fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ankara Akşam Lisesi

Özel Ankara Akşam Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Öğlenci: 18:00/21:00

Özel Ankara Akşam Lisesi Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 2007 yılından beri Ankara Keçiören'de faaliyet gösteren Özel Ankara Akşam Lisesi; ilgilenilmemiş, yanlış yönlendirilmiş, çalışmak zorunda bırakılmış veya açık liseye atılmış gençlerimizi iyi bir eğitimle beraber liseden mezun etmiş, ayrıca üniversite sınavlarında da büyük başarılar elde etmiştir. Bu kurum, Ankara'nın köklü eğitim kurumlarından biri olan Meltem Koleji'nin alt kuruluşudur ve aynı bina içerisinde hizmet vermektedirler. Tüm sınıflar en fazla 20 öğrenci kapasitelidir ve çağdaş eğitim teknolojileri ile donatılmıştır. Özel Ankara Akşam Lisesi'nde dersler hafta içi 18.00 ile 22.00 saatleri arası yapılmaktadır. Öğrencilerimiz eylül - haziran ayları arası okula devem ederek her sene bir sınıf geçebilmekte ve dördüncü senenin sonunda mezun olmaktadırlar. Tasdikname alan öğrenciler kaldıkları sınıftan başlayabilmektedir. Açık liseden gelen öğrenciler ise; kredi denklik hesabına göre üst sınıftan başlayıp, okulumuzdan daha erken mezun olabilmektedirler. Bütün bu öğrencilere yeni bir kapı açan bu kurum, öğrenci merkezli yaklaşımıyla, ezbere eğitimden uzak bir anlayışıyla, gözlemleme, araştırma ve deneyim kazanarak öğrenmelerini sağlamaktadır. Öğrencilerin, sanat ve sosyal alandaki gelişimlerini de takip eden bu kurum, bu bağlamda bünyesinde, futbol sahası, kapalı spor salonu, konferans salonu, bahçe, hayvanat bahçesi, kütüphane, müzik odası, spor ve oyun alanı bulundurmaktadır. Psikolojik danışman ve rehber öğretmenler iş birliğiyle öğrencilerin problemleriyle ilgilenerek üniversite sınav kaygıları giderilmeye çalışılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

Yorumlar (3)

 • Hk

  2 sene sınıfta kalıp devlet okulundan atıldım. Sonra açık öğretimde de olmadı. Sonra bu okula geldim. Şimdi son sınıfta okuyorum. Dersler çok ağır değil, çok sıkmıyorlar. Tam istediğiniz gibi. Bu yıl üniverte sınavına hazırlık yapıyoruz. Hocalarıma da çok teşekkür ediyorum.

 • OA

  Ben de bu okuldan mezun oldum. İş hayatım için lise diploması gerekliydi. Gündüz okullarında okuma şansı olmayanlar için ideal bir okul. Ortaokul mezunu olarak kalacakken şimdi üniversite okuyorum. Çok teşekkürler Ankara Akşam Lisesi...Reklamını daha çok yapıp, daha çok kişiye ulaşmalılar.

 • md

  zaman çok iyi , ciddiyet var. çok ilgililer. köklü bir okul o yüzden akşam lisesinde ankarada en güvenilir yer

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ankara Akşam Lisesi İletişim Bilgileri

Etlik Mah. Süleymaniye Cad. Meltem Sok. No:5, Keçiören / Ankara
0 312 325 90** Numarayı Göster
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum