fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

Kocaeli İzmit Liseleri

İzmit liseleri taban puanlarına, bursluluk sınav tarihlerine, veli yorumlarına, eğitim ücretlerine ve daha fazlasına tek bir sayfa üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.
18 okul bulundu.
Özel Kocaeli Bilnet Okulları Fen Lisesi Özel Okul
İzmit / Tepeköy Mah.
Özel Kocaeli Bilnet Okulları Fen Lisesi

Özel Kocaeli Bilnet Okulları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Bilgi Küpü Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Gündoğdu Mah.
Özel Bilgi Küpü Koleji Anadolu Lisesi

Özel Bilgi Küpü Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Bilgi Küpü Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İzmit / Gündoğdu Mah.
Özel Bilgi Küpü Koleji Fen Lisesi

Özel Bilgi Küpü Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İzmit Gümüş Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel İzmit Gümüş Koleji Anadolu Lisesi

Özel İzmit Gümüş Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Cebir Okulları Fen Lisesi Özel Okul
İzmit / Kuruçeşme fatih Mah.
Özel Kocaeli Cebir Okulları Fen Lisesi

Özel Kocaeli Cebir Okulları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 16:00
Özel İzmit Seymen Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel İzmit Seymen Koleji Fen Lisesi

Özel İzmit Seymen Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Evrensel Matematik Köyü Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Mehmet Ali Paşa Mah.
Özel Evrensel Matematik Köyü Koleji Anadolu Lisesi

Özel Evrensel Matematik Köyü Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 18:00
Özel İzmit Birey Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Yenişehir Mah.
Özel İzmit Birey Anadolu Lisesi

Özel İzmit Birey Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel Kocaeli Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Kocaeli Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İzmit Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Mehmet Ali Paşa Mah.
Özel İzmit Koleji Anadolu Lisesi

Özel İzmit Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Atafen Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Tüysüzler Mah.
Özel Atafen Anadolu Lisesi

Özel Atafen Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Özel Okul
İzmit / Sanayi Mah.
Özel Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Özel Adım Anadolu Sağlık Meslek Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Bilnet Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Tepeköy Mah.
Özel Kocaeli Bilnet Okulları Anadolu Lisesi

Özel Kocaeli Bilnet Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Evrensel Matematik Köyü Koleji Fen Lisesi Özel Okul
İzmit / Mehmet Ali Paşa Mah.
Özel Evrensel Matematik Köyü Koleji Fen Lisesi

Özel Evrensel Matematik Köyü Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 18:00
Özel Kocaeli Cebir Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Kuruçeşme fatih Mah.
Özel Kocaeli Cebir Okulları Anadolu Lisesi

Özel Kocaeli Cebir Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Kocaeli Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel Kocaeli Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Özel Kocaeli Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İzmit Seymen Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
İzmit / Yahyakaptan Mah.
Özel İzmit Seymen Koleji Anadolu Lisesi

Özel İzmit Seymen Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel İzmit Fatih Akşam Lisesi Özel Okul
İzmit / Alikahya fatih Mah.
Özel İzmit Fatih Akşam Lisesi

Özel İzmit Fatih Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Kocaeli İzmit Liseleri

İzmit liseleri, Kocaeli'nin çevre ilçelerinde yaşayan öğrenciler tarafından da tercih edilmekte ve okul sayısının fazla olması da aranılan her kritere uygun kurum bulmayı mümkün kılmaktadır. Verdikleri eğitimin kalitesi ve her geçen kendilerini geliştiren yapıları ile dikkat çeken özel okul ve kolejlerin yanında bölgede uzun yıllardır faaliyetlerine devam eden devlet liseleri de bulunmaktadır. İzmit'teki liselerin ayrıntılı tüm bilgilerine ulaşarak çocuğunuz için en iyi okulu kolayca bulabilir, randevu talep ederek yüz yüze görüşme gerçekleştirebilirsiniz. İzmit anadolu liseleri ve fen liselerinin; fotoğraf galerilerine, fiziksel imkanlarına, adreslerine, iletişim bilgilerine, tanıtım yazılarına, taban puanlarına, kontenjanlarına, yabancı dil olanaklarına, giriş ve çıkış saatlerine tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. İlçedeki tüm kurumlar hakkında merak ettiğin soruların cevaplarını bulabilir, karşılaştırmalar yaparak en iyi liseleri keşfedebilirsiniz.


Öğrencilerin hayallerindeki üniversitelere ulaşmaları için deneme sınavları, etüt çalışmaları ve hafta sonu kursları düzenleyen İzmit özel liseleri, akademik açıdan donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Her bir öğrencisi ile tek tek ilgilenen bu kurumlar, teknolojiyi eğitimde etkili bir şekilde kullanarak aktif bir öğrenme ortamı oluşturmaktadır. Harita üzerinden İzmit liselerinin adres bilgilerini görüntüleyerek konumunuza en yakın eğitim kurumlarını kolay bir şekilde keşfedebilirsiniz. Eğer beğendiğiniz bir okul evinize uzak kalıyorsa okulların sunduğu servis hizmetleri hakkında bilgileri profillerinde bulabilirsiniz. Ayrıca, okulların sunduğu yemek, güvenlik, rehberlik ve sağlık hizmetleri hakkında da bilgiler de görüntülenmektedir. Bu sayede çocuğunuza sağlanmasını istediğiniz tüm desteği sağlayacak bir okul keşfetmeniz çok kolay olacaktır.


Liseye geçiş sınavlarının sonuçlanmasının ardından öğrenciler ve aileleri İzmit liseleri taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırmaktadır. Sınav sonuçları açıklandığında öğrenciler bu puanlara göre tercih listelerini oluşturmaktadır. İzmit liseleri taban puanları her sene güncellenmekte ve verilen eğitimin kalitesi ile üniversiteye yerleştirme oranları göz önünde bulundurularak puanlar revize edilmektedir. İlçe de faaliyet gösteren kurumlar Türkiye'nin önde gelen üniversitelerine öğrenci yerleştirmekte bu da öğrencilerin bölgedeki liseleri tercih sebebi olmaktadır. Eğer sizler en güncel rakamlara ulaşmak isterseniz listeleme sayfasına ve okulların profillerine göz atabilirsiniz.


Lise dönemi, Milli Eğitim sistemimizin 4+4+4 yapısının son safhasını kapsamaktadır. Lise eğitimine başlayan öğrenciler ilk kez akademik derslerini daha derinlemesine işlemekte, daha çeşitli branş dersler ile karşılaşmakta, üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanmakta ve çocukluktan yetişkin hayata geçiş yapmaktadır. Bir öğrencinin lise eğitim sürecinin büyük bir kısmı üniversiteye geçiş sınavlarında çıkacak sorular doğrultusunda konu anlatımı ve soru çözümleri ile geçmektedir. Öğrencilerin lisede gördükleri eğitim, üniversiteye geçiş sınav başarılarını ve dolayısıyla hangi üniversitenin hangi bölümüne girdiklerini, üniversite eğitim kalitelerini ve sonrasında meslek hayatlarındaki başarılarını etkilemektedir. Bunlardan dolayı velilerin ve öğrencilerin lise seçimlerini yaparken İzmit Liseleri arasında doğru kararı vermeleri çok önemlidir. Veliler genelde büyük sınav başarıları sağlayan liseleri tercih etmektedir. Sınav başarısı sağlayacak liseleri kestirmek için okulların taban puanlarını, üniversiteye geçiş oranlarını, mezunlarının başarısını ve sunduğu sınava hazırlık programlarını araştırmak çok önemlidir. Tüm bu bilgilere listeleme sayfasında ve okulların profillerinde ulaşıp sizin için en doğru olan İzmit liselerini bulabilirsiniz.


Gözlerine kestirdikleri okul hakkında daha iyi bir fikir oluşturmak amacıyla okulların profillerinde birçok İzmit liseleri yorumları görüntülenmektedir. Veli yorumları, okulları yakından tanımak isteyen, artı ile eksi yönlerini tarafsız bir şekilde görmek isteyen ailelerin önem verdiği bir konudur. İzmit'teki liseler hakkında yapılmış ebeveyn yorumlarına profillerden ulaşabilir, yorumları okuyarak kurumların hangi yönleriyle fark yarattıklarına, hangi noktalarda eksik kaldığına dair fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca sizler de bir lisede yaşadığınız deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz o okulun sayfasına yorum bırakarak diğer ailelerin lise tercih sürecine destek olabilirsiniz.


Milli eğitim sistemimize dahil olan birçok tür lise bulunmaktadır. Bu lise türleri farklı alanlarda eğitim sağlayarak farklı hedeflere ve hayallere hitap etmektedir. Kimi lise türü akademik eğitime odaklanmakta, kimisi mesleki gelişime önem vermekte, kimisi dini eğitim sağlamakta, kimisi de eğitim konusunda farklı zorluklar çeken öğrencilerin işini kolaylaştırmaktadır. Her öğrencinin kendi hedefleri ve ilgileri doğrultusunda eğitim sağlayan bir lise türünü seçmesi çok önemlidir. Her lise türünün müfredatı, yönetimi, fiziki yapısı ve hedefleri farklıdır. İzmit’te bulunan liseler Anadolu liseleri, fen liseleri, fen ve teknoloji liseleri, Anadolu meslek liseleri, mesleki ve teknik anadolu liseleri, Anadolu sağlık meslek liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, akşam liseleri ve çok programlı liseler olarak sıralanmaktadır. Bütün türler arasından çocuğunuzun yetenekleri ve hedefleri için en iyi olan İzmit liselerini kolaylıkla keşfedebilir, randevu alarak kayıt görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz.


İzmit Anadolu Liseleri geniş bir yelpazede ileri düzey akademik eğitim veren eğitim kurumlarıdır. Önce temel akademik konularda eğitim alan öğrenciler, daha sonra sayısal, sözel, eşit ağırlık veya dil bölümlerini seçerek kendi hedefleri doğrultusunda branş dersleri işlemektedir. İzmit Fen Liseleri ise özellikle sayısal konulara ve bilimsel eğitime önem veren okullardır. Bu liselerde okuyan öğrenciler, fizik, matematik, geometri, biyoloji, kimya gibi bilimsel konularda ileri düzey eğitim görüp geleceğin bilim insanları olarak yetişmektedir.


İzmit Meslek Liseleri, üniversite okumadan meslek sahibi olmak isteyen veya bir an önce meslek hayatına atılmayı amaçlayan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği kurumlardır. Meslek liselerinde öğrenim görüp üniversite de okumak isteyen öğrenciler ise ek puan avantajına sahip olmaktadır. Özellikle sağlık alanında çalışmak isteyen öğrenciler ise İzmit Sağlık Meslek Liseleri tercih etmektedir.


Bazı lise türleri öğrencilerin kültürel, sanatsal veya sportif gelişimini sağlamakta, onların özel ilgi alanlarında uzmanlaşmalarına fırsat tanımaktadır. İzmit Sosyal Bilimler Liseleri, tarih, felsefe, coğrafya, edebiyat gibi sözel konularda ileri düzey eğitim vermektedir. İzmit Güzel Sanatlar Liseleri ise sanatsal yetenekleri gelişmiş olan öğrencilere becerilerini profesyonel hayatlarında uygulama yönünde eğitmektedir İzmit Spor Liseleri de çeşitli spor dallarına ilgi duyan, sportif becerileri gelişmiş olan öğrencileri profesyonel sporcular olarak yetiştirmektedir. Hem akademik hem dini eğitim almaya önem veren öğrenciler için de İzmit Anadolu İmam Hatip Liseleri en doğru seçenektir.


İzmit Akşam Liseleri de ilçede hizmet vermekte olan lise türlerinden biridir. Bu okullar ise örgün eğitim hakkını kaybetmiş ya da liseyi yarıda bırakmış öğrencilere eğitim vermektedir. Bu durumda olan öğrencinin birçoğu gündüz saatlerinde çalıştığı için bu liseler akşam saatlerinde ders vererek onlara hem çalışma hem okuma fırsatı sunmaktadır. Son olarak, İzmit Çok Programlı Liseler hem akademik hem mesleki eğitim veren, diğer tüm lise türlerinin kazanımlarını tek çatı altında birleştiren bir okul türüdür.


Tüm bu lise türlerinin artıları ve eksileri göz önünde bulundurarak sizin için en doğru liseyi rahatlıkla seçebilirsiniz.


İzmit lise fiyatları, ilçede hizmet veren kurum sayısı fazla olduğundan geniş bir aralıkta yer almaktadır. Geniş bir aralık olduğu için de her bütçeye uygun bir lise bulmak mümkündür. Velilerin çok merak ettiği İzmit lise fiyatları birçok farklı değişkene göre farklılık göstermektedir. Güncel İzmit lise fiyatlarına ulaşmak isterseniz, okul profillerini ziyaret edebilir, bütçenizi zorlamayacak olan okullardan randevu alabilirsiniz. Hemen profil sayfalarını ziyaret ederek sadece kayıt ücretlerini değil; eğitim, yemek, servis ve kırtasiye ücretlerini de öğrenebilirsiniz.


İzmit liselerini detaylı bir şekilde incelemek için zamanınız yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarımızdan okul önerisinde bulunmalarını talep edebilirsiniz.

İzmit Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

İzmit Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Kocaeli Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 483.21 0.97
Muammer Dereli Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 477.23 1.79
Şehit Özcan Kan Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 471.53 2.71
24 Kasım Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 438.33 8.6
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum