fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yavrukuş Anaokulu

Özel Yavrukuş Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Yavrukuş Anaokulu Hakkında

Özel Yavrukuş Anaokulu 3-6 yaş arasındaki çocuklara okul öncesi eğitim veren Üsküdar Bulgurlu anaokulları arasında yer almaktadır. Kurumun çalışma saatleri sabah 08:00 akşam 18:00’dır. Hafta sonu ve resmi tatillerde kapalı olan kurumun benimsediği eğitim anlayışı Reggio Emilia, Waldorf, Montessori sistemlerinden oluşmaktadır. Okulun amacı, güvenli eğitim, öğretim ortamları oluşturarak çoklu zekâ alanlarına göre düzenlenmiş sınıflarda, tecrübeli öğretmenlerle oyun oynamayı hayatı öğrenme aracı olarak sunmaktır. Alanlarında uzman branş öğretmenleri tarafından haftanın bir günü belirli günlerinde dans-drama-müzik(orff ve ritim) ve İngilizce dersleri verilmektedir. Çocukların gelişimleri düzenli olarak gözlemlenerek takip edilmekte, ailelere psikolog desteği sunulmaktadır. Yılda en az iki kez gerçekleşen psikolog görüşmeleri, velilerin istekleri doğrultusunda randevu sistemiyle çoğaltılabilmektedir. Yaşayarak öğrenme metoduyla anadili etkinlikleri- sanat çalışmaları - açık hava - oyun odasında serbest ve kurallı oyunlar - merak ediyorum - göster / anlat-spor-satranç - Scamper(beyin fırtınası),Gems (eğlenceli matematik) akıl oyunları, ekolojik çalışmalar, çoklu zeka uygulamaları sınıf öğretmenleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Özel Yavrukuş Anaokulu çocukların eğlenerek öğrenebilmesi için gezi-gözlem-deney ve atölye etkinlikleri ve temalı partiler düzenlenmektedir. Tüm duyulara hitap eden çalışma ve etkinliklerle mutlu bireyler yetiştirmeyi amaçlayan anaokulu paylaşım ve öykü saatleri, hatırlama-planlama-uygulama-motor-kas hareketleri, erken yaşta matematiği kavrama-sosyalleşme ve bağımsız hareket edebilme çalışmalarıyla çocukların kendi kendilerine yeterli hale gelmeleri için çalışılmaktadır. Okulun yemekleri diyetisyenler tarafından hazırlanmış menüler ve ekoloji dersinde çocukların okulun bahçesinde kendi ettikleri ürünlerden oluşmaktadır. Özel Yavrukuş Anaokulu ulaşım için servis hizmeti, yemekleri okulda hazırlayan aşçısıyla en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Okulda verilen temel sanat eğitiminin başlıca amacı ritim, dans, resim, yaratıcı drama ve beden müziğinden yararlanarak çocukların bilişsel duyuşsal, devinişsel ve görsel alanda gelişimlerini sağlamaktır. Avusturya’da uygulanan ORFF, SCHULLWERK ve Macaristan’da uygulanan KODALY yaklaşımını kullanarak temel müzik eğitimi uygulamaları alanında uzman eğitmenler tarafından uygulanmaktadır. Özel Yavrukuş Anaokulu 'nda verilen İngilizce dersleri ile birlikte çocukların ikinci bir dile olan yatkınlıklarını artırılarak, yabancı kültürlere karşı hoşgörü oluşturmaları sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- Zeka Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (6)

 • eo

  Müthiş bir 3 seneydi. Bu sene malesef vedalaşıyor olacağız. Bunun için gerçekten üzülüyorum. Oğlum 3.5 yasında başladı Yavrukuş'a. Öncelikle Süheda Müdürümüz'ün deneyimi ve özgürlükçü duruşu bu okula karar vermemizi sağladı. İlk zamanlar oğlum okula tam zaman gitmek istemedi. Yarım gün gitmekte sorun yaşamadık ama tam güne geçince çok direndi. Okula haftada bir gelen psikolog hocamızın ve öğretmenlerimizin desteği ile bu süreci bir ay içinde hasarsız atlattık. Her hafta bir gün okula Psikolog geliyor ve çocukları gözlemliyor. Bizim fark edemediğimiz bazı kritik noktalarda Psikoloğun bizi çağırıp konuşması ve yönlendirmesi o kadar büyük fark yarattı ki. Bunun için minnettarım. O kadar büyük bir iç rahatlığı ile geçtiki bu üç sene. Aklımda en ufak bir soru, kaygı, şüphe olmadı. Pandemide de gönderdim okula. Gayet başarılı onlemler aldılar. Bahçe harika ve yaz kış kullanıyorlar. Bu okulu düşünüyorsanız hazırlıklı olun her gün üstü başı çamur gelecek çocuğunuz :) Neler yapmadılar ki, deneyler, İngilizce dersleri, bahçedeki ağaçlardan meyve toplamalar (agactan portakal topladim dediginde inanamamistim ogluma), satranç, bahçedeki kümesten yumurta toplama, balon gösterileri, bahçede survivor parkurları, şişme oyun parkları, tiyatrolara gitmeler, kurabiye pişirmeler. Okulda etkinlik olarak tursu bile kurdu oglusum, cok da guzel oldu afiyetle yedik :) Okulda benim normalde çekmediğim kadar çok fotoğraf çekip yolladılar hep. Çok güzel anılar biriktirdik. Okul sahibinin , öğretmenlerin emeği çok ama asıl ana kahraman bence Suheda Müdürümüzdür. Harika bir yönetici. Tamamen çocuk odaklı, dikkatli, gözlemci, modern eğitim metodlarını benimsemiş birisi. Öğretmen ve velileri harika yönlendiriyor. Sağlıklı beslenmeye çoook dikkat ediyorlar okulda. Her ay yemek planını, İngilizce ders programını yollarlar. Çocukların her yemeği (balık çorbası bile yapmışlıkları vardır) tatmasını isterler. Öğretmenler çocuklar kaç kaşı yedi dikkat ederler. Biraz yönlendirme yaparlar az yerlerse baskı yapmadan. Sağlıksız yiyeceklere asla izin vermezler. Oğlum'un doğum gününde okula cup cake yollatacaktım. Hazır diye izin vermedi Şüheda Hocam. Mecbur oturup ben yaptım en sağlıklısından :) Satrancı okulda öğrendi oğlum, bana da öğretti şimdi beraber oynuyoruz. İngilizce'de de görüyorum ki çok güzel kazanımları oldu. Yavrukuş ailesi sizi yürekten seviyorum. Güler yüzünüz, özeniniz, bütün emekleriniz için sonsuz teşekkürler. Bunları yazarken gözlerim doluyor gerçekten. Bir anne baba daha ne ister. Bize bu üç sene huzur verdiniz. Siz bizim en büyük şanslarımızdan biri oldunuz. Sizi çoook özleyecegiz.

 • M

  Oğlum 2 senedir okulda. Seneye hazırlık sınıfı olarak mezun olacağız inşallah. Anaokulu ararken tüm beklentilerimi karşılayan bir okul oldu Yavrukuş. Okulun oldukça büyük bir bahçe kullanım alanı var. Birçok sınıf aynı anda bahçenin farklı bölümlerini kullanabiliyor. Başka okulların bahçesi küçük olduğundan hep sırayla çocuklar bahçeyi kullanmak zorunda kalıyorlar. Yazın veya bahar aylarında okulu gezmeye giderseniz çimlerin üstünde piknik örtülerinde keyifle vakit geçiren çocukları görebilirsiniz. Okulda yiyecekler doğal, paketli gıda, meyve suyu vb kullanmıyorlar. Tarhana, meyve çayları, yoğurt herşey okulda yapılıp hazırlanıyor Mutfağı gerçek bir anneanne mutfağı. Okula adaptasyon sağlandıktan sonra, çocuklara yemeklerini kendi yemeleri, üstlerini kendi giyinmelerini için teşfik ediyorlar. Yılsonu gösterisi okulda yok. Bunun yerine yıl sonu şenliği var. Şenlikte mutfağın ne kadar lezzetli olduğunu anlayabilirsiniz. Burda bile herşeyi elleriyle hazırlıyorlar. Okulda abartılı doğumgünü kutlamaları yok. Velilerin okula şeker hamuru pasta getirmeleri söz konusu değil. Bazı okullar malesef kutlama olayını abartmış durumdalar. Okulsa sürekli bir hareketlilik var. Düzenlenen kukla gösterileri, okul içinde bilim etkinlikleri, gezici müzeler. Öğretmenler ve okul müdürü sürekli sizinle iletişim halinde. Ben çok yoğun çalışan bir veli olarak aklım hiç ama hiç oğlumda kalmadı bir gün bile. Çocuğunuzun yıl içindeki değerlendirmesi hakkında size oldukça detaylı bilgi veriyorlar. Civardaki bütün okulları gezmiş biri olarak tek olduğunu söyleyebilirim.

 • OT

  Okulun tüm alanları çocuklar için özel yapılmış. Merdiven korumalarından lavabolara kadar. Çocuklara her zaman eşlik ediyorlar fakat onların yerine iş yapmıyorlar. bu durum çocuklara sorumluluk bilinci ve öz güven kazandırıyor.

 • Çocukların boş vakitleri olmayan bazen dersler, bazen eğlenerek öğrenme bazen ise sadece onların enerjilerini atmaları ve fiziksel yetilerini geliştirmeleri için vakit ayıran okul neresi derseniz Yavrukuş Anaokulu derim. yarım dönemdir devam ediyoruz ve her vakitten memnun ayrıldık bugüne kadar

 • ET

  Okulda verilen ekoloji dersi ile yetinmeyip çocuklara deneyler ve farklı etkinlikler yaptırıyorlar. Asla hiç bir şeyi boş vermiyorlar çocuklar ile fazlaca vakit geçirip onların üzerlerine titriyorlar

 • NU

  Çocuğunuzu Yavrukuş anaokuluna gönderiyorsanız artık en iyi eğitim kurumunu bile bulmuş olabilirsiniz. Her şeyi ile kusursuza yakın bir kurum burası. Bahçesindeki çeşitlilik zaten beni benden alıyor. Umarız bu güzellikleri asla bozmazlar bizi de çocuklarımızı da hep mutlu ederler

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yavrukuş Anaokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mahallesi, Uzundere Sokak, No:15/c, Üsküdar/istanbul
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum