fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yenibosna Dilek Anaokulu

Özel Yenibosna Dilek Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 07:30/12:00
Öğlenci: 12:00/15:00

Özel Yenibosna Dilek Anaokulu Hakkında

Dilek Anaokulu olarak; her bireyin gelişim seviyesinin ve yeteneğinin en üst noktasına taşınabilmesinde, toplumsal hayatın içinde kendisine ve çevresine sorumlu, duyarlı, sosyal, özgüvenli ve en önemlisi yaşam becerisini kazanmış mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefledik.
Çocuğa özgü bir ortamda, ne istediğini bilen, kendisini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş, problem çözebilen, iletişim kurabilen, mutlu, başarılı, araştırma duygusu geniş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ahlaki değerlere önem veren çocuklarımızın ilk okul deneyimlerini en mutlu şekilde geçirmeleri en büyük amacımızdır.
2019 yılında faaliyet göstermeye başlayan Dilek Anaokulu, MEB programı ile beraber Kurucusunun ve Okul Müdürünün yabancı dil öğretmeni olmasının da avantajı ile yurt dışı temelli kaynakları da esas alarak 3 yaş itibari ile yabancı dil ağırlıklı eğitim programları uygulamaktadır.
Erken yaşta alınan dil eğitiminin yabancı dil öğrenimine önemli katkısından dolayı hem İngilizce hem de Fransızca olmak üzere 2 farklı dil eğitimini anaokulumuz beraber sunmaktadır.
Okulda 9-9.30 sabah kahvaltısı, 12.00-12.30 öğle yemeği ve 15.00-15.30 ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün bulunmaktadır. Yemekler anaokulun mutfağında, kendi personelleri tarafından sağlıklı ve hijyenik ortamlarda pişip, aylık menülerimiz gıda mühendisi tarafından hazırlanmaktadır.
Anaokulunda müzik odası, bahçe, oyun odaları, spor odası, sanat atölyesi, yabancı dil atölyeleri gibi birçok imkan bulunmaktadır.
Çocukların bilişsel, motor, dil ve sosyal gelişimleri için okulda birçok etkinlik, atölye çalışması ve branş dersleri verilmektedir. Bale, drama, beceri koordinasyon, ritim, akıl oyunları, matematik dünyasında yolculuk, İngilizce, Fransızca, interaktif eğitim, doğa ve organik yaşam, sanat etkinliği, bilime hazırlık dersleri bunlardan bazılarıdır. Çocukları eğlendirerek, öğrenmeyi öğreterek ilköğretime hazırlığın yanı sıra, ailenin dışına attıkları ilk adımlarında çocuğun içinde var olan yeteneklerin serpilip gelişmesine yardımcı olmayı hedefledik. Tüm bu bilgi ve deneyimin 6 yaşından önce kazanılmasının asıl önemi çocuğun zihinsel ve duygusal gelişimi için bu yılların çok önemli yıllar oluşudur. Bu dönemde edinilen bilgiler hem çok kolay öğrenilmekte hem kalıcı olmakta ve öğrenme alışkanlığı geliştirmek açısından önem taşımaktadır.
Okulumuz güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Aynı zamanda güvenli bir bahçeye sahip olup ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Okulumuz öğrencilerimize çok keyif alacakları yaz okulu programları da sunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • S

  Okul trafikten uzak çocuklarımızı güvenle bırakacağımız bir yer olması beni çok mutlu ediyor aklım hiç arkada kalmıyor ayrıca gün içinde sürekli irtibatta olmamız çocuklarımız dan her zaman haber almamız neler yaptıkları ne yedikleri gün içinde sürekli fotoğraf almam beni çok mutlu ediyor çocuğumun Eve geldiği zaman mutluluk ile öğretmeninden bahsetmesi beni ayrıca mutlu ediyor :) İyi ki varsınız Dilek Anaokulu Ailesi

 • SY

  Benim için bir okulda olması gerek hersey bu okulda var. Gerek fiziki koşulları gerek eğitim programları olsun hepsi çocukların eğlenirken öğrenmesi için hazırlanmış. İki dil öğrenilmesi de muhteşem. Çocuğumun fransızca ve ingilizce bilerek ilkokula gidecek olması beni gururlandiriyor. Sevgi dolu öğretmenleri, güler yüzlü çalışanları, her sorunumuzla bizzat ilgilenen idaresiyle, mis gibi ev yemekleriyle, tertemiz sınıflarıyla iyi ki Özel Dilek Anaokulu ❤️

 • ŞK

  2. Eğitim öğretim yılında da tercih ettiğim eğitimden temizliğe alanında uzman öğretmen ve idareci kadrosundan temizlik personeline aşçısına kadar kusursuz hizmet veren bir kurum oğlum severek gidiyor ,yabancı dil Fransızca ve İngilizce öğretiliyor oğlumun psikolojik desteğinden incemotor gelisimine oldukça ilgili bir kurum ve çocuğunuzun ilk bir haftada bile nekadar degistiğine olumlu yönde ilerlediğinde şahit olacaksınïz oğlumu bıraktığımda gözümün arkada kalmadığı gün içinde ne yediği neler yaptıkları an an bilgilendirildigim bir okul.

 • B

  2 yabancı dil olması gerçekten etkileyici , aldığımız detaylı bilgiden sonra erken kaydımızı yaptırdık. hem eğitici hem oyun arkadaşı olarak uyarlanmış programı çok beğendik. yemekleri ve tüm okulun temizliği de ayrıca muazzam. gözümüz arkada kalmayacak

 • BT

  Bir anda instagramda karşıma çıktı ve sonrasında görüşmek için okula gittim. Öyle güzel bir program hazırlanmış ki hayran kaldım... Erken kaydımı tamamladım ve önümüzdeki dönem dilek anaokulunda olacağımız için çok mutluyuz. :) herkesin emeğine sağlık

 • Ta

  Yenibosnaya yeni taşındık çok okul baktım öğrenci sayısı az olması başta düşündürsede bunun çok avantajlı olduğunu farkettiğimde eşimle iyiki kayıt yaptırdık diye konuştuk, çocuğuma ilgi evindekinden farksızdı bu her anaokulunda malesef mümkün değil ve en önemlisi ilgi! mutfaklarında ki ürünler markalarda beni cezbeden nokta oldu bu yaş grubu için yemek çok önemli ve çocuğumun ne yediğini bilmek beni mutlu ediyor. Şimdi herşey çok yolunda önümüzdeki yıl içinde kayıt düşünüyorum fiyatlar çok makul bu fiyatlara bu kalite için teşekkürler umarım hep bu şekilde devam ederOkulun eksik yanı bulamıyorum idari ilgisi yemekleri herşey çok yolunda , aksi durum olursa yazarım ama sanmıyorım

 • A

  Eğitim kalitesiyle, hijyen kalitesiyle ve güler yüzlü kadrosuyla çocuğumu severek bıraktığım yerdir. Diğer anaokullarından farkı hem butik olup çocuklarla neredeyse birebir ilgilenmeleri hem de İngilizce ile beraber Fransızca derslerinin olmasıdır. Benim bir anaokulunda en çok titizlikle aradığım diğer bir konu ise sağlıklı yemektir. Dilek anaokulu kendi mutfağında, kendi aşçısıyla ve özel diyetisyen eşliğinde hazırlanmış menüleri çocuklarımıza yediriyor. Mutfağı ve yemekhaneyi gezdim, gördüm ve çok memnunum. Erken kayıt dönemi başlamış ben tekrardan kaydımı yaptırdım bile bütün annelere tavsiye ediyorum. Kesinlikle gözününüz arkada kalmıyor.

 • ŞK

  Öğretmenleri ,idaresi,çalışanları son derece kaliteli,işlerini titizlikle sevgiyle yapan bir kadro oğlumu bırakıyorum ve almaya gittiğimde eve gelmek istemeyecek kadar çok seviyo okulunu bu anneler için bulunmaz bir nimet yemekleri çocuklara özel sağlıklı menülerden oluşan dört dörtlük bir okul herşey için tesekkurler

 • O

  TRAFİKTEN UZAK KONUM VE KURUM OLARAK GÜVEN KONUSUNDA GÖZÜMÜZ ARKADA KALMIYOR.. BRANS DERSLERİ İKİ YAPANCI DİL MUTFAK HİZMETİ HERŞEY SON DERECE ANNA BABA HASSASİYETİYLE YAPILIYOR... BURADAN DA TEŞEKKÜRÜ BORC BİLİRİM

 • sy

  Çocuklara gosterilen ilgi,eğitim sevgi dolu öğretmenleri güler yüzlü kadrosu ile gözünüz arkada kalmadan cocugunuzu emanet emanet edebileceginiz bir okul hem okuldaki brans derleri hem de 2 yabanci dil olmasi ayirt edici ozelliklerinden ....

 • NA

  öğretmenleri ve idari kadro personeli ile oldukça ilgili, güller yüzlü bir kadroya sahip olan, Özeli Dilek Anaokuluna her gün mutlu bir çocuk bırakıp gün sonunda mutluluğunu iki kata katlamış olarak almak, çalışan bir anne olarak her güne aldığım en güzel ödül... yemekler sınıflar eğitim kalitesi herşey ile şahane..

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yenibosna Dilek Anaokulu İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mah., Erdal Sok., No:3 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum