fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu

Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00

Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu Hakkında

İstanbul Bakırköy bölgesinde bulunan Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu'nun eğitimdeki amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmeleri aynı zamanda vatan, millet, bayrak sevgisini kazandırarak benlik kavramının gelişmesine, kendini rahat bir şekilde ifade etmesine ve kendini denetleyebilmesine yardımcı olacak düzeyde eğitim hizmeti vermektir.
Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu 'nda 3 ve 6 yaş arası çocuklara eğitim hizmeti verilmektedir. Anaokulunda çocukların karakterlerinin gelişmesi içinde eğitim verilmektedir. Karakter eğitimi ile amaçlanan, sabırlı, dürüst, liderlik vasfına sahip, sevgi ve saygı sahibi, yardım etmeyi seven, adaletli, dostluğa önem veren, sorumluluk alabilen ve öz güven sahibi çocuklar yetiştirmektir. Okulda yemekhane, bahçe, uyku odası, oyun alanı bulunmaktadır. Okulda hizmet veren rehberlik servisi ile çocukların var olan problemleri tespit edilir ve bu problemler için çözüm yolları üretilir.
Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu'nun eğitim sistemi, çocuklarda öğrenmeye merak uyandırmak, ahlaki, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini hızlandırmak amaçlanmaktadır. Anaokulunda İngilizce, seramik, bilgisayar ve drama dersleri verilmektedir. Branş dersleri alanında uzmanlaşmış öğretmenler tarafından verilmekte ve böylelikle çocukların yetenek tespiti de yapılmaktadır. Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu'nda uzmanlar ve öğretmenler tarafından çocukların gelişimleri sürekli takip edilmektedir. Hem uzman kişiler hem de öğretmenler belirli aralıklarla durum değerlendirmesi yapmaktadırlar ve elde ettikleri sonuçları veliler ile paylaşmaktadırlar. Bilgisayar derslerinde amaç, çocukların yaşayarak öğrenmesini ve ilgi duydukları alanlara yönelmelerini sağlamaktır. Türkçe eğitimin yanında yabancı dil eğitimi hizmeti verilmesinin sebebi, yabancı dil eğitimi gören çocukların tek dil eğitimi alan çocuklara oranla düşünme becerilerinin daha iyi gelişmesidir. Erken yaşta öğrenilen yabancı dil, çocukların ana dili, matematik ve sosyal bilgiler alanında daha başarı olmalarını sağlıyor.
Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu 'nda ilkokula hazırlık çalışmaları, anaokulunda edinilen bilgilerin en son basamağını oluşturmaktadır. Bu dönemde çocuklara okuma-yazma becerileri ve çocuğun yeteneklerinin gelişmesi sağlanır. Drama eğitimi ile çocukların kendilerini daha iyi ifade etmeleri, empati kurmaları, sorumluluk üstlenmeleri, grup içinde hareket etmeyi öğrenmeleri, kendi başlarına kararlar almayı öğrenmeleri sağlanmaktadır. Okul müzik eğitimleri ile çocukların var olan müzik yeteneklerini gün yüzüne çıkarmayı ve var olan bu yetenekleri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  12
 • Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 17:00 şeklindedir.
 • Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu yaş aralığı nedir?
  3-6
 • Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.
icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yeşil Zümrüt Anaokulu İletişim Bilgileri

Basınköy Mahallesi, Hatüstü Sokak, No:91, Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum