fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Betül Can Anadolu Lisesi

Betül Can Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/15:20

Betül Can Anadolu Lisesi Hakkında

Betül Can Anadolu Lisesi, -bir önceki adıyla Ankara Milli Piyango Anadolu Lisesi- Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan, anadolu lisesi düzeyinde eğitim veren ve sınavla öğrenci kabul eden bir devlet okuludur. Bu okul, üniversite sınavlarında öğrenci yerleştirme oranı olarak yıllara göre artan bir başarı göstermiştir. Aynı zamanda öğrencilerinin yalnızca akademik başarılarıyla değil, sanat ve spor alanındaki başarılarıyla da ön plana çıkmayı başaran okullardan biri haline gelmiştir. Betül Can Anadolu Lisesi, adını Van depreminde hayatını kaybeden "En Başarılı Öğretmen" olarak seçilen Betül Can'dan almaktadır. Adını yaşatmak amacıyla daima seçkin yönetim kadrosu ve uzman öğretim görevlileriyle öğrencilere hizmet veren bu okul, çevre sorunlarına duyarlı, evrensel düşünüp yerel uygulamalar ve değerlendirmeler yapabilen, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinen, fiziksel ve ruhsal sağlığı yerinde, tutarlı davranışlar sergileyen, hak ettiği kariyer yolunda yürüyebilen, en az iki yabancı dili kullanabilen, sanata ve sanatçıya değer veren, estetik kavrayış sahibi bireyler yetiştirmek amacındadır.
Betül Can Anadolu Lisesi, fiziksel olanakları bakımından öğrencilerine birçok olanak sunmaktadır. Bu olanaklar dahilinde kalıcı öğrenmeyi sağlamak amacıyla, teorik bilgiyi ön bilgilerle harmanlayarak pratiğe dökebileceği ayrı ayrı fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. Bu laboratuvarlar dışında bilgisayar laboratuvarı da bulunmakta ve öğrenciler teknolojiyle iç içe öğrenme sağlamaktadır.
1992 yılında kurulmuş olan bu okul, kurulduğu andan itibaren öğrencilerinin yabancı dil eğitimine büyük önem vermekte ve en az iki yabancı dil bilen bireyler yetiştirmek amacındadır. Bu bağlamda öğrencilerinin bu dil yetkinliklerini kazanabilmesi için çeşitli görsel ve işitsel etkinliklerle eğitim verilmektedir. Dolayısıyla öğrenciler, akıcı konuşma, okuduğunu anlama ve akademik düzeyde makale yazabilecek seviyeye gelmektedir. Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleşen Betül Can Anadolu Lisesi öğrencileri, edindiği yabancı dil yetkinlikleriyle ve akademik eğitimle başarılı bir geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Betül Can Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Gaziosmanpaşa Mah. Uğur Mumcu Cad. Koza Sok. No:46, Çankaya / Ankara
0 312 446 78** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum