

 • EA

  Branş derslerinde iyi olsa da yabancı dil eğitimini zayıf bulduk belki bu konuda ek ders veya farklı yöntemlerle geliştirebilirler.

 • Veli

  Vatanına, milletine faydalı, manevi yönü yüksek, iletişimi kuvvetli özgür ruhlu çocuklar yetiştiren usta bir kadroları var. Çok güzel şeyler öğreniyor çocuklarımız burada. Paylaşmayı ve ekip çalışması ruhunu çok erken yaşta kavradılar sayelerinde.

 • Veli

  Çocukları çok güzel yetiştiren, mutlu olmalarını ve kendilerini bulmalarını sağlayan güvenli bir kurum. Sabırlı ve kendini geliştirmiş öğretmenler mevcut. Üstesinden gelinmeyecek sorun yok bu ekiple.

 • Veli

  bir eğitim dönemini burada tamamladık ve çok memnun kaldık. İyiki karşımıza çıkmışlar. Ezberbozan ve güven veren bir anaokulu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tanyuva Anaokulu İletişim Bilgileri

Göztepe Mahallesi, Çemenzar Sokak, No:13/1, Kadiköy/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum