fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Elif Anadolu Lisesi

Özel Elif Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Elif Anadolu Lisesi Hakkında

Merhaba, Özel Elif Anadolu Lisesi, Keçiören-İncirli’de kurulmuş olan butik yapılı bir kolejdir. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Ankara’ya hizmet vermektedir. Bir grup öğretmen iştiraki olan okulumuz Türkiye Cumhuriyeti Anayasası sınırları içinde ve Türk Milli Eğitiminin ilke ve esasları doğrultusunda Türk gençliğini çağın gereklerini ve ihtiyaçlarını baz alarak eğitmeyi hedefler. Öğrencilerimizin ahlâkı yapılarını korumak, kişilik gelişimlerini sağlıklıca yürütmek, onları sanat ve bilime yönlendirmek, sosyalleşmelerini sağlamak öncelikli hedeflerimizdir. Anadili kullanma, İngilizce iletişim kurabilme becerisi okulumuz için önemlidir. Öğretim programımızın son iki senesi (on birinci ve on ikinci sınıflarımız) tamamen üniversite hazırlık programıyla kurgulanmıştır. Dokuz ve onuncu sınıflarımız için ‘Dolu dolu lise yaşantısı!’ sloganımız; on bir ve on ikinci sınıflarımızda; “Hayallerinizi mezuna bırakmayın!” ifadelerine dönüşür. Dolu dolu lise yaşantısı ile öğrencilerimize sunduğumuz imkânlar; İngilizce ve İspanyolca Eğitimi, Diksiyon ve Hitabet, Metin Yazarlığı, Robotik Kodlama, Halk Dansları, Keman Kursu, Masa Tenisi, Voleybol ve Futbol, Oyun Temelli Rehberlik anlayışı olarak karşımıza çıkacaktır. Tüm bunların yanında uzman öğretmen kadrosuyla sınav grubu dersleri, haftalık ve günlük ödev takip sistemiyle ölçülü bir şekilde yürütülür. “Hayallerinizi mezuna bırakmayın!” kurgusu ise üniversite hazırlık sürecini iki yıl olarak planlamaktadır. Ders programı “biz öğrencilerimizi üniversiteye en iyi en şekilde hazırlarız.” cümlesinin bir sonucudur. Haftalık ve günlük ödevlendirmeler, etütler, deneme ve tarama sınavları yoğun bir şekilde sene boyu devam edecektir. Bizim hiçbir öğrencimiz, herhangi bir kursa gitme ihtiyacı hissetmemiştir. Bizler Elif Koleji olarak Keçiören’in merkezi bir konumunda uzman kadromuz, yoğun programımız, yakın rehberliğimizle başkentimizin gençliğine eğitim hizmeti vermeye devam ediyoruz. Kurum içi disiplinimiz, butik yapının oluştuğu güven ve samimiyet ortamı, tecrübeli ve ilgili kadromuz paydaşlarımız tarafından takdir edilmektedir. Kıymetli velilerimiz, unutmayalım ki eğitim yaşantımızın ortaöğretim kademesi çok değerlidir. Yetişkinliğe ve kişisel bağımsızlığa ilk adım bu dönemde atılır, alışkanlıklar belirlenir, karakter şekillenir ve öğrencilerimiz kariyerine taşıyacak olan sınavlara bu dönemde hazırlanır. Sizlere eğitim dolu sağlıklı günler dileriz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

Yorumlar

 • SH

  Çocuğumuzun Elif Koleji ailesinde eğitim gördüğü akademik ve sosyal bağlamda emin ellerde olduğunu ve iyi bir eğitim aldığını biliyor ve görüyoruz. Bu bağlamda sizlere teşekkür eder, başarılar dileriz.

 • MG

  Özel Elif Anadolu Lisesi 10/B sınıfında okuyan Ahmet Kaan Gözübek'in velisiyim. Okul yönetiminin ve öğretmenlerimizin duyarlı ve alakadar tutum ve davranışlarından son derece memnunuz. Tarafımıza, öğrenci ile ilgili olarak gerek sms yoluyla gerekse şahsen yapılan bilgilendirmeler ile öğrencinin takip edilmesi bizi memnun etmektedir. Düzenli olarak yapılan akademik düzey belirleme sınavları da öğrencilerin gelişimine olumlu katkı sağlamaktadır. Öğretmenlerimizin ulaşılabilir olması da okuldan memnuniyetimizi arttırmaktadır. Okul yönetimine ve öğretmenlerimize değerli katkılarından dolayı teşekkür eder, saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunar, çalışmalarında başarılar dilerim.

 • MY

  Elif Koleji öğretmenleri çok ilgili ve öğrencilerimizle iletişimi çok güçlü. Ödevler düzenli olarak takip ediliyor ki bence bu çok önemli. En güzeli kızımın okula devam etme konusunda çok istekli olması. Arkadaşları ve öğretmenleri ile zaman geçirmekten memnun. Dileğim tüm öğrencilerimizin iyi ve başarılı bireyler olarak mezun olmalarıdır.

 • SA

  9B sınıfından Ayşenur Aktaş ve 12D sınıfından Bilalcan Aktaş'ın velisi olarak; başta kurucumuz Erdoğan hoca olmak üzere ve bütün öğretmenlerimizden ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederiz. Özellikle çocuklarımızın her türlü durumunu bildiren mesajlardan ve çocuklarımızın okul içindeki hal ve hareketlerini takip edip bizimle tek tek görüşme yapan öğretmenlerimizden çok memnunuz. Çocuklarımız önce Allah'a sonra siz değerli öğretmenlerimize emanet... Saygılarımızla...

 • ZK

  Özel Elif Anadolu Lisesi, çocuklarımı gözüm arkada kalmadan emanet edebildiğim; eğitimine ve gayretlerine güvendiğim eğitimin yanında insanî değerlere de önem veren bir kurum. Tüm öğretmenlerimize ve kurum çalışanlarına teşekkür ederim.

 • AA

  Oğlumuz lise sınavından çıktıktan sonra onun için geleceğini belirleyecek bir lise seçmek bizim için sancılı bir süreçti. Öncelikle devlet okulu ve özel okul arasında bir tercih yapmamız gerekiyordu. Özel okulu seçtikten sonra Elif Kolejini tercih etmemiz uzun sürmedi. Tabiî ki en başta bazı şüphelerimiz vardı. Zaman geçtikçe bu şüphelerimiz yerini güvene bıraktı. Okulun öğrencilere ve eğitimcilere verdiği değer, bizlere karşı daima şeffaf olunması, verilen sözlerin tutulması ve okul yönetiminin dürüst davranışları bu güvenin temelini oluşturdu. Bu güvenin sarsılmayacağını umarak eğitim politikalarında başarılar dileriz.

 • İE

  Özel Elif Anadolu Lisesinden gerek yönetici kadrosu gerek tecrübeli, hoşgörülü ve son derece bilgili öğretmenleri ve çalışanlarından öncelikle memnuniyetimizi belirtmek isterim. Özellikle de kurucumuz ve öğretmenlerimizin çocuklarımızla birebir ilgilenmesi ve her konuda bilgi sahibi olması bizi oldukça memnun ediyor. Okulumuzun temiz ve huzurlu bir ortam sağlaması, çocuğumuzu mutlu ettiği gibi bizleri de mutlu ediyor. Tüm bu sebeplerden dolayı okulumuzu tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz. Elif Kolejinin çocuklarımızla birlikte nice başarılara imza atması ümidiyle...

 • 9. Sınıf öğrencisi Ahmet Öngay'ın velisi olarak; Özel Elif Anadolu Lisesinin, tecrübeli ve dinamik eğitimci kadrosuyla öğrencilerini akademik ve kültürel alanda en iyi şekilde yetiştirebilme çabası içinde olan güvenilir bir eğitim kurumu olduğu kanaatindeyim. Özel Elif Anadolu Lisesinin butik bir özel okul olması öğretmenlerin, öğrencilerini birebir tanımalarına, daha verimli öğretmen-öğrenci iletişimi oluşmasına katkı sağlamaktadır. Özel Elif Anadolu Lisesi, yönetici ve eğitimci kadrosuna çocuklarımızı insanî değerlere sahip, devletine ve milletine faydalı bireyler yetiştirme gayretlerinden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Elif Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

19 Mayıs Mahallesi, Yunus Emre Caddesi, No:167, Keçiören / Ankara
0 312 963 0926
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum