fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi

Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:20/16:20
Yatılı Durumu: Yatılı
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi, Antalya Kepez bölgesinde geniş ve ferah kampüsünde eğitim veren bir kurumdur. Antalya Envar Okulları bünyesinde Anadolu Lisesi olarak eğitim veren bu kurum Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Nakil ve Geçiş Yönergesi doğrultusunda öğrencileri kabul etmektedir.

Eğitim seviyesi olarak günümüzün ileri gelen okullarından biri haline gelmiş bu kurumda eğitim-öğretim yılı itibariyle Language PLUS+Yabancı Dil Öğretim Programı uygulanmaktadır.

23 yıllık tecrübeye sahip okulda, deneyimli öğretmen ve yönetici kadrosuyla öğrencilerin geleceğine ışık tutmak, bilim ve irfanla donatılmış öğrenciler yetiştirmek amaçlanmaktadır.
Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi'nde 4/4 lük eğitim adı altında Akademik Eğitim, Dil Eğitimi, Karakter Eğitimi, Beceri Eğitimi olarak 4 ana başlıkta eğitim ilkeleri belirlenmiştir. Akademik eğitim yapısına göre öğrencinin öğrendiği bilgiler sadece sınavlar için değil hayatının her alanında kullanabileceği bilgiler olarak aşılanmaktadır.

Dil eğitimi bazında verdiği Language PLUS+ eğitimi ile öğrencilerin akademik alanda ve hayatlarında yabancı dili gündelik olarak kullanabilmeleri amaçlanmaktadır. Karakter eğitimi bağlamında öz güven kazanmış, karar verme yeteneği gelişmiş, algısı açık girişimci bir nesil yetiştirmek amaçlanmaktadır. Beceri eğitimi adı altında ise öğrencilerin geleceğinde mesleki becerilere sahip olması amacıyla mesleki eğitim seminerleri verilmektedir. Rehberlik servisinin okulda ki bir diğer önemi ise öğrencilerin sınav stresini azaltacak etkinli ve programlar düzenlemektir. Bu gezi etkinliklerinde öğrencilerin velilerinden onay alınmaktadır. Okulun isteğe bağlı pansiyonu bulunmaktadır. İsteyen öğrenciler ise servis imkanından yararlanabilmektedir.

Başarı Bursu

Başarı Dilimi Başarı Bursu
%1 - %1.99 %100
%2 - %2.49 %95
%2.5 - %2.99 %90
%3 - %3.99 %85
%4 - %4.99 %80
%5 - %5.99 %75
%6 - %6.99 %70
%7 - %7.99 %60
%8 - %9.99 %50
%10 - %11.99 %45
%12 - %14.99 %40
%15 - %19.99 %35

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

Yorumlar (4)

 • HH

  BİR VELİNİN ANILARINDAN.. BİR BİLSENİZ BEN NELER GÖRDÜM…. Envar denince akla ;eğitim öğretim ve çocuklarımızın gelecekte sağlıklı fikir üretebilen cesur, atılgan nesiller yetiştirme azmi ve gayreti içinde olan bir yuva gördüm. Okul düzenli, eksiksiz , bütün çalışmalar verimli, öğrencilerin geleceğe umutla bakmasını sağlayan ,başarılı ve aktif yaşamlarını sürdürmeleri için 7/24 çalışma yapan Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda iyi nesiller yetiştirme azmiyle çalışan, titiz, becerikli , düzenli, onurlu ve yetiştirdiği öğrencileriyle gurur duyan eğitimciler gördüm. Envar anlatılmaz yaşanır… Anlatılınca bir kitap yazılabilecek kadar geniş perspektifi olan bir okul olduğunu gördüm. Öğrencileriyle yatıp öğrencileriyle kalkan, öğrencileriyle ağlayıp öğrencileriyle gülen idareciler gördüm. Öğrencilerin acı ve tatlı anlarında onlarla dertlerini , düşüncelerini paylaşıp düşündüren öğretmenleri gördüm. Öğrencilerin eğitimlerinin nasıl ileriye gidebileceği konusunda gecesini gündüzüne katar rehber öğretmenlerinizi gördüm . Bir program dahilinde bütün öğrencileriyle konuşup dertleriyle dertlenen, çözüm için çırpınan adeta bir öz anne gördüm. Öğrencilerinin başarılarının nasıl artacağını , onları üzgün gördüğü an öğrenciden sonuç alamayınca veli ile sorunu çözmek amacıyla görüşme yapıp sorunları ortadan kaldıran, problemsiz bireyler yetiştiren bir okul ,her şeye zamanında müdahale eden öğrencilerini kendi çocuklarından ayırt etmeyen ve problemsiz ,sorunu olmayan öğrencilerin başarı grafiğinin nasıl yükseldiğini gördüm. Böylece mutlu öğrenci ,mutlu öğretmen, mutlu yönetim ekibi ,mutlu veli ve mutlu kurucu yönetici gördüm. Okulun kapısından içeriye girdiğin zaman, Envar öğrencilerinin güvenli , huzur ortamında yetiştiklerini , yüzlerinin güldüğünü gördüm. Bizim çocuklarımızla bizden daha iyi ilgilendiğini gördüm. Onları geleceğe biz velilerden daha fazla gayret ve azimle, bıkmadan, usanmadan ve sabırla taşımaya çalışan öğretmenler gördüm. Buluğ çağında ki çocuklarımızı anlamaya odaklı , bilinçli nesiller yetiştiren bir zihniyet gördüm. Ben çocuklarımı Envar Eğitim Kurumlarına kayıt yaptırmadan önce okul bahçesini 7 gün boyunca bahçe duvarlarının dışından gözlemledim. Teneffüste ki çocukların hareketlerini , öğretmenleri , okul servislerinin nasıl getirip götürdüğünü izledim .Sabah saat 7:15 de giriş kapısında öğrencilerini güler yüzle karşılayan ve günaydın diyen öğretmenleri gördüm. Envar anlatılmaz yaşanır..Envar hayat, Envar gelecek, Envar huzur demek. Envar ,kendisini geleceğe taşımaya odaklı öğrencilerin bulunduğu ,iyi bir aile, başarılı öğretmen, başarılı veli topluluğunun bulunduğu tarif edilmesi güç güzide insanlardan oluşmuş bir eğitim topluluğudur. Tabi ki bu ortamları hazırlayan yaşatan projeyi çizen, uygulayan, uygulattıran eğitim ve eğitimcilere takdir ve şükranlarımı sunmamak inkarcılık olur…

 • Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Samimi ve detaylı çok güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz.Envar yönetim

 • NK

  Envar Eğitim Kurumları; ahlaklı, başarılı, ülkesine vatanına bağlı bireyler yetiştirir. Ben Envar’lı bir veli olarak çok huzurluyum. Biliyorum ki okulunuza emanet ettiğim yavrum, Envar’ın öğretmenlerinin elinde şekillenecek, istedikleri okulları kazanıp güzel bir geleceğe adım atacaklardır. Envar Eğitim Kurumları’nda, veliler kendilerini aileden görürler Çünkü, çalışanlar tarafından öyle hissettirilirler. Envar Eğitim Kurumları öğretmenlerine çalışanlarına sonsuz teşekkürler…

 • Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz.

 • EK

  Merhaba mezuniyet geceniz muhteşemdi emeği gecen herkese teşekkür etmek istiyorum. Kızımı Envar Anadolu Lisesine kaydetme nedenim tümüyle okul müdürü Mehmet Ali beyin bana verdiği güven duygusuydu. Ancak mezuniyet gecesinde basta müdür bey olmak üzere herkes gönülden konuştular. Sıcacık samimi, sanat gecesi tadında bir mezuniyet oldu. .buranın bir parçası olduğum için çok mutlu oldum. Bütün yıl boyunca bizden kaynaklı sorunlara samimiyetle çözüm üreten tüm öğretmenlerine teşekkür eder saygılarımı sunarım. Müdür beyin okuduğu “Son Dersimiz” şiiri bize de yüreğimizi titreten bir ders oldu. Kızımı önce Allah’a sonra size emanet ediyorum. Allah doğru yoldan ayırmasın. Başarılarınız artarak devam etsin inşallah. Saygılarımla.

 • Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz.

 • PE

  Envar ailesi ile 2009 yılından beri tanışmaktayım. İlk mezunumuz bugün bir mühendis adayı. İkizlerim ise inşallah önümüzdeki yıl Anadolu Lisesinden mezun olacaklardır. Bu süreçte eğitim-öğretim kalitesinin etkin bir ritimle somut artışına şahit oldum. Diğer yandan, özgüven, sevgi, mutluluk, edep ve başarı eksenli anlayış ile yaklaşımların çoçuklarımda oluşturduğu yetkin gelişim ve değişimler beni oldukça mutlu kılmıştır. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu irfan yuvasının daha nice güzel nesilleri Ülkemize armağan edeceği konusunda hiçbir şüphemin olmadığını ifade etmek isterim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Antalya Envar Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Hüsnü Karakaş Mah. Şehit Ast. Ömer Halisdemir Cad. No:41, Kepez/antalya
0 242 255 0227
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum