fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Bakırköy'de bulunan Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu 3 katlı villa tipi okul binası, donanımlı sınıfları, alanında uzman eğitmen kadrosu ve yoğunlaştırılmış eğitim programları ile 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren bir kurumdur.
Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu'nda, çocukların sadece akademik başarılarına odaklanmak yerine çağdaş rehberlik anlayışıyla birlikte sosyal başarılarına da odaklanmanın adımları sağlamlaştıracağı gözden kaçırılmamaktadır. Bu nedenle tüm çocuklara sunulan rehberlik hizmetleri bireyi tüm yönleriyle tanımayı hedeflemektedir.
Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu'nda bulunan rehberlik ve psikolojik danışma servisi ile çocukların fiziksel, bilişsel ve duygusal değişimlerine tanıklık edilirken onların çevreye uyum sağlaması, problemlerine çözüm üretebilmesi, kendini tanıması, kendine güven duyması, ulusal ve küresel değerler sistemini oluşturması ve diğer insanlarla iletişim kurmasına yardımcı olunmaktadır. Çocukların ilgi ve yeteneklerini saptamak ve geliştirmesine yardımcı olmak, özgüvenlerini geliştirici çalışmalarda bulunmak, insan ilişkilerinde başarılı olmalarını sağlamak, öğrenci-öğretmen-veli üçgeninin işbirliği içinde kurulması ve geliştirilmesi Özel Yeşilköy Okulları Anaokulu'nun Rehberlik Servisinin temel hedefleridir. Çocuklukta gelişim ve mutluluğa katkıda bulunan en temel şeylerden biri de sanat eğitimi veren okullarda öğrenci olmaktır.

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu'nda öğrenci; dinleyen, okuyan, araştıran ve anlatan, gören, gözlemleyen, inceleyen, yorum katan, uygulayan ve değerlendirendir. Sanat birebir dolaysız etkileşim gerçekleştirdiğinden dolayı bilginin aktarımı kolaydır. Öğrencilerin tartışarak öğrenmesi sağlanmaktadır ve bu da öğrencilerin analitik düşünmeye (analiz-sentez) yönlendirmektedir. Öğrenci, aktif olarak öğrenme ortamına katıldığı için ileri düzeyde bilişsel öğrenmeyi gerçekleştirmektedir. Öğrenmenin gerçek anlamda sağlanması, bu okulun eğitim anlayışının etkilediği bireylerin yaşamı tüm bilgi alanları ile kuşatmasını kendilerini bir özne olarak ortaya çıkarabilmelerini sağlayacak en temel koşuldur.

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu Soru - Cevap

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- STEM

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  16
 • Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 16:30 şeklindedir.
 • Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu Yorumları (46)

 • GT

  Okulun bütün öğretmenlerinin tüm öğrencileri tanıyor olması muazzam. İletişimi yüksek, ulaşımı kolay ve bahçesi güzel butik bir okul.

 • RB

  Lokasyon olarak rahat ve ulaşılabilir bir okul. Bahçesinin büyük ve kullanışlı olması çok güzel. İkinci bir yabancı dile önem verilmesi, öğretmenlerin sıcak, samimi ve candan yaklaşımlarından çok memnunuz.

 • HS

  Akademik olarak yeterli düzeyde. Öğretmenlerin özverisi bizi çok memnun etti. Okulun sıcak, samimi, güven veren ortamı var.

 • MN

  Sınıf öğretmenlerimizden ve branş öğretmenlerimizden çok memnunuz. Yemekler lezzetli, okulun bahçesi güzel.

 • Büyük bir bahçenin olması, öğretmenlerimizin ilgisi, okulda sürekli bir psikoloğun olması, kapıda her gün bizleri güler yüzle karşılayan güvenlik dedemiz :) harikasınız..

 • MS

  Ders içi etkinlikler, dil eğitimi, sınıf düzeni, çocukların sınıf arkadaşlarıyla olan ilişkilerini iyi düzeyde korunuyor. Öğretmenlerimizi çok sevdik, hayatımızda olumlu yönde büyük katkıları oldu.

 • DG

  Özellikle öğretmenimizin çocuklarımıza olan yakınlığı, ilgisi ve bilgisi biz velileri çok mutlu ediyor. Çocuğumuzu gözümüz kapalı öğretmenimize teslim ediyoruz. Çalışanların güler yüzü ve şefkati için de teşekkürlerimi sunuyorum. Okulun ve öğretmenimizin veliler ile sürekli iletişimde olması, samimiyet ve güven duygusunun verilmesi.. temizlik ve yemek konusunda da görüşlerimiz olumludur.

 • CG

  Her şey çok güzel, öğretmenlerimiz sağ olsunlar, oğlum çok gelişti, eşim ve ben çok memnunuz, çok teşekkür ederiz.Hepsi çok iyi.

 • Sıcak, huzurlu bir ortamı olduğu için, çalışanlarının güler yüzlü olmasından dolayı üç yıldır kızımı içim rahat bir şekilde bıraktığım bir yer. Öğretmenimizin kızımın olumlu anlamda yol katetmesinde emeği çok büyük. Ayrıca okulumuzun kurumsal anlamda da gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum. Yapılan en küçük değişiklikten bile hemen haberdar edilmemiz de hoşuma giden yanlardan. Pek çok şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapıldığından hiç kuşkum yok. Kendi adıma da çok teşekkür ederim.

 • KT

  Çocuklarla ilgili olunması, sosyal alanların ve okulun temizliği, eğitim seviyesi iyi düzeyde bir okul.

 • Butik bir okul olması, çocuklarla daha özel olarak ilgilenilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca sınıf öğretmenimiz çocuğum için hayal ettiğimden daha iyi bir eğitimci.

 • Öğretmenlerimizin ebeveyn şefkatindeki yaklaşımları ve özverili davranışları, güvenlik Süleyman beyin görevini özveriyle yapması, babacan tavırları, bahçenin büyük ve çocuklar için kullanışlı olması, temizlik işlerinden sorumlu personelin görevini titiz ve hijyenik bir şekilde yapması bizim için çok olumluydu. Ayrıca öğretmenlerimize ve tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz. Çocuğumuz için çok güzel geçen 2 yıl oldu. Saygılarımızla..

 • EV

  İletişime açık olunması, öğretmenlerimizin ve okul idaremizin hem ulaşılabilir olmaları hem de olumlu iletişimleri bizi çok mutlu ediyor. Ayrıca öğretmenlerimiz hem çok duyarlı hem çok anlayışlılar.

 • HA

  Şefkatli bir öğretmenimiz vardı, çok sevdik. İlgili ve bilgilendirici yönü kuvvetli bir okul.

 • ŞÖ

  Her şey çok olumlu :) İngilizce, yemeklerin taze taze okulda yapılması, öğretmenlerimiz.. çok memnunuz.

 • BT

  Sunumlar ve deneyler çok eğlenceli ve faydalıydı. Öğretmenlerimiz kendi çocukları gibi şefkatli ve sevgi doluydu. İngilizce dersini ilk defa görmesine rağmen kızım evde bile ingilizce oynuyor, çok sevdirdi öğretmenimiz..

 • ŞU

  Süleyman Bey'in çocuklarla İlişkisi, veli teması ve okulun verdiği güvenlik hissi, okulda herkesin birbirini tanıması ve ilgilenebilir olması, güleryüzlü iletişim, sınıf mevcutlarının sayısı, okul yönetimimize ulaşımın, iletişimin kolay kurubilmesi, özellikle yabancı dil ve dans, satranç vb. derslerin çeşitliliği.. çok memnunuz :)

 • AA

  Birer bir ilgilemesi ile gerek yönetim ladrosu, gerek eğitim kadrosundan çok memnunuz.

 • TK

  Özel Yeşilköy Anaokulu'nun çocuğum için harika bir seçim olduğunu düşünüyorum. Çocuğum, burada öğrenme ortamını seviyor ve harika bir eğitim alıyor. Eğitim kadrosu çok ilgili ve donanımlı. Okulun temizliği ve güvenliği de beni memnun ediyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • CA

  Ögretmenler çok ilgili gercekten hem güvenlik açısından hemde iyi bir egitim açısından cok iyi bir okul

 • Şa

  Herşeyiyle mükemmel bir okul temizlik hijyen yeme içme kalitesi güler yüzlü çalışanları ve güler yüzlü idarecileryle ...

 • TE

  Okulunuz hijyen bakımından gerçekten çok beğendiğim bir yer. Temiz ve özenli çalışmalarınız dışarıdan net şekilde görünüyor. Güveneceğim ve hep tavsiye edeceğim bir kurumsunuz :)Şuan için her şey yolunda, teşekkür ederim

 • Güleryüzlü ve alanında başarılı eğitimciler,tertemiz içerikli yemekler,hijyenik şartlar sağlanmış sınıflar ve ortak alanlar…Çok memnunum iyi ki varsınız içim çok rahat oğlumu size emanet ettiğim için.

 • ÖA

  Herkesin işini çok profesyonel yaptığı, her anlamda velisini ve öğrencisini memnun etmeyi başarabilen nadir kurumlardan. Harika bir bahçesi de mevcut. Şiddetle herkese tavsiye ederim

 • ÖY

  Bahçesi, binası, konumu ve herşeyiyle mükemmel bir okul. Eğitim anlamında çok başarılı. Öğretmenler ve personel herzaman sevgi dolu ve güleryüzlü. Çocuğuma kattıkları için bu okula çok teşekkür ederim

 • GA

  Çocuğum burada olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bana böyle hissettiren bütün okul personeline teşekkür ederim. Herşeyiyle çok memnunum. Oğlum bu sıcak ortama çok severek geliyor ve benim gözüm hiç arkada kalmıyor sayenizde.

 • od

  5 yaşındaki çocuğumuz, iki yıl boyunca farklı bir okula gittikten sonra bu sene İzci Anaokulunu tercih ettik. Sadece 5 ay içinde çocuğumuzun harika bir gelişim kaydettiğini gözlemledik. En önemlisi ise kızımız okula gitmekten çok mutlu. İngilizce dersi sadece öğrenmekle kalmıyor, aynı zamanda dilin pratikte nasıl kullanıldığını da öğreniyorlar. Kızımız, İngilizce bir cümleyi doğru zamanda ve doğru bir şekilde kullanarak bizi şaşırttı. Okul binası da oldukça güzel ve modern. Anne-baba olarak İzci Anaokulunu gözümüz kapalı herkese tavsiye edebiliriz.

 • BK

  Yeşilköy'de bu kadar güzel geniş ve güzel bahçesi olan başka bir anaokulu daha yok. Neredeyse tüm okulları gezdik ama bu kadar geniş ve yeşil bahçesi olan başka bir bina bulamadık. Binalar hep küçük ve dar bahçeler içinde. Okula girer girmez insanın içi açılıyor, cıvıl cıvıl kuşlar ,çocuklar doğayla iç içe:)

 • ET

  Oğlum bebekliğinden beri alerjik bir çocuk. Okul yönetiminden mutfak çalışanlarına kadar herkesin bu konuyla ilgili bilgisi var ve çok ilgililer. En ufak bir rahatsızlıkta bile aranıp bilgilendirildim. Öğretmenlerinden personele kadar herkes çok güler yüzlü ve ilgili. İyi ki Yeşilköy Okulları'nı seçmişim :)

 • Hayatımda gördüğüm en güzel okul :) İyi ki çocuğumu size emanet etmişim. Türkçe ve İngilizce öğretmenleri çok ilgili, yoğun şekilde branş dersi görüyor çocuğum. Böylece tüm gelişim alanlarına katkısı oluyor. Her şey için teşekkür ederim

 • EC

  Oğlumu geçen yıldan beri bu okula gönderiyorum. Pandemi döneminde olmamıza rağmen içimiz çok rahat. Çünkü hijyenle ilgili her konuda çok hassaslar. Aile şefkatiyle yaklaşan nazik, güleryüzlü, sevecen, anlayışlı öğretmenlerimiz sayesinde kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Oğlumuz okulla birlikte sosyal yönden daha da gelişti, arkadaşlık bağları güçlendi. Kısacası öğrendi ve öğrenmeye de devam ediyor. Bize keyifli, güvenli ve kaliteli bir eğitim ortamı yarattıkları için tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler.

 • PC

  İki yasından beri iki cocugumda bu okulda okuyor.Cok memnunum ilgilerine , yemekler hergun yerinde taze pisiyor ve temizlik acisindan mavi bayragi olmasi,ingilizce egitiminin iyi olması benim icin cok buyuk bir arti.Oglumuda mezun ettim simdi devami olan ilkokuluna yazdirdim.

 • IM

  Okulda ki tum egitimciler cocuklara karsi cok ilgili ve hassaslar. Ozellikle pandemi doneminde fazlasiyla hijyenik davraniyorlar. Yemek konusunda da iciniz rahat edebilir ev yemekleri pisiyor, disaridan hazir birsey alinmiyor. Cocugum okula cok mutlu gidip mutlu ciktigi icin gonlumuz rahat ve de mutluyuz. Eminim sizlerinde beklentilerini karsilayacaktir hic dusunmeden kayit yaptirabilirsiniz.

 • MY

  Okulumuz bizim en sevdiğimiz yerimiz herkes çok başarılı kapıdaki güvenlikten tutun öğretmenlerin her biri okadar tecrübeli saygılı ve sevgi dolu ki kendimi ve çocuğumu şanslı hissediyorum sınıfların büyüklüğü bahçenin genişliği arasanız bulamayacağınız şekilde muazzam iyiki yollarımız çakışmış teşekkürler herşeyi düşünerek ince eleyip sık dokuduğunuz için..

 • MB

  Oğlum 3 senedir Yeşilköy okullarına devam ediyor Sınıf ve branş öğretmenlerini ve diğer tüm çalışanları çok seviyor eğitim hayatı için anaokulu çok önemli ve çok güzel bir başlangıç yaptığını düşünüyorum bir eğitimci olarak

 • RU

  Çok düzenli, ilgili ve güler yüzlü çalışıyorlar.Anaokuluna yeni başlayan oğlum çok keyifli ve enerjik, okula koşarak gidiyor.

 • CO

  Okulun ici ayri guzel disi ayri guzel oglumu 2 senedir guvenle teslim ediyorum hatta orda uyumaz saniyordum uyuyordu egitimcileri uzun zamandir orda ogretmenlik yapiyorlar ve cift dilli okul hem ingilizce hem turkce ogretmenleri var ingilizcesi inanilmaz gelisti ekstradan hic bir derse vermiyoruz hemen hemen tum branslar var calisanlari cok guleryuzlu alerjik bir cocugunuz varsa gozunuz kapali teslim edebilirsiniz cunku cok dikkatli ve ozverililer butun ogretmenler cok ilgili basta sevgi hanim selen ogretmen ve harika yemejler yapan reyhan ablamiza cok ama cok tesekkur ederiz

 • Arkadasimin cocugu bu okula gidiyor ve cok memnun bir kerede ben oglunu almaya gittim ve okula bayildim o nasil bir bahce calisanlari cok guleryuzluydu iceri anneye bilgi verilerek alabildim ki bu cok onemli bence oglumun buyumesjni sabirszlikla bekliyorum

 • Ey

  Okul çok güzel , bahçesi mükemmel,. Öğretmenler çok güler yüzlü.. ikinci kez tercih sebebimiz

 • GZ

  Oğlum 4 yaşında okulda 2. senesi. Okulun faydalarını gözle görmemek neredeyse imkansız. Her konuda özgüveni çok gelişti, kendini daha iyi ifade eder oldu. Covid döneminde tüm önlemlerin alınmış olduğu gönül rahatlığı ile oğlumu gönderdiğim bir okul. Öğretmenlerimizin güler yüzü, sabrı, her konnuda sizi aydınlatmaları, yönlendirmeleri, oryantasyon süreçlerini çok iyi yönetmeleri, çocukların her alanda aktif olmaları.. daha neler saysam bilemiyorum. İngilizcesinin bu kadar fark edilir şekilde gelişeceğini düşünmemiştim mesela. Her konuda çok önerebileceği bir okul. Benim için artı bir konuda çoğu okula göre yemekhanesinin zemin katta olmayışı. Bahçede sera gibi çok sevimli bir yemekhaneleri var :) Son olarak yemekleri yapan reyhan ablamıza (oğlum çorbalarına bayılıyor) her konuda yardıma koşan yeşim ablamıza tüm öğretmenlerimize, her sabah bizi güler yüzüyle karşılayan bekçi amcamıza , Büşra Hanım ve Sevgi Hanıma çok teşekkür ediyorum :) iyi ki doğru okuldayız :)keşke haftasonu da olsa :)

 • OK

  Başta Sevgi hanım olmak üzere tüm öğretmenler çok ilgili anlayışlı ve güleryüzlüler. Büyük oğlumuzu onlara emanet etmiştik, şimdileri kardeşini de yine aynı ellere emanet ediyoruz.

 • Ms

  Yeşilköy okullarına 2 yıldır güvenle gönderiyorum kızımı , öğretmenler çocuklarla çok ilgili , kocaman bir bahçesi var.çocuğumun ingilizcesi çok gelişti.

 • HY

  Çocuğumu pandemi gibi zorlu ve hiç karşılaşmadığımız bir koşulda güvenle gönderebiliyorum. Aldıkları eğitim tatmin edici özellikle. Sürekli ingilizce duymalarından dolayı bir kaç ayda bile fark edecek şekilde ne kadar geliştiklerini görmem mutluluk verici

 • Kızımı 2 senedir okulumuza yolluyorum. O kadar memnunum ki hem egitiminden hem ogretmenlerimizin ilgisi ve alakasindan...

 • OB

  Çocuğumuz 5 yaşında, iki yıl başka bir okula gitti, bu sene Yeşilköy Okullarını tercih ettik. 5 ay içinde bizi hayrete düşüren bir ilerleme gözlemledik. Kızımız çok mutlu bir şekilde okula gidiyor ki en önemlisi de bu. Her sınıfta bir Türkçe bir de İngilizce konuşan öğretmen var, İngilizceyi öğrenmiyor, yaşıyorlar. Kızım birden İngilizce bir cümleyi üstelik doğru bir zamanda ve doğru bir şekilde kullanınca ağzımız açık kalıyoruz. Okulun binası da başka bir güzellik. Anne-baba olarak gözümüz kapalı herkese tavsiye edebileceğimiz bir okul.

 • Pc

  Bölgesindeki en büyük ve kapsamlı alana ve eğitime sahip okul olması kendi ilkokulu olması sebebi ile geleceğe yönelik sorumluluk sahibi olmasıYeterli reklam yapmaması

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yeşilköy Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Yeşilköy Mahallesi, İrfaniye Sokak, No:8, Bakırköy/İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum