fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

İnegöl Liseleri

İnegöl'deki liselerin veli yorumlarına, adreslerine ve fotoğraflarına göz atabilir, İnegöl lise taban puanlarına ulaşarak tercih listenizi hemen oluşturabilirsiniz. İnegöl'de bulunan özel liseler hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgilere İnegöl özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
36 okul bulundu.
Özel İnegöl İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Orhaniye Mah.
Özel İnegöl İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen Lisesi

Özel İnegöl İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Abel Koleji Mozaik Fen ve Teknoloji Lisesi Özel Okul
İnegöl / Hamzabey osb Mah.
Özel Abel Koleji Mozaik Fen ve Teknoloji Lisesi

Özel Abel Koleji Mozaik Fen ve Teknoloji Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Fatih Mah.
Özel İnegöl Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 18:30
Özel Altın Nesil Okulları Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Mahmudiye Mah.
Özel Altın Nesil Okulları Fen Lisesi

Özel Altın Nesil Okulları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Elit Grup Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Kemalpaşa Mah.
Özel İnegöl Elit Grup Fen Lisesi

Özel İnegöl Elit Grup Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel İnegöl Selanik Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Osmaniye Mah.
Özel İnegöl Selanik Koleji Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Selanik Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Okyanus Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Mahmudiye Mah.
Özel İnegöl Okyanus Koleji Fen Lisesi

Özel İnegöl Okyanus Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 17:30
Özel İnegöl Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Fatih Mah.
Özel İnegöl Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi

Özel İnegöl Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 18:30
Özel İnegöl Uygar Akşam Lisesi Özel Okul
İnegöl / Cumhuriyet Mah.
Özel İnegöl Uygar Akşam Lisesi

Özel İnegöl Uygar Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Devrim Kosova Okulları Merkez Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Cerrah Mah.
Özel Devrim Kosova Okulları Merkez Fen Lisesi

Özel Devrim Kosova Okulları Merkez Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel İnegöl Elit Grup Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Kemalpaşa Mah.
Özel İnegöl Elit Grup Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Elit Grup Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:00
Özel İnegöl Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Süleymaniye Mah.
Özel İnegöl Sınav Koleji Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Sınav Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Sınav Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Süleymaniye Mah.
Özel İnegöl Sınav Koleji Fen Lisesi

Özel İnegöl Sınav Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Kavram Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Cumhuriyet Mah.
Özel İnegöl Kavram Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Kavram Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:00
Özel Altın Nesil Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Mahmudiye Mah.
Özel Altın Nesil Okulları Anadolu Lisesi

Özel Altın Nesil Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Kültür Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Süleymaniye Mah.
Özel İnegöl Kültür Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Kültür Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İnegöl Okyanus Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Mahmudiye Mah.
Özel İnegöl Okyanus Koleji Anadolu Lisesi

Özel İnegöl Okyanus Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 17:30
Özel İnegöl İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İnegöl / Cerrah Mah.
Özel İnegöl İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel İnegöl İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:00 - 18:30
Özel İnegöl Kültür Eğitim Kurumları Fen Lisesi Özel Okul
İnegöl / Süleymaniye Mah.
Özel İnegöl Kültür Eğitim Kurumları Fen Lisesi

Özel İnegöl Kültür Eğitim Kurumları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
İnegöl / Karalar Mah.
Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hacı Sevim Yıldız-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
İnegöl / Kemalpaşa Mah.
İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Hacı Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
İnegöl / Akhisar Mah.
Hacı Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hacı Sevim Yıldız-4 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi Devlet Okulu
İnegöl / Mahmudiye Mah.
Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi

Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Yenice 19 Mayıs Anadolu Lisesi Devlet Okulu
İnegöl / Yeniceköy Mah.
Yenice 19 Mayıs Anadolu Lisesi

Yenice 19 Mayıs Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

İnegöl Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Devlet Okulu
İnegöl / Karalar Mah.
İnegöl Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

İnegöl Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

İnegöl Liseleri

Gerek Bursa içersinde bulunduğu konum, gerekse nüfus yoğunluğunun fazla olması sebebiyle birçok liseyi barındıran İnegöl bölgesinde özel ve devlet liseleri oldukça yeterli sayıdadır. Geniş alanlara kurulmuş liselerde öğrenciler düşük sınıf mevcudu bulunan okullarda eğitim görmektedir. Bölgede yaş dağılımı genellikle genç nesilden oluşmaktadır. Bu bağlamda İnegöl liseleri genellikle kolej şeklinde anaokulundan lise seviyesine kadar aynı çatı altında eğitimlerine devam etmektedir. İnegöl kolejlerinin uzun süredir bölgede aynı binada eğitime devam etmeleri veliler açısından da olumlu görülmektedir.


Lise dönemi üniversite hazırlık eğitimlerinin en yoğun geçtiği dönemdir. Bursa İnegöl liseleri de öğrencilerini üniversite seviyesine maksimum başarıyla taşımayı amaçlayan kurumlar haline gelmiştir. Bölge okul yoğunluğu Kemalpaşa, Süleymaniye ve Mahmudiye mahallelerinde bulunmaktadır. Devlet liselerinin ücretsiz eğitim vermesinin yanı sıra birçok veli 12. sınıfa gelen öğrencilerinin daha kapsamlı şekilde üniversiteye hazırlanması amacıyla özel İnegöl liselerini tercih etmektedir. Bu dönemde öğrencilerin sınava akademik bilgilerle hazırlanmasıyla birlikte psikolojik açıdan da desteklenmeleri gerekmektedir. Liseler içerisinde bulunan psikolojik danışmanlık hizmeti ve özel koçluk hizmetleriyle düzenlenen eğitim ve seminerler öğrencilerin sınav stres ve kaygısından uzaklaşıp daha doğru tercihlerle geleceğine ilerlemesine olanak sağlamaktadır. Verilen eğitimlerde üniversite tanıtımları, meslek seçim seminerleriyle öğrencilerin gelecek planlaması yapması, sorumluluk bilinci kazanması amaçlanmaktadır. Bölgede servis imkanı bulunan liseler, öğrencilerin güvenli şekilde evleriyle okulları arasında ulaşımlarını sağlamayı hedeflemektedir. Servis imkanı bulunan özel İnegöl liseleri kendi bünyelerinde bulunan araçlarla hizmet verirken, devlet liseleri ise anlaşmalı kurumlarla servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir.


İnegöl liseleri arasında fiziki imkanlar bakımından en zengin donanıma sahip kurumlar genellikle kolej yapısında kurulmuş özel liselerdir. Bu liselerde verilen eğitim seviyesinin yüksek olmasının temel sebeplerinden biri uzman öğretim görevlileriyle, fen ve bilgisayar laboratuvarlarında uygulamalı eğitimler sunulmasıdır. Böylelikle öğrenciler derslerde hafızada kalıcı bilgiler edinmektedir. Her türden liseye ev sahipliği eden İnegöl'de özel ve devlet olmak üzere anadolu liseleri, fen liseleri, meslek liseleri öğrencilerin tercihlerine göre seçilebilmektedir. Ayrıca meslek liseleri İnegöl bölgesinde ticaret, endüstri, sağlık meslek liseleri gibi farklı kariyer hedefleri sunmak üzere eğitimlerine devam etmektedir.


Bölgede bulunan üniversite öncesi eğitim kurumlarını derlediğimiz İnegöl liseleri listesini inceleyebilirsiniz. Listeyi özelleştirebilir, filtreleme seçeneklerinde bütçe aralığı girerek okulları ödeme opsiyonlarına göre sıralayabilirsiniz. Bunun yanı sıra okullarda görmek istediğiniz fiziksel imkanları, aktiviteleri, yabancı dil eğitimlerini belirleyerek size en uygun kurumlara ulaşabilirsiniz. Liselerin detaylı bilgilerini profillerinden inceleyebilir, fotoğraflarına göz atabilir, harita konumlarından okulun bulunduğu alana göz atabilirsiniz. Daha önce okulları tercih etmiş velilerin yaptığı yorumları profillerin alt kısmından görüntüleyip, bilgi sahibi olabilirsiniz. Üye olarak siz de tercih ettiğiniz okul hakkında yorum yapabilirsiniz. Özel İnegöl liselerinin fiyatlarını, aylık, yıllık, haftalık ödemelerle görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz Ücretsiz Eğitim Danışmanlarımız yardımıyla okul önerilerini alabilirsiniz.

İnegöl Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 413.7 461.79 3.96 0.64
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum