fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Ankara Kazan Liseleri

Kazan'da bulunan liselerin bir arada bulunduğu listelerimizden size en uygun okulu hemen keşfetmek için; okulun detaylı bilgileri, fotoğraf galerileri ve veli yorumlarının bulunduğu okul profillerini hemen inceleyin! Bölgenizdeki özel liselerin detaylı tüm bilgilerine Kazan özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
9 okul bulundu.
Özel Kahramankazan Kocatepe Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Kazan / Atatürk Mah.
Özel Kahramankazan Kocatepe Okulları Anadolu Lisesi

Özel Kahramankazan Kocatepe Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Akıncı Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Akıncı Mah.
Akıncı Anadolu Lisesi

Akıncı Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:30
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Yıldırımbeyazıt Mah.
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi

Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Kahramankazan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Atatürk Mah.
Kahramankazan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kahramankazan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:20
Kazan Fuat Erkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Kanuni Sultan Süleyman Mah.
Kazan Fuat Erkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kazan Fuat Erkmen Anadolu İmam Hatip Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 15:40
Kahramankazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Fatih Mah.
Kahramankazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kahramankazan Efes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:25 - 17:00
Şehit Ali Anar Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Yıldırımbeyazıt Mah.
Şehit Ali Anar Anadolu Lisesi

Şehit Ali Anar Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Gülnaz-İbrahim Güngör Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Kayı Mah.
Gülnaz-İbrahim Güngör Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Gülnaz-İbrahim Güngör Tara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 14:45
Şehit Lokman Biçinci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
Kazan / Satıkadın Mah.
Şehit Lokman Biçinci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Şehit Lokman Biçinci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30

Ankara Kazan Liseleri

Kazan bölgesinde bulunan ve aradığınız kriterlere uygun olan liselerin detaylı bilgilerine ulaşmak isterseniz okul profillerini inceleyebilir, aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Üniversitenin kapılarını açacak olan lise eğitiminin nitelikli bir kurumda sürdürülmesi çocuğunuzun gelişimi için son derece önemlidir. Kazan liselerinin tamamını gezerek çocuğu için en doğru okulu bulmak isteyen veliler bu süreçte zaman kaybetmektedir. Sizler de çocuğunuz için en doğru okulu okulları tek tek gezmeden bulabilir, detaylı bilgilerini görüntüleyerek uygun olanlar ile yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz.


Sizlere yakın Kazan liselerini bulmak ve çocuğunuzun ulaşım sorunu yaşamadan lise dönemini geçirmesini isterseniz, okulların haritadaki konumlarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer size uzak kalan bir liseyi gözünüze kestirdiyseniz o lisenin profiline bakıp sunduğu servis hizmeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Servis hizmetleri dışında güvenlik, rehberlik, sağlık ve beslenme hizmeti hakkında da bilgiler okulların profillerinde bulunmaktadır. Hem onlara hem okulların fiziksel donanımlarına bakarak sizin çocuğunuza sağlanmasını istediğiniz her şeyi sağlayacak bir okul kolayca bulabilirsiniz.


8. sınıftan mezun olup liseye geçiş sınavlarını tamamlayan öğrenciler ve aileleri lise tercihlerini yaparken liselerin taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırarak seçim süreçlerine başlamaktadır. Bu sınavların sonuçları açıklandığında öğrenciler bu puanlara göre lise tercih listelerini oluşturmaktadır. Kazan lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri her sene güncellenmekte, öğrenciler en güncel rakamları bulmaya çalışmaktadır. Kazan liseleri güncel taban puanları ve yüzdelik dilimleri hakkında bilgi sahibi olmak için listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. Burada bulunan bilgilere göre çocuğunuzun hangi liseleri kazanabileceği hakkında bir fikir oluşturup tercih listenizi hazırlayabilirsiniz. Eğer devlet okullarını tercih etmiyorsanız da Kazan özel liseleri inceleyebilir, randevu alarak kayıt görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz.


Lise dönemi Milli Eğitim sistemimizin 4+4+4 yapısının son safhasını kapsamaktadır. Temel eğitim hayatlarının sonunu vurgulayacak olan öğrenciler hayatlarının çok önemli bir geçiş sürecini yaşamaktadır. Öğrenciler ilk kez akademik konuları derinlemesine öğrenmekte, daha branşlaşmış dersler ile karşılaşmakta, kariyer planlaması yapmakta, üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanmakta ve en önemlisi, çocukluktan yetişkinliğe geçiş yapmaktadır. Geçiş döneminin çok büyük bir kısmı üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanarak geçmektedir. Bu dönemde öğrencilere sağlanan konu anlatımları ve soru çözüm programları onların üniversiteye geçiş sınavlarında başarılarını, hangi üniversitenin hangi bölümüne yerleşeceklerini, alacakları üniversite eğitiminin kalitesini ve dolayısıyla profesyonel hayatlarındaki başarılarını belirleyecektir. Bunun farkında olan veliler ve öğrenciler lise seçerken okulların sağlayacağı sınav başarısı hakkında bir fikir oluşturarak tercihlerini yönlendirmektedir. Liselerin sağlayacağı sınav başarısı hakkında bir fikir oluşturmak için o okulların taban puanlarına, üniversiteye geçiş oranlarına, mezunlarının başarısına ve sundukları sınava hazırlık programlarına dikkat etmek gerekmektedir. Listeleme sayfaları üzerinden bu bilgilere kolaylıkla ulaşıp, çocuğunuzun gelecekteki başarısı için en doğru kararı verebilirsiniz.


Bunun dışında Kazan'daki liselerin hangi noktalarda eksik kaldığına, hangi yönleriyle fark yarattığına dair fikir sahibi olmak isterseniz, lise profillerinde bulunan veli yorumlarına göz atabilirsiniz. Listeleme sayfalarında sıralanan profillerde birçok Kazan liseleri yorumları bulunmaktadır. Lise profillerinde yer alan yorumlarını okuyarak okulların artı ve eksi yönleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Veli yorumları, okul seçiminde diğer ailelerin işini kolaylaştırabilmektedir. Sizler de bir lise ile yaşadığınız deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz o okulun sayfasına yorum bırakarak diğer ailelerin lise tercih sürecini kolaylaştırabilirsiniz.


Bir gencin geleceğinin şekillendiği lise döneminde onun çeşitli seçeneklere erişimi olması çok önemlidir. Bu bağlamda ülkemizde birçok farklı tür lise bulunmaktadır. Her öğrencinin kendi hedefleri ve ilgileri doğrultusunda eğitim sağlayan bir lise türünü seçmesi gerekmektedir. Her lise türünün müfredatı, yönetimi, fiziki yapısı ve hedefleri farklıdır. Listeleme sayfaları üzerinden lise türüne göre aratma yaparak hedeflerinizin gerçekleşmesi için en doğru okulu bulabilirsiniz. Kazan’da bulunan lise türleri Anadolu liseleri, fen liseleri, fen ve teknoloji liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, Anadolu sağlık meslek liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, akşam liseleri ve çok programlı liseler olarak sıralanmaktadır. Bütün seçenekler arasından sizler için en iyi olan türdeki liseleri kolayca keşfedebilir, randevu alarak kayıt görüşmesi düzenleyebilirsiniz.


Kazan Anadolu Liseleri geniş bir yelpazede ileri düzey akademik eğitim veren eğitim kurumlarıdır. Bu liselerde öğrenciler önce temel akademik eğitim görüp, ardından sözel, sayısal, eşit ağırlık veya dil bölümünü seçerek kendi ilgi ve hedeflerine yönelik eğitim almaktadır. Kazan Fen Liseleri ise özellikle sayısal derslere odaklanmaktadır. Bu liselerde okuyan öğrenciler, fizik, matematik, geometri, biyoloji, kimya gibi bilimsel konularda ileri düzey eğitim görüp geleceğin bilim insanları olarak yetişmektedir. Kazan Fen ve Teknoloji liseleri ise yazılım, bilişim, robotik gibi alanlara da odaklanarak dijital dünyanın önderlerini eğitmektedir.


Bazı öğrenciler lise eğitimini tamamladıktan sonra ivedilikle iş hayatına başlamayı arzulamaktadır. Kimisi de belli bir sektörde çalışmak için üniversite seviyesinde ileri düzey mesleki eğitim almayı hedeflemektedir. Kazan ilçesinde bu tür öğrencilere nitelikli mesleki eğitim sağlayan çeşitli lise türleri bulunmaktadır. Kazan Anadolu Meslek Liseleri, öğrencilere mesleki bilgi ve becerileri aktarmayı amaçlayan eğitim kurumlarıdır. Bu liselerden mezun olan öğrenciler, edindikleri kalifikasyonlar sayesinde hemen çalışmaya başlayabilmektedir. Kazan Meslek ve Teknik Anadolu Liseleri ise çeşitli sektörlerin teknik taraflarını özellikle vurgulayıp, öğrencilerine çeşitli meslek imkanları sunmaktadır. Özellikle sağlık sektöründe çalışmak isteyen öğrenciler için de Kazan Sağlık Meslek Liseleri değerli bir seçenek sunmaktadır.


Bazı lise türleri öğrencilerin kültürel, sanatsal veya sportif gelişimini sağlamakta, onların özel ilgi alanlarında uzmanlaşmalarına fırsat tanımaktadır. Kazan Sosyal Bilimler Liseleri, tarih, felsefe, coğrafya, edebiyat gibi sözel konularda ileri düzey eğitim vermektedir. Bu liselerden mezun olan öğrenciler dünya platformunda geleceğin tarihçileri, filozofları, coğrafyacıları, yazarları, gazetecileri ve düşünürleri olarak yer almaktadır. Kazan Güzel Sanatlar Liseleri ise sanatsal yetenekleri gelişmiş olan öğrencilere becerilerini profesyonel hayatlarında uygulama fırsatı sunmaktadır. Çizim, boyama, heykeltıraşlık, seramik, ebru gibi sanat dallarında eğitim gören öğrenciler, yetişkin hayatlarında ressam, heykeltıraş, illüstratör gibi işlere sahip olmaktadır. Kazan Spor Liseleri de çeşitli spor dallarına ilgi duyan, sportif becerileri gelişmiş olan öğrencileri profesyonel sporcular olarak eğitmektedir. Yüzme, voleybol, basketbol, futbol, jimnastik, güreş, okçuluk ve daha birçok spor dalında uzmanlaşan öğrenciler, milli sporcu olma yolunda ilerlemektedir.


Hem akademik hem dini eğitim görmek isteyen öğrenciler için Kazan Anadolu İmam Hatip Liseleri değerli bir seçenek sunmaktadır. Kazan’da imam hatip liselerinde eğitim gören öğrenciler geleceğin din insanları, ilahiyatçıları ve profesörleri olarak yetişmektedir. Bazı insanlar gündüz saatlerde çalıştığı için ya da başka türlü meşgul olduğu için normal liselerde eğitim görememektedir. Bu tür bireyler için Kazan Akşam Liseleri geç vakitte esnek saatler ile eğitim vererek, öğrencilerinin iş hayatını yürütürken aynı zamanda eğitim almasını mümkün kılmaktadır. Son olarak, Kazan Çok Programlı Anadolu Liseleri, diğer lise türlerinde sunulan imkanların birçoğunu tek çatı altında sağlayarak birçok öğrenci türüne hitap etmektedir. Kazan Çok Programlı Liseler her tür hayal, hedef ve ilgi alanı doğrultusunda eğitim vermektedir.


Kazan liselerini detaylı bir şekilde incelemek için vaktiniz yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarımızdan yardım alabilir, okul önerisinde bulunmalarını talep edebilirsiniz.

Kazan Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Kazan Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 409.18 452.09 8.37 2.61
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum