fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Ayrancı Anadolu Lisesi

Ayrancı Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Sınıf Mevcudu: 30
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:25

Ayrancı Anadolu Lisesi Hakkında

Ayrancı Anadolu Lisesi, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan ve orta öğretimden sonra sınavla kabul eden, anadolu lisesi düzeyinde eğitim vermeye devam eden bir devlet okuludur. Bu okul, öğrenci yanlısı yaklaşımıyla öğrencilerine ezbere sistemden uzak bir anlayış belirleyerek kalıcı öğrenme sağlamayı amaçlamaktadır. Okuldaki son teknolojiyle donatılmış sınıflar, laboratuvarlar ve akıllı tahta teknolojisi ile öğrencilere; teorikte öğrendikleri ön bilgileri, görsel ve işitsel materyallerle pratiğe döküp birleştirme, görerek ve gözlemleyerek bilgiyi pekiştirme yollarıyla kalıcı öğrenme sağlamaktadır. Bu anlayışla öğrenciler, üniversite yerleştirme sınavlarında büyük başarılar elde etmektedir.
Ayrancı Anadolu Lisesi, öğrencilerinin yabancı dil eğitimine büyük önem vermektedir. Bu bağlamda Çince eğitim veren ender okullardan biri olmaktadır. Çin Dilinin birinci yabancı dil olduğu sınıflarda İngilizce ikinci yabancı dil, İngilizcenin birinci yabancı dil olduğu sınıflarda ise Almanca ikinci dil olarak okutulmaktadır. Dolayısıyla okul öğrencileri, dünyada geçerli olan üç dili öğrenme olanağı bulmaktadırlar.
Ayrancı Anadolu Lisesi, öğrencilerinin yalnızca akademik eğitimlerini değil, sosyal ve kültürel alanlardaki gelişmelerini de daime desteklemektedir. Bir çok projede de yer alan bu kurum, her alandaki başarılarıyla adından bahsettiren okullardan biri olmuştur. Bu projeler kapsamında 2012 Yılı TÜBİTAK Olimpiyatları Uygulamalı Fizik Dalında Türkiye Birinciliği, oryantiring yarışmalarında başarılar edinilmiştir. Okul, okul içinde ve dışında devam eden, futbol, voleybol, basketbol, futsal, hentbol, jimnastik gibi alanlarda öğrencilerini geliştirmektedir. Bu proje ve aktivitelerle öğrencilerin; Sorun çözme becerisi güçlü, çözüm odaklı, bireysel farklılıkların bilincinde, sorumluluk sahibi, anadilini doğru kullanabilen, zamanı etkili ve doğru yönetebilen, iç disiplini gelişmiş, bilgiyi kullanıp yerine yenisini koyabilen, değiştirebilen, dönüştürebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyleri geleceğe taşımayı hedeflemektedirler.
Ayrancı Anadolu Lisesi, fiziksel ve donanımsal olarak da öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan bir devlet okuludur. Öğrencilerine verdiği yemekhane hizmetiyle, sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanmasını sağlamakta ve oluşturduğu menülerle "Beslenme Dostu Okul" sertifikası almaya hak kazanmıştır. Okulun aynı zamanda Toplam Kalite Yönetimi Yılın Kaliteli Anadolu Lisesi Kurum Dalı Üçüncülüğü bulunmaktadır. Hijyene son derece önem veren ve öğrencilerinin çevreye ve doğaya saygılı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlayan bu okul, "Beyaz Bayrak" sertifikası bulundurmaktadır.

Yorumlar (1)

  • go

    çok kaliteli öğretmenlere sahip ve güzel bir kantini,yemekhanesi varspor salonunun olmaması olumsuz olabilir. aslında beden eğitimi derslerinde kullandığımız bir yer var ama küçük biraz.bu da eğer sporcu değilseniz çok sorun olmuyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Ayrancı Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Ayrancı Mahallesi, Hoşdere Caddesi, No:139, Çankaya / Ankara
0 312 438 33** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum