fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bursa’nın Osmangazi ilçesinde bulunan, lise seviyesinde eğitim veren bir devlet kurumudur. Bu okul, 1974 yılında kurulmuştur ve 40 yılı aşkım tarihiyle eğitim öğretim alanındaki tecrübesiyle birçok başarıya ev sahipliği etmektedir. Akşam Kız Sanat Lisesi olarak eğitimine başlayan bu kurum şimdiki adını 2014 yılında almıştır.
Birçok ödül sahibi olan Zübeyde Hanım Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, 2008 yılında beyaz bayrak ödülü almış ve 2009’da “Yılın en kaliteli okulu” kategorisinde aday olmuş ve bu alanda Türkiye birinciliği kazanmıştır.
Bu okul, fiziksel açıdan bir çok imkanın yer aldığı bir okuldur. Okul bünyesinde öğrencilerin kullanımına daima açık olan; son teknolojiyle donatılmış ve akıllı tahtalar bulunan 21 derslik, öğrencilerin mesleki alanda kendilerini geliştirmek amacıyla tasarlanmış 17 çalışma atölyesi, okul saatleri içerisinde sınırsız olarak kullanılan zengin bir kütüphane bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin birbirleriyle kültürel ve sosyal aktivitelerde bulunabileceği bir adet çok amaçlı salon, mesleki alanda uzman ve aranan kişiler haline gelmiş mezunların öğrencilere yok göstermek ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla düzenlediği seminerler için bir konferans salonu bulunmaktadır.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Grafik ve Fotoğrafçılık, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Giyim Üretim Teknolojisi, El Sanatları Teknolojisi ve Bilişim Teknoloji bölümlerini bulundurmaktadır. Bölümleri açısından ve çağın gerekliliklerine göre mesleki alandaki açıklıklar nedeniyle en çok tercih edilen okullardan biri olmaktadır.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mesleki alanda yetkin kişiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle son sınıfa gelen öğrencilerine teorik bilgilerini pratiğe dökebilmesi amacıyla staj olanağı sunmakta ve öğrenciler meslek hayatına hazır bir şekilde mezun olmaktadır.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; mesleki eğitimde öncü olmayı hedefleyen, öğrencilerini geleceğe en nitelikli şekilde hazırlamayı amaçlayan bir eğitim kurumudur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Dikkaldırım Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi, No:35, Osmangazi / Bursa
0 224 234 10** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum