fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Başiskele İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Özel Başiskele İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:45/16:15

Özel Başiskele İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji; 250 yıllık köklü eğitim geleneğiyle ülkemizin geleceğine ışık tutan İTÜ ayrıcalıklarını, anaokulundan liseye her yaşta öğrenciyle buluşturuyor. Özel Başiskele İTÜ ETA Vakfı Doğa Bilim Koleji İlkokulu Kocaeli Başiskele’ de bulunuyor. Kampüste bulunan geniş ve ferah sınıflarda sınırlı sayıda öğrenciyle eğitim kalitesinin hep yüksek tutulması hedefleniyor. İlkokulumuzda 1. sınıfa aday öğrencilere Frostig ve HOY (Ham Okuma Yazma) Testi uygulanır. Böylece çocukların ilkokul eğitimine uygunluğu belirleniyor. Okulumuzda öğrencilerin ilgi alanları ve bireysel farklılıklarına uygun şekilde MEB müfredatına ek olarak fark dersleri verilmektedir. Fark dersleri öğrencileri akademik ve karakteristik olarak her alanda geliştirecek ilkeler gözetilerek belirlenmektedir. Kampüsümüzde uygulanan dersler ile düşünmenin bir yetenek değil geliştirilebilir zihinsel bir süreç olduğu gerçeğinden hareket edilerek ilkokul kademesinden itibaren düşünmenin temellerini oluşturmak hedeflenmektedir. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencileri klasik laboratuvar anlayışının dışında bir eğitim almaktadır. Okulumuza özel uygulanan ‘Deney Seti’ ile çocukların sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerileri geliştirilmektedir. Böylelikle çocuklara ilimin hayatın her alanında olduğu bilinci kazandırılmakta ve her çocuk sahip olduğu deney setini yanında taşıyarak bu bilinçle hayatını sürdürmektedir. Öğrencilerimiz Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı(CEFR) standartlarına göre A2 dil seviyesinde yabancı dil eğitimi alırlar. "ESL (English As a Second Language) eğitimi ile ilkokul öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan University of Cambridge gibi sınavları almaları ve yabancı dillerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak Almanca dil eğitimi de bulunmaktadır. MEB müfredatının yanında öğrencilerimize kodlama & robotik, ekoloji, satranç, drama, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi & spor ve buz pateni dersleri de verilmektedir. Okulumuzda kış okulu uygulaması bulunmaktadır. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Eğitim anlayışında kurumun hedefi geleceğe dönük, araştıran, sorgulayan, toplum kurallarına saygılı, özgüven sahibi bireyler yetiştirmek vardır. Bu doğrultuda her zaman kendini yenileyen ve geliştiren kurum, günden güne eğitim alanında yaptıkları ile saygınlığını artırmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- P4C Eğitim Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (7)

 • SD

  Öğretmen kadroları muhteşem, hepsi bu işi gönlülden yapıyorlar, ilk okuldan çok memnun kaldık, harika ötesi bir öğretmenimiz vardı))

 • AT

  Anaokulundan ilkokula geçiştendir belki veya pandemiden kaynaklı bilemiyorum ama öğretmen , danışman öğretmen ve veli arasında bir tık daha fazla iletişim olabilir sınıf öğretmenimizden ve diğer branş öğretmenlerimizden çok memnunum.Yemekhanedeki yemeklerin düzenlenmesi özellikle kahvaltı öğününün daha iyi olması Okul içindeki paten , Lego sınıfı gibi özellikle anlatılan bölümlerden faydalanabilmek Haftalık bültenlerin daha detaylı belki öğrenciye özel olarak yayınlanması ya da çocukta geliştirilmesi için planlama ve/veya düzeltilmesi gereken davranış var ise iletilmesi

 • GU

  Şeffaf Ve açık olmaları bizim için çok değerli Ben geçirdiğimiz egitim öğretim yılından okuldan en önemlisi öğretmenlerimizden çok memnununum

 • EK

  Merhaba, eğitim kalitesi bakımından müfredat ve eğitim materyelleri çok yerinde. Fazlası ile çocuklar öğrendiği konuları kitap materyallerinden deneyimleme fırsatı buluyor. Öğretmen kadroları genel olarak ders içinde ve ders dışında çok ilgililer. Veli olarak görüş talep ettiğimiz zaman hızlı ve net bilgi alabiliyoruz. Öğretmenler çocukları iyi tanıyor ve konularına hakimdir. Okul lokasyon olarak çok iyi bir noktada kolay ulaşımı vardır. Genel okul temizliği yerinde. Pandemi dönemide okul içinde önlemleri çok yerinde olduğunu gördük.Servislerden genel olarak memnun değiliz.

 • tc

  Okul öncesi eğitimi alan kızımın her konuda ,güven ve sevgi dolu bir ortamda eğitim - öğrenim alması bizi çok mutlu ediyor, çocuğumuz sevildiğini hissediyorAçıkçası ,tabiki gelisilebilecek konular vardır ama benim gözlemlediğim kadarıyla akademik olarak gayet doyurucu ve sistemli bir öğretimi var okulun. Diğer bazı okullardaki arkadaşlarımdan gözlemlediğim kadarıyla (belki okul öncesi için olabilir) daha gezintilerin ve akedemik değeri olmayan eğlenceli aktiviteler olabilir.ama bu haliyle de tabiki bizi tatmin ediyor.

 • GU

  Ben Doğa kolejinden çok memnunum Eğitim sisteminden ,çocuklar için şeffaf geribildirimlerinden ve yaklaşımlarından dolayı iyiki tercih etmişiz olumsuz olan kısım servis bu konu ile ilgili çözüm bulunursa çok daha mutlu olacagiz

 • TO

  Okulumuz öğretmen ilgisi olarak güzel .Kaynak zenginligi açısından başka kaynaklara ihtiyac duyurmaya ak kadar çeşitli ve dolu dolu .Ayrıca öğrenci değerlendirmeleri için yapılan sınavlar gayet güzel .Okuma kitapları olarak seçilen kitapların içeriği ve öğrencilerimize kattı değerler açısından çok güzel ve kaliteli buluyorum .Planlamalar konusunda önceden bilgilendirme yapma noktasında daha özenli olunabilir . Ayrıca okul içi öğrenci aktivitelerine ders haricinde yer verilip ,örtük öğrenmeyi arttıracak geziler planlanabilir. Yemekhane hizmetinde öğrencilere hitap edecek yemekler çıkmasına özen gosterilebilir .

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başiskele İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:72, Başiskele / Kocaeli
0 850 532 7591
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum