fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu

Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 7
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/19:00
Sabahçı: 10:00/14:00

Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu Hakkında

Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu İstanbul'un Sarıyer ilçesinde kurulmuş olan ve okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Geniş ve güvenli okul binası ve bahçesi ile dikkat çekmektedir. Yeni devralınmış bir okul olduğu için fiziki dizaynı baştan aşağıya değişmiştir ve tamamen öğrenci istek ve ihtiyaçları doğrultusunda donatılmıştır. Okulun kurucusundan hizmetlisine tüm elemanları değişmiş olup, Highscop eğitim yaklaşımından GEMS ve Montessori eğitim yaklaşıma uygun eğitim-öğretim uygulanmaktadır. Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu 'nun açık ve kapalı tüm alanları bu iki yaklaşım üzerine yeniden dizayn edilmiş, buna uygun materyallerle zenginleştirilmiştir. Öğretmenler alanında uzmandırlar. Sınıf sınıf değil atölye çalışmalarıyla grup grup eğitim verilerek okulun her alanından öğrencinin faydalanması sağlanmıştır. GEMS etkinlik alanında fen doğa ve neşeli matematikle ilgileniyorlar,çılgın deneyler yapıyorlar, Montessori alanında özgür öğrenme ortamında neye ihtiyaçları var ise ona yöneliyorlar. Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu kuruluş gücünü M.Kemal ATATÜRK' ilkelerinden ve inkılaplarından almaktadır. Bilim, Fen, Matematik, sosyallik, yenilikçilik, dinamizm, yaparak yaşayarak öğrenme okulun vazgeçilmezidir. Karakteri oturmuş, özgün, ön yargısız ve sevgi dolu olan, yardımsever, eden, araştıran, inceleyen, kendi küçücük yüreğinde en sevimli sentezlere varabilen çocuklar yetiştirmeyi ilke edindiğinden Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu GEMS Eğitim Yaklaşımı ile uyumlu eğitim programları hazırlamaktadır. Okulda çocukların yaz aylarında hem arkadaşları ile eğlenceli vakit geçirmesini hem de bedensel, ruhsal, sosyal yönlerden gelişmelerini desteklemek amacıyla yaz okulu eğitim programı uygulanmaktadır. Yaz okulunda çocuklarla birlikte yüzme, drama, binicilik, masa oyunları, serbest oyunlar, müzik, ritim, modern dans, boyama, atletizm, jimnastik, bahçe oyunları, gezi, deney, piknik, yoga ve tiyatro etkinlikleri yapılmaktadır. Montessori eğitim sistemini benimseyen Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu 'nda çocukların zeka gelişimleri için matematik ve bilim ağırlıklı uygulamalar yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (8)

 • ec

  Merhabalar oğlum 3,5 yaşında ve ben bir yandan kreş verme taraftarıyım bir tarafta terettur ve korku içindeyim... gözüm arka da kalmasini istemiyorum ve duyuyorum.. çok kişiden zengin fakir cocuk ayrım yapmalar iyi cocuk yaramaz cocuk ayrım yapmalar biz çocuğumuzun güvenli bir yere emanet etmek isterken böyle şeyler duyunca çok kararsız kalıyorum evde durmasını da istemiyorum mavi masala daha önce gitmiştim görmüştüm hosumada girmişti ama aklimda çok takılan şeyler var.

 • A

  Çocuklarımız ve biz anne babalar için bence en önemlisi onları güvenli ellere emanet edebilmemiz. Mavi masal anaokulu yöneticileri ve tüm öğretmenleri bunun bilincindeler. Ben oğlum için detaylı bir araştırma sonucu bu okulu buldum ve en doğru seçimi yaptığıma her geçen gün daha da emin oldum . İstanbul'da bir Türk okulunda rusça eğitimi , bence inanılmaz bir başarı . Teşekkürler Mavi Masal .

 • Ak

  Çocuğumu gönül rahatlığı ile gönderebildiğim bi okul. Deneyimli öğretmenleri aktiviteli öğretme yöntemleri ile çocuklar eğlenerek öğreniyorlar

 • SK

  Bir çok sosyal etkinlikler yapıyorlar bazılarına biz de dahil olabiliyoruz. Kızımı böyle büyümüş sosyalleşmiş görünce gurur duydum. Okulda hem bize hem de çocuklara karşı çok ilgililer tüm personelleri işlerini severek yapıyor. Aile ortamı var ve çocuklar çok huzurlu.

 • AK

  Öğretmenleri çok ilgili ve güleryüzlü verdikleri eğitimde oyunlar oynayarak, eğelenerek öğrenme benimsenmiş. Çocuklara araştırmayı, sorgulamayı, gözlemlemeyi öğretiyorlar. çocuğum okula başladığından beri çok şey öğrendi ve bir sürü arkadaş edindi okulu çok seviyor.

 • ÖK

  Bilgisayar odasının olması anaokulu standarttı üstüne çıkarıyor ve ingilizce, bale, sanat derslerinin olması çocukları hem eğlendiriyor hemde evrenselleştiriyor.

 • NA

  Geniş okul imkanı çocuklara hareket alanı açıyor ve istedikleri gibi davranmalarını sağlıyor. Okulun imkanları geniş ve bu imkanları güvenlikli bir ortamda vermesi biz veliler için ayrıca daha kıymetli. Alan daha verimli kullanılabilir gerçekten büyük bir okul sadece düzenli değil. Daha verimli kullanılabilir

 • AS

  Ders içeriklerinin fazla olması ve çocukların ilgi alanına göre eğitim vermeleri çocukları geleceğe hazırlama noktasında oldukça yeterli oluyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tarabya Mavi Masal Anaokulu İletişim Bilgileri

Ferah Evler Mah. Önceler Sok. No:2 Sarıyer/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum