fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Antalya Envar Okulları İlkokulu

Özel Antalya Envar Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00

Özel Antalya Envar Okulları İlkokulu Hakkında

26 yıldır Antalya, Muratpaşa’da eğitim ve öğretim hizmeti veren Özel Antalya Envar Okulları'nda; her çocuğun farklı bir değer olduğu bilinciyle, çağdaş eğitim yöntemlerini kullanarak planlanan aktivitelerle ”tam öğrenmenin” gerçekleştirilmesi sağlanır.

Uyguladığımız Eno 4/4’lük Eğitim Modelimizle Akademik eğitimin yanı sıra, milli -manevi değerlere de öncelik ve önem vererek ,Türkiye ve dünyadaki değişimi göz önünde bulundurarak, hem akademik başarı, hem iyi bir yabancı dil eğitimi, hem hayatının her aşamasında kullanacağı beceri eğitimi, hem de karakter eğitimi bir bütün olarak ele alınmaktadır . Öğrencileri karakter ve beceri eğitimi yönünden geliştiren ve iyi insan yetiştirmeyi amaçlayan bir okuldur.

Öğrencilerimiz okulda günlük 9 olmak üzere, hafta içi toplam 45 ders saati ders görmektedirler. Ders başlama saati 08:50 olup, ders bitiş saati 16:50'dir. Okulda sınıfların mevcudu 24 öğrenciden oluşmaktadır. Öğle yemeği hizmeti için bir yemekhaneye sahiptir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve 1.sınıf öğrencilerimiz için ikindi kahvaltısı verilmektedir. Sportif faaliyetler için kapalı spor salonu, kütüphane, müzik odası, bilgisayar ve fen laboratuvarı, kantin, okul bahçesi, konferans salonu da bulunmaktadır. Her sınıfta akıllı tahta ile eğitim verilmektedir. Okula ulaşım için servis hizmeti bulunmaktadır.

Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitim verilmektedir. İngilizce dersi tüm sınıf kademelerinde haftalık 14 ders saatidir. İngilizce eğitiminde Çift Dilli Eğitim Modeli uygulanmaktadır. 3. ve 4.sınıf seviyelerinde ikinci yabancı dil olarak Almanca dersi verilmektedir.

Sportif ve kulüp faaliyetlerinde futbol, basketbol, voleybol, kort tenisi, jimnastik, tekvando, masa tenisi ve okçuluk vardır. Sanatsal faaliyetler, piyano, koro, el sanatları, ritim, tiyatro, halk oyunları ve görsel sanatlardır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- 2 Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 4

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (10)

 • SZ

  Çocuk yetiştirmek emek, sabır ve sevgi ister. Bunu başarmak yolun yarısıdır. Öbür yarısı eğitimle başlar. Eğitim de ENVAR’ da … Envar’ da HUZUR var. Envar’ da MUTLULUK var. Envar’ da AYDINLIK var. Envar’ da GELECEK var. Envar’ da BAŞARI var. Bu kadar “var” ın içinde bizde varız. Hep birlikte daima aydınlık yarınlara.

 • TN

  Envar Kolejindeki 6 yıldır 2 çocuğumla birlikte geçirdiğim süreç içerisinde önemli gördüğüm bazı gözlemlerimi kısaca özetlemek istiyorum. -Çocukların hergün gitmek için can attığı, neşeli-keyifli günlerini geçirdikleri, cıvıl cıvıl bir ortam. Öğretmenler öğrencilerini, öğrencilerde öğretmenlerini seviyor. Karşılıklı bu sevgi her alanda kendini gösteriyor. -Hayati derecede önemli olduğunu düşündüğüm değerler eğitimi ile sistemin bir eksik parçası tamamlanıyor. Bunun sonucu olarak bilimsel,çağdaş eğitim-öğretim metodları kullanılarak milli-manevi kültürel değerlerine bağlı yetişiyorlar. Okul yönetiminin bu husustaki hassasiyeti , biz anne-babalar olarak en büyük güven duyduğumuz konu -Ayrıca başarı yolunda ikna-motive eden, umut,hareket yaratan, Hayallerine ulaşmak için ilham-hedef veren yapısıyla yıllarca tercih ettiğimiz kurum olan Envar Koleji tüm çalışanlarına çocuklarımıza verdiği her türlü emek için teşekkürler, Saygılar,

 • AB

  3 çocuğumun 3’ü de Envar kolejinde okuyor. Bu sene mezun olan büyük kızım Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. Elde edilen bu başarıda; Envar Kolejinin katkısı büyüktür. Diğer iki çocuğumun eğitim sürecinde de Envar Kolejinin katkılarından son derece memnunum. Eğer bugün itibariyle tekrar okullar arasında tercih yapmak ihtiyaç olsaydı ben yine Envar kolejini tercih etmekte tereddüt etmezdim. Envar Kolejinin bize kattığı gerek eğitim gerekse edebi ve ahlaki katkılardan dolayı müteşekkirim. İyi ki varsınız. Allah yar ve yardımcınız olsun…

 • İÜ

  Kurumumuz ilkokul 3.sınıf öğrencimiz Ertuğrul Talha Ülgen’in ve 6.sınıf öğrencimiz Niyazi Furkan Ülgen’in babası ve velisi İsmail Ülgen’le görüşüldü. Anne Ayşe hanım ev hanımı. İsmail bey emlak değerleme işleriyle ilgileniyor. Kültür mahallesinde ikamet ediyorlar ve kurumumuzu tercih ederek eğitim hizmeti alıyorlar. Yaptığımız görüşmede genel bilgilendirme (eğitim modeli hakkında) yanı sıra velimizin beklenti, görüş ve önerileri dinlenildi. Edep birimi eğitimi uygulamalarından genel anlamda çok memnun olduklarını aktardılar. Okuldan öncelikli beklentileri özellikle “Karakter Eğitimi “ şeklinde. Akademik eğitim konusunda beklentilerinin karşılandığını ilettiler. Özellikle bir konuda çok açık talepleri oldu. Oku-paylaş uygulamasını çok önemli bulduklarını, ve bu alanda okutulan kitapların kendi kültürümüzü yansıtan yazarlardan ve hikayelerden oluşması gerektiğine inandığını söyledi. Envar Okulları’nın köklü ve kuruluş ve kendine özgü kültürü ve çizgisi olan bir kurum olduğunu ve toplumda örnek olma sorumluluğu bulunduğu kanaatine sahip olduğunu da aktardı. Görüşme iyi dileklerle tamamlandı.

 • eb

  envar da eğitim kadar iyi insan yetiştirmeninde önemi vurgulanıyor. özellikle öğretmenler konusunda çok seçiçiler deneyimli öğretmenlerle çalışmaları çok başarılı önce insan önce güven envar da var

 • ÖA

  Pandemi de online süreçte okul değişikliği yaparak Envar okuluna geldik.iyiki gelmişiz, inanılmaz büyük bir farki görmek bize nasip oldu .Hatice öğretmenimizin ve yönetimin ellerine sağlık.en önemlisi verdigi sözleri tutan ,ödev ve okuma takibi yapan,İngilizcede puanlama yapan,düzenli tarama yapıp yanlışlıkları takip eden gerçekten iyi insan yetiştirmeyi iş edinmiş bir okul.sozde kalmayıp eyleme geçmiş herkese tekrar teşekkürler.akademik anlamdaki başarısı ve kaynaklar çok iyi .yabancı dildeki yenilikleri duydum ve çok mutlu oldum.yolunuz açık olsunİngilizce ders saatleri daha çok olmali

 • ED

  İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte okulumuzun idari kadrosu ve sevgili öğretmenlerimizin yoğun emek ve çabaları için çok teşekkür ederiz.Çevremde takip ettiğim online eğitim sürecinde de en iyi olduğumuzu düşünüyorum.Her gün özenle hazırlanıp bilgisayar karşısında öğrencilerini karşılayan sabırla ve sevgiyle çocuklarımıza eğitim veren başta Hatice Savaş hocama ve öğretmenlerimize içten teşekkür ederim. Sağlıklı günler. İyi ki ENVAR...

 • ZI

  İlk önce kızımız ve sonra biz Veli olarak çok memnunuz, herkese çocuğunu kaliteli eğitim, sağlıklı be güvenilir bir ortam ile çocuğunu okutmak istiyor ise doğru yol Envar İlk okullar

 • Veli

  Samimi, tecrübeli eğitim kadrosuyla tavsiye edebileceğim okullardan biri.

 • Veli

  Kişisel gelişime büyük önem veriyorlar. Okul başarısından çok hayattaki başarıyı 1. plana koyuyorlar ki bu bence en doğrusu.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Antalya Envar Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Meydan Kavağı Mahallesi, Perge Bulvarı, 1601 Sokak, No:24, Muratpaşa/antalya
0 242 255 0227
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum