fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Ümraniye REGA Anaokulu

Özel Ümraniye REGA Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Ümraniye REGA Anaokulu Hakkında


İstanbul Ümraniye’de bulunan Özel Ümraniye REGA Anaokulu eğitimin aileden sonra okul öncesi kurumlarda başladığını düşünüp, ilk amacı çocuğu sosyal yaşantıya hazırlamak olduğunu savunur. Eğitim basamağının ilki olan anaokulu birimi, sevgi ve güvene dayalı eğitim anlayışı, güçlü eğitim kadrosuyla öğrencileri ile buluşan bir kurumdur. Eğitim kalitesini arttırmak amacıyla geniş ve ferah sınıflarda eğitim vermektedir.
Çocuklarımızın ilk yılları, onların eşsiz yıllarıdır. Onların okul öncesi dönemde aldığı eğitim gelecek yaşamları için oldukça önemlidir. Bundan dolayı okul öncesi eğitim, onların gelecekteki yaşamlarının kilometre taşları olmalıdır. Çocukların bu dönemde öncelikle sosyal ve dil gelişimleri, öz güven ve benlik gelişimleri kritiktir. Benlik saygısı gelişmiş, özgüvenli ve kendini ifade eden birey olmanın temeli okul öncesi eğitimde atılmaktadır. REGA Anaokulları eğitim sisteminin temelini bu bilimsel gerçekler üzerine yapılandırmıştır.
Saygın üniversitelerdeki akademisyenler tarafından hazırlanan Özel Ümraniye REGA Anaokulu programları ve öğrenme ortamları, çocukları mutlu bir öğrenme serüveninde buluşturmaktadır. REGA Anaokullarında erken okuryazarlık programı ve okuma yazma eğitimi, matematiği anlama programı, fen ve doğa programları, kaşif programları, deneyim temelli İngilizce ağırlıklı eğitim, sosyal duygusal gelişim programları, sanat ve spor (görsel sanatlar, dans, jimnastik, müzik, fiziksel aktivite, drama) programları, robotik ve kodlama programları yer almaktadır. Öğrenme yaklaşımı olarak deneyim ve yaşantı yoluyla öğrenmeyi benimsemektedir. REGA Anaokulları için en önemli değer, çocukların mutlu olmasıdır. REGA Anaokullarında mutluluk ve öğrenme ayrılmaz ikilidir çünkü mutlu çocuğun öğrendiği; öğrenenin de mutlu olduğunun farkında bir okuldur. Okul mutluluktur, mutluluk “REGA” dır.
Özel Ümraniye REGA Anaokulu, öğrencilerini Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda çağdaş, bilimsel akılcı, dünyaya uyum sağlamış, an az bir yabancı dili çok iyi bilen; vatanına, ulusuna, ulusal değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler. Yine bu birimde öğrenciler farklı yetenekleri, ilgi alanları olan, geleceğe dair umutları ve beklentileri olan, ayrı bireyler olarak görülmekte ve onlara geniş ölçüde sosyal ve entelektüel katılım olanakları sunulmaktadır. Hangi yaş grubunda olursa olsun, her öğrenciye nasıl düşünmesi gerektiğini ve yaratıcılığını kullanmayı öğreten fırsatlar sunulmaktadır.
Yabancı dil programında kurumun ilk amacı bilginin yoğun ve eğlenceli bir program ile öğrencilere aktarılmasıdır. Hazırlık sınıflarında yabancı dil derslerinde sadece İngilizce konuşarak öğretmen-öğrenci iletişimi sağlanıp, yabancı dil gelişimi desteklenmektedir. Özel Ümraniye REGA Anaokulu öğrencilerinin İngilizce ve anadilde yetkin, sosyal, iletişim becerileri yüksek, sorgulayan bireyler olması hedeflenir.
3-6 yaş aralığındaki öğrencilerin Sosyal Duygusal ve günlük süreçleri Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri ile öğrenci, okul ve aile koordinasyonu sağlanmaktadır. Rehberlik servisi öğrencilerin gelişim testlerinin yapılması ve sonuçlarının rutin toplantılar düzenleyerek aileleri ile paylaşılmasını sağlamaktadır. Akademik ve Sosyal süreçler; Kültür Sanat Etkinlikleri özel gün ve kutlamaları, Sosyal Sorumluluk projeleri ile zenginleştirilmiştir.
Okulumuzda diyetisyenler yardımı ile oluşturulan yemek listeleri okul yemekhanemizde sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün hazırlanmaktadır. Özel Ümraniye REGA Anaokulu eğitim - öğretim faaliyetlerini saat 07.30 - 18.30 saatleri arasında sürdürmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Ümraniye REGA Anaokulu Soru - Cevap

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

- P4C Eğitim Sistemi

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Masal Terapisi Eğitimi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Özel Ümraniye REGA Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Ümraniye REGA Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Ümraniye REGA Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 18:30 şeklindedir.
 • Özel Ümraniye REGA Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Ümraniye REGA Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Ümraniye REGA Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Ümraniye REGA Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Ümraniye REGA Anaokulu Yorumları (7)

 • EK

  Okul Öğretmen bi çocuk için dış dünya ile tanışma yolunda atılan ilk adımların En büyüğü .Ve iyi ÖĞRRETMEN e Denk gelmek ise çok kıymetli bi duygu ... Ben veli olarak bunları kızımın eve getirdiği duygular ile dile getiriyorum.Kurum Seçilmiş Bir ekip Öz verili ÖĞRETMEN ler Biz Rega ile Tanışmaktan çok mutluyuz Emek için Teşekkür ler

 • Her anne babanın okuldan beklentisi farklıdır. Bizim için en önemlisi oğlumuzun öğretmenlerine güven duyabilmesiydi. Çünkü bir önceki okulunda bu durum sarsılmıştı.Burada ki öğretmenlerimiz bu durumu ortadan kaldırdı ve çok güzel bir oryantasyon dönemi yaşadık. Bu yıl ikinci yılımız ve mezun oluyoruz :) Öğretmenlerimizin hepsi birbirinden kıymetli ve değerli bizim için... İyi ki varsınız:)

 • MS

  İki senedir oğlumu bu okula gönderiyorum. Gözüm arkada kalmadan teslim ettiğim bir kurum. Bu süre zarfı boyunca beni hiç üzmediler. Oğlum da hep keyif alarak okula gitti.

 • HY

  Rega okulları çocuklar hayal kursun, özgüvenleri gelişsin, yaratıcılıkları artsın, eğlenirken öğrensinler, özdeğerlerini unutmasınlar ve tabii ki mutlu olsunlar diye kurulan, içinde işini özverili, disiplinli ve sevgi ile yapan kahramanların olduğu güzel bir eğitim merkezi… Oğlum için okul arayışımız devam ederken bilgisine inanılmaz güvendiğim sevgili Muhammet hocamızın bu işin başında olduğunu öğrendiğim gün son buldu. Oğlum muhteşem geçen bir oryantasyon süreci sonrasında her gün koşarak çok mutlu bir şekilde okula gitmeye başladı. Sevgili öğretmenlerimizin tümü işlerini sevgi dolu yapıyorlar. Müthiş insanları bir araya getirip çocuklarımız için bir aile ortamı kurmuş Muhammet hocamıza, meslekteki deneyimleri, sevgileri ve sabırlarıyla oğlumun her türlü gelişimine destek vererek kısa sürede beni şaşırtacak gelişim göstermesine destek olan Ceren, Zehra ve Huriye öğretmenlerimize ayrı ayrı çok teşekkür ederiz. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki oğlum okuldayken içim çook rahat:) Umarım oğlumun tüm eğitim hayatı karşısına böyle güzel insanlar çıkar. Ömer Aslan’ın annesi Hilal Yaralı :)

 • Başka bir okulda çok kötü deneyimler yaşadıktan sonra,sanırım çektiklerimizin mükafatı dediğim bir yer. Öğretmenler rol icabı değil gerçekten çok ilgililer. Çocuklarımızdan 3 yaşında atomu parçalamasını beklemiyoruz. Mutlu ve huzurlu olsunlar istiyoruz. Burada mutlu ve huzurlu olmalarının yanında çok güzel ve kaliteli deneyler ,aktiviteler yapıyorlar. İşini gerçekten seven ve ciddiye alan insanların olduğu bir kurum. Gördüğüm herkese gözüm kapalı öneriyorum. Kesinlikle harika bir yer. Fiziki yapı olarak da İstanbul'da bulabileceğiniz nadir bir okul. Birçok kolejin bile bu kadar büyük ve kullanışlı alanı olmuyor. Çocuk parkı ,kış bahçesi ... Tam anlamıyla güvenli bir alan içerisinde özgür çocuklar... Güler yüzünü eksik etmeyen her durumda yardımcı olan bir ekip.. anında dönüş alabildiğiniz bir iletişim sistemleri de mevcut. Kısacası bulup bulabileceğiniz en iyi kurum en iyi okul diyebilirim. Kesinlikle adını çokça duyduğunuz reklam okullarına gitmek gibi bir hata yapmayın.. İlk adresiniz burası olsun içiniz ve gönlünüz rahat olsun ..

 • SB

  Bu yıl 3’cü yılımız Rega’da, 2 yıl kreş , bu yılda oğlum Anasınıfında :) güvenle bırakabildiğimiz için içimiz çok rahat :) öğretmenlerimizden başlayarak bütün ekibe tüm personellere her zaman teşekkür etmişimdir oğlumun sevgisini ilgisini alakasını bu denli hissettirmesi boşuna olamaz :) çok teşekkürler hepinizin Hep daha ileriye

 • Fe

  Bıraktığımda aklımın geride kalmadığı anne şefkati ile sarıldığına emin olduğum yer Rega okulları…bir kurumun her ama her çalışanı güler yüzlü olur mu “evet olur” hem de en içten haliyle her seferinde gözlemliyorum hiç ama hiç kimse atlanmadan herkese aynı eşitlikte aynı saygı ile yaklaşılıyor…Çocuk zaten sevginin en saf halini alıyor ve bu ilgiyi onlar en doğru şekilde yansıtıyorlar…iyiki yollarımız kesişmiş iyiki çocuğum bu kuruma emanet Bu güvenli alana çok alıştık mutlaka okul olarak devam edebileceğimiz bir Rega okulları olsun istiyorum…Bu bilgi ve birikim ile çocuğumu göndereceğim bir kurum arama telaşına girmek dahi istemiyorum:)yakında bu güzel haberi almak dileği ile …

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ümraniye REGA Anaokulu İletişim Bilgileri

Çamlık, Zengin Sok. No:5, Ümraniye/İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum