fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel TOL Eğitim Kurumları Anaokulu

Özel TOL Eğitim Kurumları Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Sabahçı: 07:30/13:30
Öğlenci: 12:30/18:30
Tam gün: 07:30/18:30

Özel TOL Eğitim Kurumları Anaokulu Hakkında

26 senedir anaokulu ve özel eğitim kurumları yöneten; 3 çocuk annesi girişimci öğretmen Arzu Bozkurt tarafından 2019 yılında Sancaktepe Aydos Ormanı yanında kurulan Özel TOL Eğitim Kurumları Anaokulu; kadim Anadolu geleneklerimiz ve Waldorf pedagojisinden esinlenen bir Kreş ve Anaokuludur. Okulumuz, teknolojik ve akademik bir sistem yerine çocuklarımızla hayatı yaşayarak öğrenmesini; sorumluluk bilincini, hayal gücünü, üretimi ve beraber gelişimi destekleyen bütüncül bir yuva (köy evi) ortamı sunmaktadır. Sofralarımızın beraber kurulduğu, sınıf ve bulaşık temizliğinin beraber yapıldığı, ahşap ve keçeden oyuncaklar ve eşyalar ürettiğimiz, masallarımızı ve şarkılarımızı kendimizin oluşturduğu sıcacık köy evimizde hep beraber sevgiyi ve dayanışmayı tecrübeliyoruz. T.O.L bir Keşif Yolculuğudur... Varlığımızı bütünsel olarak tanımanın keşfi. Yaşam başlar; keşif başlar. Doğanın ritmi her an rehberdir artık. Dış dünyada olup biten ne varsa iç dünyamızda yansır. ​Keşif yolculuğumuza deneyimlemelerle devam ederiz. Koklanır, seviliriz. Korunuruz, özleniriz. Sevilmeyi hisseder, sevmeyi öğreniriz... Korkmayı deneyimleriz bir çok kez. Yağmurlar, rüzgarlar, kuşların şarkıları, denizlerin köpükleri, dağlarım yüksekliği, toprağın şevkati, güneşin güveni... Doğanın ritmi yaşam ritmimizi tanımamızı sağladıkça keşif yolcuğumuz sürer gider... T.O.L Masal ve şarkılarla sevmeyi, diğer canlılarla empati kurmayı, kendimize ve çevremizdekilere saygı ve şükran duymayı, hep birlikte yaşamı deneyimlemeyi hedefleyen bir Kaşifler Evidir... Güne selamlamayla başladığımız, yemeklerimizi birlikte hazırlayıp birlikte sunduğumuz; bahçemizdeki hayvan dostlarımız ve bitkilerimizle ilgilendiğimiz, oyunlar kurup oyuncaklar yaptığımız, gün içinde bolca masallar ürettiğimiz, şarkılar oluşturduğumuz, resimler çizdiğimiz, renklerini hepimizin oluşturduğu bir yaşam evi... T.O.L’de aldığımız sorumluluklar, deneyimlediğimiz becerilerle kendimize saygı ve güven duyarız. Nice keşiflerle yolculuğumuza merhaba! Arzu BOZKURT

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Waldorf Pedagojisi

Yorumlar

 • EE

  Yeni dönemde pandemi ile yaşamaya alışmaya çalışırken çocuklarımıza doğa ile yaşamayi ve özümüze dönmeyi öğretiyorlar. Kızım çok mutlu. Bu yüzden biz de mutluyuz. Tol ailesinde 2. Senemiz. 3 haftalık yeni dönemimizde el becerilerimiz ve konuşma yetisindeki gelişme oldukça mutlu etti. Doğa bizi kucakladıkca biz de özümüze döneceğiz. Çocuğumuzu yarış atı değil de bir birey gibi kabul eden tol ailesine sonsuz teşekkürler

 • ET

  TOL anaokulunda kızım okumakta. Hem pandemi öncesi hem de pandemi süresince sağladıkları eğitimden çok memnunuz. Kızımın sınıfı yaptıkları doğa yürüşüyleri, taş fırında pişirdikleri organik ürünler ve yaptıkları faaliyetlerle çok güzel bir yıl geçirdiler. Keşke pandemi araya girmeseydi ancak internet üzerinden (Webex) devam ettirdikleri haftalık ders programı benim ve eşimin evden çalışmasını da destekledi. Arzu Hanım başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

 • HK

  Okulun TÜRKİYE de 3 özellikli okuldan biri olduğunu öğrendiğimde gerçekten çok şaşırdım.Herşey doğal.Sahibi Arzu hm,Müdüre Derya hm.başta olmak üzere tüm çalışanlar güler yüzlü.hem eğitim hem öğretimin gerçek şeklide verildiği yer.Helal olsun emeği geçen herkese.çocuklarımızı güvenle bırakabileceğiniz SICAK YUVA .

 • Bu dönemde böyle bir anaokulu açtıkları için tebrik ediyorum işleri zor ama doğru olanı yapıyorlar. Çocuklarımız güven ve sevgiyle çocukluklarini yaşıyorlar baskı ve zorlama olmadan. Daha ilk senesinde bile gayet başarılılar. Ben kızım 3 yasına geldiğinde kreşe vereceğim. O zamana kadar atölyeleri ve etkinliklerine seve seve katılıyor olacağım.

 • G

  Okulu gezmeğe getdiğimde beni güler yüzlü yönetim ve öğretmenler karşıladı.Okulu gezdirdiler sınıflar güzel ferah,bahçesi geniş öğrenciler özğür ve mutlu şen şakrak ben iyiki bu okulu araştırma sonucunda bulmuşum

 • OA

  Doğa ile iç içe, dijital kirlilikten uzak, çocukların kendilerini geliştirebileceği bir ortamı profesyonellerle sağlamak kolay iş değil. Bu yüzden kendilerine teşekkür ediyorum

 • DD

  Benim için en önemlisi çocuğumun benden kopma hissi yaşamadan bir yuvaya alışması. Bir haftalık kısa bir oryantasyon sürecinden sonra şu an oğlum bazen eve dönmek bile istemiyor. Çok şaşırıyorum. Demek ki sevgiyle, zorlamadan her şey oluyormuş. Ayrıca biz ebeveynlere de evde yapmamız gerekenler ile ilgili çok samimi ve güzel destekleri olduğu için tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Tüm çocuklara ayrı ayrı yaklaşıyorlar; hepsinin kendisine en uygun ve mutlu olduğu şekilde alıştırıyorlar. Bu dönemde böyle güzel bir yuva ortamı kurulması gerçekten toplumumuz ve dünyamız için çok önemli. Ailelerin de katıldığı etkinlikler oldukça keyifli oluyor. Geçen hafta hep beraber aşure yapıldı!Marangozluk ve dikiş atölyelerini arttırabilirler.

 • TS

  Sadece kızım için değil ailecek çok yararlı bulduğum bir sosyalleşme ortamı var... Eşim marangoz atölyesinde okulun ustaları ile evimiz için oyuncaklar ve süs esyalar üretiyor. Ben ise iş çıkışlarımda ara sıra gidip örgü ve dikiş yapıyorum. Diğer veliler ile sohbet ediyorum. Herkes kisa surede bile çocuklarındaki gelişimi görebiliyor, paylasiyor. Sağolsunlar her anlamda kendimi evimde hissediyorum. Bu güzel oluşumda kızım da sorumluluk bilincini geliştirirken bizler de çok şey öğreniyoruz. Umarım başarıları hep daim olur. Böyle düzgün ve velilere şeffaf bir yuva bulmak zor. Işleri de zor. Tüm velilerin katılımcı ruhlu olması gerek.

 • OU

  Sancaktepe'de böyle bir anaokulu olduğunu ilk öğrendiğimde çok şaşırdım. Ancak okulu ziyaret ettiğimde anladım ki ciddi bir talep varmış. Ben de kasım ayında 4 yaşına girecek kızımı kaydettirdim. Ormanın yakınında olması da çok güzel. Çok tecrübeli bir kurucusu var. Tüm kadro da oldukça şeffaf. Sadece veliyi memnun etmeye değil, çocuğa birey olarak odaklanıyorlar.Kış aylarında da bitki ve sebze yetiştirmek için bir sera yapılabilir.

 • 3 yaşındaki oğlumun doğa ile iç içe ve hem kendinden büyük hem de küçük arkadaşları ile sosyalleşmesini istediğim için TOL'e kayıt olduk. Şimdilik yarım gün başladık ancak yakın zamanda tam güne geçmeyi düşünüyoruz. Kısa sürede bile evde sorumluluk almaya ve aile içerisinde aktif rol almaya başladı oğlum. Teşekkür ediyorum.Marangozluk ve bahçecilik dersleri artarsa çok mutlu olurum.

 • AT

  Günümüz çocuklarında oyun kelimesi çoğu zaman teknolojik cihazlarla anılıyor. Ancak çocukluk doneminde oyun kurma ve oynama sosyal bir şekilde yapılmalı. TOL'ün fiziksel koşulları ve sınıfları oldukça büyük; çoğu sınıfta ayrıca bir asma kat bile var. Okul neredeyse tüm ihtiyaçlarını kendi karşılayacak şekilde tasarlanmış. Taş fırını, marangoz atölyesi.. Her şey doğal. Ebeveynler için de son derece kapsamlı pedagojik ve pratik eğitimleri mevcut. Çocuklarımız hayatı ve kendilerini yaşayarak, üreterek ve paylaşarak öğreniyorlar. Son derece tecrübeli bir kurucusu, birbirinden değerli ve yetenekli genç/dinamik kadrosu var.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel TOL Eğitim Kurumları Anaokulu İletişim Bilgileri

Veysel Karani Mahallesi Kanuni Caddesi Bizimtepe Aydos Evleri 3T, Sancaktepe/istanbul
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum