fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu

Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu Hakkında

Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu 2016 yılında hizmet vermeye başlamış olan 40 yıllık köklü bir kurumdur. Yenilikçi bir eğitim vizyonu sunarak, Montessori eğitim metodu uygulanmaktadır, bu sayede de çocukların sorumluluk sahibi ve öğrenmeye meraklı bireyler haline gelmesi sağlanmaktadır. Bu eğitimin temel amacı olan 'kendim yapabilmem için bana yardım et' sözü çocuklara, kendi başlarına arzularını yaşama imkanı sunmaktadır. Bu eğitim çocukların eğitilmesi gerektiğine karşı çıkan bir görüştür eğitilme yerine çocuklara gerekli ortamı hazırlayarak çocukların kendi öğrenme stillerini oluşturmasını sağlamaktadır. Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu 'nda Montessori ilkelerine uyularak, her çocuğun farklı olduğu bilinerek her çocuğa özel olarak davranılmaktadır. Bu eğitim sistemi sayesinde çocuklar sorumluluk sahibi , üretken , sorgulayıcı birer birey olarak yetişmektedir. 6 farklı alanda uzman profesyoneller tarafından eğitim verilmektedir. Yabancı dil eğitimi olan İngilizce dersi için okulda her gün bir saat Oxford Playtime İngilizce eğitimi verilmektedir. Bu sistem çocukların İngilizce kelime dağarcıklarını geliştiren ve İngilizce düşünmelerini destekleyici bir sistemdir. Artık şehir hayatında yetişmekte olan çocuklara özgür bir ortam sağlamak ve çocukların kendilerini özgürce ifade edebilmeleri için okulda yaratıcı drama dersleri verilmektedir. Çocukları müzikal yönden de geliştirmek isteyen okul verdiği orff eğitimi ile bu gelişimi desteklemektedir. Bale dersleri çocukların sanat zevkini geliştirmek ile beraber fiziksel ve zihinsel gelişimi de destekleyen önemli bir eğitimdir. Sanatsal gelişimi desteklemek için okulda Sanat etkinlikleri de düzenlenmektedir. Kendilerine hakim olabilen , özgüvenli ve analiz eden çocuklar yetiştirebilmeyi sağlayan satranç eğitimi okulda çocuklara sağlanmaktadır. Bütün bunların dışında Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu 'nda her çocuğun sağlık durumu yakından incelenerek herhangi bir hastalanma halinde çocuğun velisine haber verilir, isteğe bağlı olarak da en yakındaki sağlık kuruluşuna götürülür. Kartal ilçesinde servisler hizmet vermektedir. Servisler, çocukları evlerinin kapısından alarak yine aynı şekilde evlerinin kapısına bırakmaktadır. Çocuklar için dört öğün vardır:
-Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
-Meyve Saati
-Öğle Yemeği
-İkindi Kahvaltısı. Tüm yemekler T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izin belgeli ve sertifikalı olarak hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Çocuklara özellikle tavuk yemeklerinde organik tavuk verilmektedir. Ödül-ceza sistemi olmayan okulda ödül olarak çikolata , şekerleme verilmemektedir onun yerine tahin pekmez verilmektedir.Aynı zamanda okula yeni başlayacak çocuklar için Berlin Modeli uygulamaya konulmuştur. Bu model ile çocukların okula alışma süreci , gün içerisinde anne ve babadan ayrı olarak zaman geçirmesi kontrollü olarak devam etmektedir. Bu model sayesinde çocukların okulu bir terkedilme yeri olarak algılamaları engellenmeye çalışılmaktadır ve model sonunda çocuk artık öğretmenini ''güven üssü'' olarak görmeye başlar. Alışma evresini ardından çocukların gelişimi alanında başarılı pedagog tarafından düzenli olarak takip edilmektedir.. Çocukların sağlıklı bir gelişim göstermesi için yılda bir kez GTE (Ankara Gelişim Tarama Envanteri)testi uygulanır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • PS

  Kızım harika kanatlar okuluna 3 yıldır gitmekte, okul müdürü Hale Hanım ve öğretmenlerimizden çok memnunuz. Kızım öğretmenini Ezgi Hanıjm çok seviyor. Bizim için kızımızın okula keyifle ve istekle gitmesi, mutlu olması önemli. Güvelinir ve emin ellere olduğunu bilmek bizim hassas konumuz bu nedenle aklında soru işareti olanlara gönül rahatlığı ile tavsiyemizdir.ingilizce alanında daha çok saat ayrılabilinir önerim

 • DG

  1,5 yaşında teslim ettim yavrumu bu okula .Çok temiz , idealist çocuk sevgisi dolu öğretmenleriyle bir gün bile gözüm arkada kalmadı .Yalan yanlış bilgilendirme yapmadılar hiçbir zaman (ki çoğu okulda hep çok iyi eğlendi yemek yedi diye kandırılır veliler)Her hareketini gözlemleyip her durumda bilgi verdi öğretmenler kızımla ilgili .Her öğrencinin huyunu suyunu ezberlemişler.Duru onu sevmez der öğretmeni bazen :)Çocukların özgüvenlerini kazanmaları onlar için hep öncelikli .Büyük şans benim için.Hale Hanım okul müdürü hiçbir şekilde maddi menfaat bilmez.Hep en iyisini yedirir en güzel eğitimi vermeye çalışır .Bütün öğretmenleri güler yüzlü .İyi ki varsınız .Bu okulda olmak sizleri tanımak benim en büyük şansım.Emeğinize sağlık ,sizin gibi eğitimciler oldukça çocuklarımız sağlıklı bireyler olarak yetişecek .Hepinizi çok çok seviyoruz.

 • NT

  Harika kanatlar anaokulunu hem oğlum hem de velisi olarak ben çok seviyoruz. Oğlumu ilk günden itibaren gönül rahatlığı ile kendilerine emanet ettim ve onlarda tüm ilgi, sevgi ve şefkatleri ile onunla ilgilendiler. Okulun içi çocukların rahat ve güvenli hareket edebilmeleri için özenle tasarlanmış. Herkesin gönül rahatlığı ile çocuklarını emanet edebileceği bir kuruluş. Emeklerinden ve özverilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yakacık Harika Kanatlar Anaokulu İletişim Bilgileri

Hürriyet Mah Vatansever Cad. No:64 Yakacık / İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum