fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ümraniye Mavi Martı Anaokulu

Özel Ümraniye Mavi Martı Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Ümraniye Mavi Martı Anaokulu Hakkında

2006 yılında kurulan ve temiz bir geçmişe sahip olan Özel Ümraniye Mavi Martı Anaokulu, 3 yaş ve 6 yaş aralığındaki çocukların kreş ve anaokulu eğitimleri için hizmet vermektedir. İstanbul’un Ümraniye ilçesinde bulunan anaokulunda, yaş gruplarına göre 6 ayrı sınıf bulunan okulda, sınıf mevcudu maksimum 15 tutulmaktadır. Sınıflar; 3 yaş oyun grubu, 3-4 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş hazırlık sınıfı olarak ayrılmaktadır. 200 metrekare Müstakil bahçeli 3 katlı binasında eğitim hizmeti veren anaokulunda, bahçede ve içeride çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Okul binasında; sınıflar, oyun alanı, idari ofis ve yemekhane haricinde, çocukların gelişimi için ihtiyaç duyduğu uykuyu alabilecekleri uyku odası bulunmaktadır. Yemeklerin günlük olarak kendi mutfağında hazırlandığı anaokulunda, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı sunulmaktadır. Yemek listeleri aylık olarak düzenlenerek velilerle paylaşılmaktadır. Hava şartlarına göre serbest zamanlarını okul bahçesinde değerlendiren çocukların velileri de dönemsel olarak çay partilerinde toplanmaktadır. Özel Ümraniye Mavi Martı Anaokulu 'nda yaş grubuna uygun olarak verilen, temel İngilizce eğitimin yanı sıra, oyun ve aktivitelerle desteklenen Türkçe ve matematik eğitimleri, Dil bilgisi, okuma yazmaya hazırlık dersleri, fen ve doğa bilimleri standart dersler olarak verilmektedir. Satranç, dans, drama, jimnastik, müzik ve ritim gibi branş dersleri ile öğrenciler sosyal gelişimlerini ve zihinsel yeteneklerini kuvvetlendirmektedir. Sene sonunda öğrencilerin yıl boyunca geliştirdikleri sahne sanatları yeteneklerini, dans ve sahne şovları ile sergileyebilecekleri yıl sonu etkinlikleri yapılmaktadır. youtube'dan okul ismi yazarak izleyebilirsiniz. Eğitimlerini destekleyici gezi aktiviteleri olarak; oyun ve eğlence turları, müze, tiyatro gibi kültürel etkinliklerin yanı sıra hazırlık sınıfı öğrencileri ile ilkokul ziyaretleri gerçekleştirilerek okul öncesi oryantasyonu uygulanmaktadır. Ayrıca öğrencilerin gelişimleri, eğitimsel ve duygusal açıdan gözlemlenerek, niteliklerini en doğru şekilde kullanabilmesi için rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Okulda, servis, güvenlik hizmetleri bulunmaktadır. Servislerde öğrenciler, hostes gözetiminde ebeveynlerden teslim alınarak okula getirilir ve hostes eşliğinde servislerle ailelerine teslim edilir. Anaokulu yaz okulu olarak da daha eğlenceli programlarla, öğrencilere eğitime devam etmektedir. Tüm oyun, eğitim ve kullanım alanlarında, çocukların ebatlarına uygun ürünler kullanılan okul binasında hijyen ve temizlik standartlarına önem verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Mesleki Rehberlik

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

Yorumlar (14)

 • Ç

  Büyük oğlum 3 yıl gitti mavi martı anaokuluna. her zaman cok ilgili ve sevgi doluydular. Şimdi 2. Oğlum başlıyor mavi martı'ya gözüm arkada kalmadan yollayacağım biliyorum ki orada benim kadar ilgilenecek olan öğretmenleri ve Gönül hanım var.

 • Kızımı 3 yıldır gönderiyorum birgün bile gözüm arkada kalmadı.Şahin bey,Gönül hanım öğretmenlerimiz servis personellerimiz son derece ilgili güler yüzlü her konuda çocuklarımızın yanındalar.Her geçen gün çocuğumdaki gelişimi fark ettikçe "İyi ki Mavi Martı"diyorum.Çocuklarınızı hiç tereddüt etmeden mavi martıya yollayabilirsiniz ;)

 • HE

  Kızımızı üç yıl boyunca gözümüz arkada kalmadan emanet ettiğimiz bir okul. Hatta okuldan çok aile gibi gördüğümüz bir ortam. Oğlumuzda kreş çağına geldiğinde hiç düşünmeden göndereceğimiz tek adres. Çocuklarımızdan ilgilerini, güleryüzlerini eksik etmeyen tüm öğretmenlerine, Gönül Hanım, Şahin Bey ve çocuklarımızı güvenle seyehat etmelerini sağlayan Erdoğan dedeye çok teşekkür ediyoruz.

 • HA

  Temiz, titiz, hassas, güzel yürekli insanların birleştiği bir yer MAVİ MARTI anaokulu. Ebeveyn olarak yavrumuz "güvenli" bir aile ortamında büyüsün isteriz. Orası işte tamda burası! Şahin Bey, Gönül Hanım başta olmak üzere bütün ekibe sonsuz teşekkürler. sevgiler, saygılar...

 • Okulumuzla tanıştığımızda daha iki yaşına gitmemişti kızım tabiiki çok tereddütlerimiz vardı başta güven bizim için çok önemliydi bu konuda kesinlikle tereddüt etmeyin Şahin bey ve gönül hanım başta olmak üzere tüm öğretmenlerimiz, servisçi dedemiz, bizi her zaman güler yüzlü karşılayan Gamze hanım, Ender öğretmenimiz tüm gösterilerde bazen çocuklarımızı bırakıp onun verdiği emekleri izlerken buluyoruz kendimizi hepiniz iyi varsınız.Her geçen gün çocuğumdaki gelişimi mutlulukla seyrediyorum. iyiki yollarımız kesişmiş Mavi martı yolunuz açık olsun geleceğimiz sizlere emanet...

 • Mavi martı anaokuluna 4 senedir kızımı güven içerisinde bırakıyorum. 4 yıldır kızımdaki gelişim beni çok mutlu etti. 23 Nisan ve yılsonu gösterilerini merakla bekler olduk. Benim için eğitimin en önemli kısmı ATATÜRKÇÜ bir eğitim anlayışının benimsenmiş olması. Bütün eğitimciler özveri ile çocuklarımız ile ilgolenmekteler

 • ÇB

  2 yaşında oyun grubuna vermeye karar vediğimde başladı Mavi Martı ile serüvenimiz. Her bir okulu beşer kez gezdikten sonra okulun ferah ve temiz olması, yemeklerin okulda yapılıyor olması ve menünün sağlıklı yiyeceklerden oluşması (bu kısım benim için çok önemli) ve en önemlisi çocuğuma olan yaklaşımları sayesinde bu okulda karar kıldık. Sonrasında da bir kez bile pişman olmadım. Şimdiyse oğlumun okulunu çok sevmesi ve bizimde okula olan güvenimiz nedeniyle okulu bırakmak istemediğimiz için evimizi bile değiştirmiyoruz:) Her şey için teşekkür ediyoruz :)

 • A

  Kızım 2 yaşına bile girmemişti mavi martı ile tanıştığımızda o kadar çok korku ve telaş vardı ki ama çok şanslıydık böyle bir okula sahip olduğumuz için ilk okula başlayana kadar mavi martı ailesinin bir üyesi olduk her yönü ile çok kapsamlı ve çocuğunuzun mutluluğu için çok güzel bir yuva anaokuluna giderken çocuğunuzdaki farkı anlıyorsunuz ama ilk okula başladığında mavi martı farkını eğitimini,başarısını daha iyi anlıyorsunuz. O yüzden ana okulu arayan herkese tavsiye ediyorum.

 • ÇŞ

  Buraya okul demek yanlış olur okul değil de sıcacık bir yuva. İlk kızımı büyütüp mezun etti , şimdi kardeşini okutuyor. İdarede ki Gönül Hanım, Şahin Bey hakları ödenemeyecek insanlar. Tüm çocuklara kendi evlatları gibi davranmaları, yaklaşımları ve gözlemlemeleri . Artık aile gibiyiz. Vefa borcumuz , sevgimiz ve teşekkürümüz çok fazla, Haklarını ödeyemeyiz. Okulu düşünüyorsanız. Hiç acabanız olmasın. Gözünüz arkada kalmadan yavrunuzu emanet edebilirsiniz.

 • BA

  Genel olarak internetteki ve buradaki yorumların çoğu olumlu olduğu için görüşmeyi düşündüğüm okul. Umarım denilenler boşa çıkmaz. okulun yeni tasarımı da harika görünüyor.

 • NK

  2 yıldır devam ediyouz. Artık aile gibi olduk. oğlumuz arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok seviyor. Genel olarak memnun olmadığımız bir şey yok.

 • DM

  Hem bütçeyi çok zorlamayan hem de çocuklara yaklaşımlarıyla standartların üstünde okul öncesi eğitimi sunan bir anaokulu. Sınıflar kalabalıklaşmaya başladığı andan itibaren yeni bir sınıf oluşturdular çocuklar daha rahat eğitim alsınlar diye. Bu bile kimi aileler için önemli bir tercih sebebi :)

 • ZB

  Fiyatına göre oldukça iyi bir anaokulu. Benim kriterlerime uygun bir yer olduğu için tercih ettik. Yeni müşteri kazanmaktan çok kendi çocuklarına ellerindeki tüm fırsatları sunan ve olanak yaratmaya çalışan bir okul. Bu emeği görünce de aklımda soru işareti kalmamıştı. Çocukların çocukluklarını yaşatmak için uygulamalarını beğeniyorum. tavsiye ederim

 • MA

  Harika bir anaokulu. Torunumuz sayenizde büyük bir gelişme gösterdi. Başarılarınızın devamını dilerim. Her şey gönlünüzce olsun

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ümraniye Mavi Martı Anaokulu İletişim Bilgileri

Tepeüstü Mahallesi, Doğanevler Caddesi, Özkanca Sokak No:15 Ümraniye-İstanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum