fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yağmur Abla Anaokulu

Özel Yağmur Abla Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 8
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Yağmur Abla Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir’de özel bahçeli müstakil bir binada okul öncesi eğitim hizmeti veren Özel Yağmur Abla Anaokulu , öncelikli olarak çocukların sevgi dolu bir ortamda bulunmalarını sağlamış bir okuldur. Sevginin, güvenin, rahatlığın ve eğlencenin olduğu bir ortamda kendine güvenen bireylerin yetişmesinin mümkün olduğunun bilincindeki okulda bu şartlar eksiksiz yerine getirilmektedir.
1998 yılından itibaren Kozyatağı İnönü Caddesi’nde meyve ağaçlarını çocukların suladığı ve mevsimlik çiçekleri yine çocukların kendi elleri ile diktikleri bahçesi olan tek katlı okul binasında hizmet vermiş olup, 2013-2014 öğretim yılında Ataşehir'de oluşturduğu okul binasına taşınmıştır. Yine öğrencilerin yetiştirmekte olduğu çiçekli ağaçlar hızla büyümektedir. Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatlarına uygun şekilde hizmet verilmektedir.
Kavram gelişimi, okuma ve yazmaya hazırlık, matematik, fen doğa çalışmaları ve projeler, dil eğitimi, bale,folklor, perküsyon, orff, dramatizasyon gibi branş ve sanatsal derslerle çocukları İlkokula hazırlayıp okuldaki tüm yaş guruplarının fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyecek etkinlikler, uygulamalar ve oyunlar çocuklara yaptırılmaktadır. Sanat ve spor etkinliklerinin çocukların eğitimlerini kolaylaştırdığı ve onların gelişimlerini desteklediği bilinci ile tüm yaş guruplarına, öğrenme seviyelerine uygun özel programlar eşliğinde sanat ve spor çalışmaları yaptırılmaktadır. Okulda çocuklara öz bakım becerileri kazandırılmaktadır.
Yağmur Abla Anaokulu , çocukların, Dünya mirası niteliğindeki her konuda yemek kültüründen, mimariye, tarihi eserlere, oyun ve folklore, doğaya karşı duyarlı ve sahip çıkan bireyler olarak gelişmelerine önem ve destek vermektedir. Ebeveynleri ile sürekli işbirliği içindedir.
Özel Yağmur Abla Anaokulu 'nda verilen satranç eğitimi ile çocukların problem çözme becerilerinin gelişmesini, zamanını dikkatli kullanarak devinim etmeyi, beklemeyi beklerken doğru karar vererek düşünmelerini sağlamaktadır.
Ayrıca okula çocukların kişisel gelişimleri ve yeteneklerinin farkına varmalarını sağlamak amacıyla müzik, yaratıcılık, dramatizasyon, bale, folklor, orff, matematik, okuma ve yazma etkinlikleri yapılmaktadır. Okulda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Eklektik Yaklaşım

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (14)

 • ŞA

  Kadrosu verdiği eğitimi çocukların mutluluğu paha biçilemez. Oğlum çok mutluysa kendini güvende hissediyorsa hergün yeni bilgiler öğreniyorsa ben bir anne olarak başka birşey istemem ki zaten

 • İC

  Yağmur Abla Anaokulu, oğlumuzun sosyal iletişim becerilerini ve özgüvenini kazanmasında çok önemli yeri olan, sıcak ve mutlu bir yuva. Tavsiye üzerine oğlumuzu yazdırdığımızda, bu güler yüzlü kadronun hayatımıza bu kadar olumlu etkileri olacağını tahmin dahi edemezdik. Her zaman rahatlıkla çocuğumuzla ilgili karşılıklı bilgi alabilmek, çocuğumuzu görgüsüne, bilgisine, sevgisine ve özenine sonsuz güvendiğimiz yönetici ve öğretmenlerine gönül rahatlığıyla emanet edebilmek çok büyük mutluluk. Yaşadığı evrenin, dünyanın, ülkenin, ailenin, çevrenin ve kendi becerilerinin önemini öğrenerek büyüdüğünü görmek çok sevindirici.Teşekkürler Yağmur Abla.

 • A

  Bizim de kızımız 2 yıldır Yağmur Abla Anaokuluna gidiyor ve gerçekten çok memnunuz. Akşamları kızımın yüzündeki huzuru ve mutluluğu görmek çok değerli. Okula severek ve isteyerek gidiyor, en büyük korkumuz başlangıçta alaşamayacağıydı ama hiç böyle problemler yaşamadık. Tecrübeli ve ilgili öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz. Okulun bahçesinde organik ürünler yetiştirebiliyor olmaları, çiçek ekebilmeleri , toprakla iç içe olabilmeleri de son derece önemli . İlkokul sürecine kadar inşallah devam edeceğiz. Sevgilerimle..

 • E

  Bütün kadrosuyla tam bir ekip çalışması ve hem öğrencilerle hem de Veli’yle yakından ilgili bir ve bilgili bir okul burası.Oğlum konuşma problemini mukadder hanımın ve diğer öğretmenlerimizin birebir eğitimiyle kısa zamanda çözdü.son derece Tecrübeli bir kadro.Özel günleri asla atlamadan büyük bir özenle kutlamaları da taktire değer.Hele mukadder hanımın her sabah kapıda öğrencilerini tek tek hiç kaçırmadan ve bıkmadan iyi dilek ve Güleryüzüyle karşılaması benim bile günümü güzel geçirmemi ve pozitif enerjiyle dolmamı sağlamıştır.Oğlumun en hasta ve halsiz günlerinde bile özenle bakıldığına eminim ve sonsuz güveniyorum.Tşk ederim herşey için

 • ÖK

  Oğlum Yağmur Abla Anaokuluna 2 yaşında başladı şuan 3 yaşında ve gözle görülür bir şekilde sosyal bir değişim yaşadı. Öğretmenlerin herşeyden önce çocuğu birebir tanımaya yönelik davranışları oğlumun okula çabuk adapte olmasını sağladı. Psikolojik danışman olması ayrı bir avantaj oğlumla sorun yaşadığım konularda birebir görüşme alabiliyorum. Her ay değişen etkinlikleri , güleryüzlü öğretmenleri , güzel yemekleri ve en önemlisi oğlumu güven duygusuyla bırakabildiğim sıcak bir okul :)

 • öt

  Eğitim kalitesi ve kadrosu çok iyi bir okul.Oğlum iki yaşında ve bu okula başladıktan sonra konuşma ve iletişimi çok kuvvetlendi. Öğretmelerin ilgi ve sevgisi onu mutlu ettiği gibi bizi de çok mutlu ediyor.Ailemiz gibi :) Oğlumu tavsiye üzerine gönderdim ve çok memnunuz .Bu çevrede oturan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz:)

 • Kızım bu okulda büyüdü.simdi de oğlum burada büyüyor..Mukadder hanım inanilmaz ilgili ve kibar bir insandır.Sıkıntımız olduğunda sadece çocuğumuza değil,aile olarak bize de çok yol gösterici olmuştur.iyi ki var.iyi ki tanımışım ,iyi ki çocuklarımı burada büyütü yorum.kesinlikle tavsiye ederim.

 • S

  Oğlumun başına gelen en güzel şey öncelikle okul yetkilisi Güler yüzlü kültür seviyesi yüksek ve anaç bir bayan öğretmen ve yardımcıları çok iyi temiz ve yemekleri çok güzel herkese tavsiye ediyorum

 • Ö

  2 yıldır Yağmur Abla Anaokulu ile bir aile gibi olduk. Sunmuş olduğu kaliteli hizmet ,eğitim ve güler yüzlerinden taviz vermeyen her konuda yardıma açık olan harika bir okul . Oğlumun her gün öğretmenlerine elinde çiçekler ile sevinerek gittiği yuvası. İyi ki tanımışız sizleri Yağmur Abla Anaokulu :)

 • EB

  Yıllardır hizmet veren köklü bir okul. Tecrübeli öğretmenlerle çalışıyorlar ve iyi bir eğitim veriyorlar çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor. Güvenlik konusunda hassaslar. Herkese tavsiye ederim.

 • ÜG

  Çocuklar bahçede kendileri çiçek yetiştirebiliyor ve doğayla iç içe olabiliyorlar. İstanbul gibi bir şehirde çocuklar için çok büyük avantaj. Eğitimi bakımından da son derece memnunuz öğretmenler ilgili branş dersleri çeşitli.

 • ÖK

  Kızım için okul ararken Yağmur Abla Anaokulunu da tavsiye etmişlerdi. Biz de ilk bakışta memnun kaldık zamanla aile gibi de olduk ancak eğitimi bakımından çok memnun kalmadık. sosyal faaliyetleri tekdüze kötü okul değil ama kendisini biraz daha geliştirmeli düşüncesindeyim.

 • SG

  Eğitim kalitesi bakımından oturmuş iyi bir okul. Branş derslerinin çeşitliliği olsun, çalışan kadrosu olsun son derece titizlikle seçilmiş. Okulda yaşam; yemekleri sağlıklı, gevenlik önlemleri alınmış, fiziki imkanları iyi genel olarak başarılı bulduğum bir okul ve bu çevrede anaokulu arayan tüm velilere tavsiye ederim.

 • F

  Eğitimi kalitesi açısından iyi branş dersleri dolu dolu işleniyor onun yanında sosyal aktivitelere de son derece önem veriliyor. Zaten okula gittiğinizde çocukların ne kadar mutlu olduğunu görebilirsiniz. Biz de kızımızı yolluyoruz daha ilk senesi okulunda ve şimdiden sonuçlardan çok memnunuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yağmur Abla Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mah. Şerif Aliyolu Cad. Çimentepe Sok. No:3, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum