fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Ümraniye Kavram Anaokulu

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 13:00/17:30

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye de eğitim öğretim veren özel Kavram Anaokulu 3-6 Yaş grubuna tam gün, yarım gün ve oyun grubu şeklinde hizmet vermektedir. Anaokulumuz tek katlı olup geniş bir bahçeye sahiptir. Okul girişimiz 8.00- 18.00 saatleri arasındadır . Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak 3 öğün yemek verilmektedir. Okulumuzda tam zamanlı çalışan temizlik görevlimiz tüm bölümleri gün içinde sıklıkla ve hassasiyetle temizlemektedir .Özellikle sık temas edilen yerler (kapı kolları, lavobalar vb. ) antibakteriyel ürünlerle temizlenmektedir. Aile sıcaklığında ki samimi eğitim ortamlarında öğrencilerin kişilik gelişimlerini oluşturacak temel eğitimler , alanlarında uzman öğretmenlerle verilmektedir. İlkokula hazırlık çalışmaları kapsamında öğrencilere okuma-yazma programları oluşturulmaktadır. Çocuklarımıza güvenilir bir okul ortamında mutlu, öz güvenli, saygı, sevgi, hoşgörü ve empatiyi hayatına dahil eden, yaşamın güzelliklerini fark edebilen, hayattan tat alan, fikri hür, milli değerlerinin bilincinde olan, vatanını ve bayrağını seven, yaşamın her alanında aktif olan çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Okul içi ve okul dışı etkinlikler düzenlerken çocukların yaş ve gelişim seviyelerine, ilgi alanlarına uygun olmasına, dikkat çekici ve eğlenceli olup okul içi programı pekiştirmesine ve güven arz etmesine özen göstermekteyiz. Özeliikle montessori eğitimin de kendi yaşam alanlarını oluşturup onların özgüvenlerini oluşturmayı hedefliyoruz.
Anaokulumuzda günlük rutinimizi ve eğitim programımızı zenginleştirecek, renklendirecek branş derslerine yer vermekteyiz. Robotik Kodlama, görsel sanatlar, beden eğitimi, değerler eğitimi, drama vb. Branş derslerini alanında uzman kişiler vermektedir.
Özel Kavram Anaokulu eğitim kadrosu enerjik, dinamik, neşeli, öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, merhamet duygusunu ön planda tutan okul öncesi öğretmenliği ve çocuk gelişimi eğitimi bölümü uzman öğretmenlerden oluşmaktadır. Çocuklarımızın güzel dünyalarına bir anı bırakmak bizleri çok mutlu edecektir.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Ahlak Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Hayır

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Akademik Başarı Bursu

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Ümraniye Kavram Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Ümraniye Kavram Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 18:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 08:30 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 13:00 - 17:30 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Ümraniye Kavram Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Ümraniye Kavram Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2,5-6
 • Özel Ümraniye Kavram Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Ümraniye Kavram Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu Yorumları (19)

 • Py

  Okulumuza yeni kayıt ettirmiş ve bir başlangıç yapmış olmamıza rağmen öğretmenlermizden , mzellikle Esen hanımdan , okulun işleyişinden öğrencilerimize birer öğretmen değil anne şefkatiyle yaklaşımlarından ve özverilerinden dolayı çok teşekkür eder memnuniyetimizi sunarız . Herkese gönül rahatlığıyla önerebileceğim gözüm arkada kalmadan kızımı gönderebileceğim bir kurum çok teşekkür ederiz .Her yönüyle tamamen gelişmiş hiç bir eksiği olmayan bir okul :)

 • Ey

  Kızım için bu okulu tercih ettik iyi ki tercih etmişiz henüz 2 buçuk yaşında ama İngilizce kelimeleri bile konuşmaya başladı öğretmenleri ilgili ve içeri de öğretmen öğrenci ilişkisinden öte aile sıcak bir ortam mevcut o yüzden gönlümüz çok rahat

 • Dy

  Torunum bu okulda okuyor yaşı kücük olmasına ragmen tüm sınıfa uyum sağlıyor çevreye duyarlılığı daha çok artıyor gelişimini desteklediğini düşünüyorum iyi ki bu okulu tercih etmişiz

 • vd

  Eğitiminden ve öğretmenlerinden çok memnunuz kızım küçük yaşta olmasına rağmen gelişimden çok büyük rol oynadı

 • Md

  Öğretmenleri eğitiminden çok memnunuz anaokulu sorumlumuzda vok ilgili çözüm odaklı bir hanımefendi tavsiye ediyoruz

 • Okulumuzdan memnunuz severek gidiyoruz.Esen hanımın ilgisinden dolayı teşekkür ederiz. Tavsiye ediyorum..

 • VI

  2,5 yaşında oğlum deneme sürecine Ocak ayında başladı. Esen hanım ve diğer öğretmenleri sayesinde başlangıç sürecini kolayca atlattık. Oğlum okuluna severek gidiyor.

 • MC

  Okula bu yıl kayıt yaptırdık ve başlayalı 2 hafta oldu. Oryantasyon haftası ve sonraki hafta çok güzel geçti. Oğlum da ben de öğretmenlerlerimizi çok sevdik.

 • Vb

  Bizim ilk senemiz , küçük butik bir kurum ama biz çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ederiz.

 • Çevremdeki çoğu kişiye önerdiğim eğitimi güzel bi kurum gönül rahatlığıyla çocuklarınızı emanet edebilirsiniz.

 • ST

  Oğlum bir aydır bu anaokuluna gidiyor. Bu kısa süre içinde, kendisinde gözle görülür değişimler fark ettim. Özgüveni arttı, kendini daha iyi ifade edebiliyor ve İngilizce'de birçok kelime öğrendi. Bu olumlu gelişmeleri sağlayan öğretmenlerine buradan teşekkür etmek isterim. Oğlumun okula severek gitmesinden ve yaptığım araştırmalar sonucunda burayı seçtiğim için çok memnunum.

 • Zg

  Bundan önce 3 okul 1 bakıcı değiştirmek zorunda kalmıştık.En sonunda doğru tercih burası oldu bizim için. Özellikle kızım öğretmenlerini çok sevdi

 • RB

  Bu okulu seçmemizin en temel nedeni, kızımın sadece dil eğitimi almakla kalmayıp aynı zamanda bir aile ortamında sağlıklı bir gelişim göstermesini istememizdi. Okul, dil eğitiminin ötesinde çocuklara sıcak bir aile ortamı sunarak gelişimlerine katkıda bulunuyor. Kızım, okuldan aldığı İngilizce eğitimi sayesinde evde de ara sıra İngilizce kelimeler kullanmaya başladı, bu da beni gururlandırıyor. Okuldaki öğretmenlerin sevgi dolu yaklaşımı ve öğrencilere gösterdikleri ilgi, güvenli bir öğrenme ortamı oluşturuyor. Genel olarak, çocuğumun sadece dil becerilerini değil, aynı zamanda mutluluğunu ve sosyal gelişimini görmek beni memnun ediyor. Bu okulu kesinlikle tavsiye ederim.

 • RA

  Uzun zamandır bir arayış içerisindeyim. Gittiğim bir cok anaokulunda oyrantosyon döneminin yanlış uygulanması sebebiyle bir çok sorunla karşılaştım. Oğlum dışa dönük bir cocukken, yanlış metotlar yüzünden bana daha cok bağlanmıştı. Şuan oğlumu kavram Anaokuluyla birlikte hem öğreniyor hem de sosyalleşebiliyor.

 • Bu anaokulunun kalitesi ve çocuklarıma olan özverisi beni gerçekten etkiliyor. Eğitimciler, sadece öğretmenlik değil, aynı zamanda çocuklarımızın bireysel ihtiyaçlarına duyarlı bir şekilde yaklaşıyorlar. Her gün çocuğumuzun burada geçirdiği zamanın değerini anlamak ve onların gelişimini gözlemlemek, bir veli olarak içimi rahatlatıyor. Samimi bir ortam, güvenli bir öğrenme çevresi ve çocuklara sevgiyle yaklaşan bir ekip… Burada olmaktan gerçekten memnunuz. Teşekkür ederiz.

 • Güven benim için cok önemli bir konu bu sebeple bir çok okul araştırması yaptım. Güven ortamını bu kurumda yakaladım hem güler yüzlü öğretmenleri hemde ilgili personelleri ile sıcacık bir aile ortamı oluşmuş.

 • ED

  Daha önce başka kurumlarda yaşadığımız sıkıntılardan dolayı, bu sene kızımı bu okula gönderdim. Öğretmenlerinin deneyimleri ve gösterdikleri şefkat sayesinde kısa sürede önemli ilerlemeler kaydettik. Okul personeline kalpten teşekkür ederim. Çocuğumun bu okulda geçirdiği zaman, sadece eğitimsel değil, aynı zamanda duygusal ve sosyal anlamda da büyük bir gelişim kaydetmesini sağladı.

 • ED

  Daha önce başka kurumlarda yaşadığımız sıkıntılardan dolayı, bu sene kızımı bu okula gönderdim. Öğretmenlerinin deneyimleri ve gösterdikleri şefkat sayesinde kısa sürede önemli ilerlemeler kaydettik. Okul personeline kalpten teşekkür ederim. Çocuğumun bu okulda geçirdiği zaman, sadece eğitimsel değil, aynı zamanda duygusal ve sosyal anlamda da büyük bir gelişim kaydetmesini sağladı.

 • VY

  Kavram anaokulu eğitimiyle, sosyal faaliyetleriyle, güleç öğretmenleriyle çok güzel bir okul biz çok memnun kaldık. Emeğinize sağlık öğretmenlerim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu İletişim Bilgileri

Armağanevler Mah. 23 Nisan Cad. No:188-1, Ümraniye/İstanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Okul.com.tr İndirimi

OKUL.COM.TR VELİLERİNE ÖZEL İNDİRİM

Özel Ümraniye Kavram Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 31 Mart tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


31 Mart'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Liste fiyatı üzerinden Okul.com.tr indirimini görmek için üye olun

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum