fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Zekeriyaköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu

Özel Zekeriyaköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Zekeriyaköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu Hakkında

İstanbul ilinin Zekeriyaköy şubesinde olmak üzere eğitim veren Özel Zekeriyeköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu Montessori eğitimini baz alan eğitim sistemiyle okul öncesi çocuklara eğitim veren bir kurumdur. Okulda bu eğitim tarzını destekleyici eğitici metaryaller mevcut bulunmaktadır. Okulda eğitim vermek için bir sınıf öğretmeni öğretmen yardımcısı ve bir tane de hizmetli görevli bulunmaktadır. Okulun giriş çıkış saatleri sabah 08:00 akşam 18:00 dir. Saat 16:00 dan sonra olan saatler çalışan anne babaların çocukları içindir. Sabah 08.00’de öğrenciler okula gelir. Kahvaltı saati saat 08:30 ile 09:00 arasındadır. Kahvaltı için açık büfe bulunmaktadır. Kahvaltıdan sonra 3 saat montessori eğitimi verilir. Saat 12:00 ile 13:00 arası öğlen yemeği vaktidir. Öğlen yemeği için okul aşçısı tarafından aylık listeye göre yapılır. Uyku ve dinlenme molasından sonra ara öğün için sıcak poğaça ve kek verilir. Gerek iç cephesi gerekse dış cephesi çocukların eğitim ve öğretimi için uygun haldedir. Özel Zekeriyeköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu 'nda rehberlik konusunda haftada bir gün olmak üzere rehberlik hizmeti verilmektedir. Çocuğun okul zamanı içerisinde geçirmiş olduğu süre içinde çocuk her açıdan gözleme alınır ve eksik görülen noktalarda yardımcı olunmaya çalışılır. Okulda bunun dışında yemeklerini yiyebilecekleri yemekhane bulunmaktadır. Çocuklar kendisine özel olarak ayrılmış uyku odalarında uyku ihtiyaçlarını gidermektedirler. Yemekhane de yemeklerini rahatça yiyebilecekleri ortam çocuklara verilmektedir. Yemek menüleri çocukların ihtiyaçlarına göre belirlenerek ona göre bir yemek listesi uygulanmaktadır. Her gün farklı olacak şekilde menüler hazırlanmaktadır. Eğitim olarak yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilerek İngilizceyle tanışmaları sağlanmaktadır. Sanatsal yeteneklerini keşfetmek için dans eğitimi verilmekte satranç ve müzik kulübüyle zeka ve farklı alanlardaki yeteneklerini keşfetmek için de ayrıca kulüpler düzenlenmektedir. Özel Zekeriyeköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu 'nda satranç dersi haftada bir kez olmak üzere verilmektedir. Her hafta bir taş olmak üzere satranç taşları çocuklara tanıtılmaktadır. Satranç dersi için branş öğretmeni bulunmaktadır. Dans dersi de haftada bir olmak şartıyla verilmektedir. Dans dersi için de ayrı ayrı bir dans öğretmeni bulunmaktadır. Okulda sanatsal etkinlikler olarak müzik dersi için de branş öğretmeni bulunmaktadır. Müzik dersinde Orff öğretisi ile müzik eğitimi uygulanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • Mb

  0-3 yaş bölümünde bulunan buse öğretmene çok teşşekür ederiz harika bir sene geçirdik sayesinde

 • GA

  Çocuğum bu okuldan mezun oldu eğitimi çok iyi olan bir okul. hem branş derslerinde hem de dil eğitiminde sosyal faaliyetleri de bol miktarda. Gezilerde çocuklarA öğretmenler refakat ediyor ve güvenlikleri konusunda önlemler alınıyor.

 • Çocuğumu bu okula gönderiyorum eğitimi açısından kendisini kanıtlamış bir okul çevremizden hep olumlu yorumlar aldık. Kızım okula başladığından beri de gördük ki sadece derslerde değil verilen hizmetlerde de bir o kadar iyiler. Güvenlik çok sıkı. Yemekler güzel

 • EK

  Mentossori eğitimi veriyor olmaları bizi cezbeden yanı oldu benimsedikleri eğitim sistemi çok iyi zaten bunu çocuğumun okula başladığından beri gelişiminden görebiliyorum. Çocuğunuz eğitim hayatına iyi bir başlangıç yapsın istiyorsanız bence bu okulu seçinn derim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Zekeriyaköy Yeni Çocuk Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Green Vista Evleri No:42 / Aa Uskumruköy Sarıyer / İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum