fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Saime Salih Konca Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Okul Saatleri:
Sabahçı: 07:00/11:50
Öğlenci: 12:05/18:25

Saime Salih Konca Anadolu Lisesi Hakkında

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Saime Salih Konca Anadolu Lisesi, nitelikli ve kaliteli eğitim veren bir devlet okuludur. Öğrencilerini sosyal, psikolojik ve manevi olarak geleceğe taşımayı amaç edinmiştir. Öncelikli olarak öğrencilerinin ileride mutlu bir hayata sahip olmalarını hedeflemektedir. Bu amaçla verilen eğitimlerde, her öğrencinin özel olduğu kanısıyla ilerleyerek, eğitim sisteminde hibrit bir yaklaşım sürdürmektedir. Böylelikle üniversite sınavı yerleştirmelerinde büyük başarılar ortaya koymaktadır.
Okul, öğrencilerine verdiği akademik eğitimin yanı sıra, sanat ve spor alanındaki gelişimlerini de gözetmektedir. Bu amaçla okulda resim sınıfı, bahçe, konferans salonu, kütüphane, atölye ve bilişim teknolojileri sınıfı yer almaktadır. Tüm bu imkanlar dahilinde öğrenciler basketbol, voleybol, futbol, hentbol, futsal gibi sportif aktivitelerde bulunmaktadırlar. Aynı zamanda gezi, dans, sinema, tiyatro, fotoğrafçılık ve drama gibi etkinlikler düzenleyerek öğrencilere kültürel kazanımlar sağlanmaktadır. Öğrencilerin mutluluğunu hedefleyen Saime Salih Konca Anadolu Lisesi, her öğrencinin en az bir hobiye sahip olmasını desteklemekte ve edinilen bu hobinin bireyin hayatı boyunca devam ettirmesi konusunda yeterli gereksinimleri sağlamaktadır.
Saime Salih Konca Anadolu Lisesi, bünyesinde bulundurduğu yemekhanesiyle, öğrencilerine besin değerleri hesaplanarak oluşturulmuş aylık menüleri sunmaktadır. Bu bağlamda öğrencilerin düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanması sağlanmaktadır. Öğrencilerin yemekhane hizmeti almak istememesi durumunda, gıda mühendisleri tarafından düzenli aralıklarla denetlenen bir kantini bulunmaktadır.
Saime Salih Konca Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitimine gerekli önemi vermekte ve öğrencilerini bu alanda yetkin kişiler yapmayı amaçlamaktadır. Mezun olan öğrencilerin en az B1 seviyesinde olmasını hedeflemektedir. Yabancı dil eğitimini görsel ve işitsel aktivitelerle destekleyen bu okul, öğrencilerinin dünya standartlarında birer birey olmasını amaçlamaktadırlar.
Saime Salih Konca Anadolu Lisesi, Atatürk ilke inkılaplarına bağlı, laik cumhuriyetin temellerini benimsemiş, öz güven ve öz saygısı olan, üretken, yenilikçi, girişimci, doğaya ve topluma saygılı, ahlaki değerleri gözeten ve bunlara bağlı kalan, dışa dönük ve iletişim yönü kuvvetli bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Saime Salih Konca Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Güzeloba Mahallesi, Karanfil 2 Sokak, Muratpaşa / Antalya
0 242 349 49** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum