fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:10

Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Hakkında

Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurum, öğrencilerini araştırmacı, yenilikçi ve geleceğe yön verecek bireyler olarak yetiştirmektedir. Okul, bu amaçları gerçekleştirmek adına öğrencilerini geniş fiziksel imkanlarıyla karşılamaktadır. 14.125 metrekare alan üzerine kurulmuş kampüste 92 adet derslik bulunmaktadır. Okulda kapalı spor kompleksi, kapalı yüzme havuzu, dijital kütüphanenin yanı sıra fizik, kimya, biyoloji ve fen bilimleri laboratuvarları yer almaktadır. Kampüste bunlara ek olarak müzik atölyeleri, görsel sanatlar ve resim atölyeleri, drama dersliği, satranç sınıfı, ekoloji sınıfı, ekoloji bahçesi ve konferans salonu da mevcuttur.
Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, öğrencilerinin sınav başarılarını artırmak için çaba göstermektedir. Kurumun yetkin akademik kadrosu, öğrencilerin sınav döneminde ihtiyaç duyduğu tüm konularda destek vermektedir. Okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi de öğrencilerin başarılarını en üst seviyeye çıkarmak adına çalışmalar yürütmektedir. Öğrenciler bu servisten yardım alarak kariyer planlaması yapmakta ve ders çalışma planı hazırlamaktadır. Üniversiteye hazırlık süreci öğrenciler için yoğun ve stresli geçtiğinden psikolojik desteğe de ihtiyaç duyulmaktadır. Rehberlik servisi bu bağlamda da çalışmalar yürütmekte ve öğrencilerin yaşayabilecekleri problemlere karşı önlemler almaktadır.
Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, öğrencilerin sınav başarısı kadar karakter gelişimlerine de odaklanmaktadır. Bu yüzden okulda çok çeşitli sosyal faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Kurumda basketbol, futbol, voleybol, beden eğitimi, atletizm ve jimnastiğin yanı sıra yüzme ve masa tenisi gibi aktiviteler düzenlenmektedir. Bu aktiviteler öğrencilerin fiziksel gelişimlerini artırırken aynı zamanda sınav stresinden uzaklaşmalarını da sağlamaktadır. Okulda sportif faaliyetlerin yanı sıra drama, gezi kulübü, dans, dekoratif sanatlar, piyano, koro ve sinema aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Bu sanatsal faaliyetler sayesinde öğrencilerin farklı yönleri ortaya çıkarılmakta ve yeteneklerini keşfetmelerine imkan tanınmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çayyolu İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi İletişim Bilgileri

Alacaatlı Mah. 3296. Cad. No:13, Çankaya / Ankara
0 312 963 0680
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum