fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Çankaya Lisesi

Çankaya Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:30

Çankaya Lisesi Hakkında

Çankaya Lisesi, Ankara'da bulunan 1968 yılında eğitim-öğretim yılına başlayan, anadolu lisesi düzeyinde eğitim veren bir devlet okuludur. Bu devlet okulu, süreç içerisinde öğrencilerinin konforu ve kendilerini geliştirmeleri için birçok alan oluşturmuştur. Bina yapımından sonra kapalı spor salonu ve bahçe yenileme çalışmalarıyla öğrencilerin sportif faaliyetlerini yapabilecekleri imkanlar sunulmuştur. Bu bağlamda akademik anlamdaki başarılarıyla yıllardan beri süregelen eğitimdeki tecrübeleriyle, öğrencilerin sosyal ve kültürel alandaki gelişmelerini de gözetmektedirler.
Çankaya Lisesi, kaliteli eğitimin adresi olarak, her yıl giderek artan başarı oranıyla öğrencilerini Türkiye'nin en iyi üniversitelerine yerleştirmektedir. Bu nedenle tercih edilen liseler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Bu okul, öğrencilerinin sosyal ve kültürel alandaki gelişmelerini de önemsemekte ve öğrencilerini her daime desteklemektedir. Öğrencilerin her birinin en az bir hobiye sahip olmasını amaçlayan bu kurum, öğrencilerinin bu hobiyi kazanması adına birçok sosyal kulüp bulundurmakta ve kulüplerde etkinlik ve aktiviteler düzenlemektedir.
Çankaya Lisesi, yabancı dil eğitimine de büyük önem vermekte ve öğrencilerinin en az iki dilde yetkinlik kazanarak mezun olmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda öğrencilerinin ezbere olarak değil, kalıcı öğrenme sağlaması amacıyla yabancı dil eğitimleri görsel ve işitsel uygulamalarla öğrenciye sunulmaktadır. Öğrenciler, projeler dahilinde yapılan yurtdışı gezilerine teşvik edilmekte ve böylece çok kültürlü yapıya sahip olan öğrencilere yabancı dil geliştirme olanağı sağlanmaktadır.
Çankaya Lisesi, düzenlediği bir çok etkinlikle, milli bayramları, belirli gün ve haftaları kutlayarak öğrencilerine milli ve manevi miraslarımızı korumayı, vatanını ve milletini seven, toplumsal sorunlara duyarlı, saygı ve sevgi içerisinde yetişen öğrenciler olarak yetişmesini amaçlamaktadır. Etkinlikler kapsamında sık sık gezi düzenleyen bu okul, kültürel gezilerle öğrencilerine tarihimizi ve doğal güzelliklerimizi tanıtmaktadır. Böylece öğrencilere kültürel kazanımlar sağlamış olmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Çankaya Lisesi İletişim Bilgileri

Ayrancı Mahallesi, Hoşdere Caddesi, No:187, Çankaya / Ankara
0 312 439 10** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum