fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel AIKA American International Kids Academy

Özel AIKA American International Kids Academy

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00
Sabahçı: 09:00/13:00

Özel AIKA American International Kids Academy Hakkında

İstanbul’ da Büyükçekmece semtinde faaliyet göstermekte olan bir okul olanÖzel AIKA American International Kids Academy, 2-6 yaş grubundaki çocukların erken çocukluk ve okul öncesi dönemde tam zamanlı dil eğitimlerini sağlamaktadır. Okul aynı zamanda farklı ülkelerden gelen çocuklar için de hizmet vermekte bu şekilde farklı kültürlerin kaynaşmasını sağlamaktadır. Dil eğitimde, parmak oyunu, şarkılar, taklit etme, dinleme gibi çeşitli kalıcılık sağlayan eğitim metotları uygulanmaktadır. Özel AIKA American International Kids Academy'nin eğitim sistemi, Dengeli Edindirme Sistemi üzerine kurulmuştur. Bu sistemde çocuğun kendi buluşları ile öğrenmesi sağlanmakta böylece edindiği bilgilerin kalıcı bir şekilde zihnine yerleştirilmesi amaçlanmaktadır. Akademi 08.00 ve 16.00 saatleri arasında hizmet göstermektedir. Okulda çocukların yararlanmaları amacıyla uyku odaları, oyun odaları, oyun grupları ve yaz okulu grupları bulunmaktadır. Aynı zamanda çocukların yararlanmalarını sağlamak adına bale hizmeti verilmektedir. Modern dansla ilgili olan çocuklar için de böyle bir imkan bulunmaktadır. Okulun sınıf mevcudu 16 olarak sabit tutulmuş olup okul ilk olarak 1997 yılında faaliyete geçmiş bir okuldur. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini sağlamak amacıyla birçok proje yürütmekte olan okul sanatsal ve görsel faaliyetlerle çocukların yararlanmasını sağlamaktadır. Yalnızca okul içi eğitim değil yaz okulu imkanı da bulunan okul çocukları kendine güvenme ve meraklı olma konusunda özellikle desteklemektedir. Hem okul öncesi eğitim hem hazırlık sınıfı olarak hizmet vermekte olan okul çocukların müzik ve ritim anlayışlarını geliştirmek adına oyun grupları oluşturmakta, satranç ve spor becerilerini geliştirme faaliyetlerine de programlarında yer vermektedir. Özel AIKA American International Kids Academy politikaları gereği çocukları ananeden ayrılmaya doğru şekilde hazırlama konusunda faaliyet göstermekte olduğu için rehberlik hizmeti son derece önemli bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik sistemi, “olumlu ve gerçekçi benlik” gelişimi üzerine odaklanmaktadır. Play to learn öğrenme sistemi ile matematiksel kavramlar, rakamlar, küçükten büyüğe sıralama, sayı sayma gibi ilerde matematik konusunda güzel bir temel oluşturacak kavramlar çocuğunuza oyun grubu ile öğretilmektedir. Çocuklar okullarda motive edici şekilde desteklenmektedir. Düzenli yapılacak projelerle çocuklara sorumluluk bilinci de aşılanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • Sanatsal derslerin sayısının fazla olması güzel çocuğum ilgi alanını keşfetmesinde okul çok yardımcı oldu. Öğretmenlerinin bu konudaki desteği çok oldu. İşlerini profesyonel bir şekilde yapıyorlar keşke her okul böyle olsa

 • HK

  Disiplinli bir okul ne derslerde ne temizlikte ne yemeklerde hiç bir sorun yaşamadık. Yemekleri sağlıklı çocuğukların dengeli beslenmesini destekliyorlar o yüzden içim rahat ediyor.

 • SD

  Öğretmenleri çok ilgili her çocukla tek tek ilgileniyorlar sadece çocuk bakmaktan ibaret değil iyi de bir eğitim veriyorlar kesinlikle tavsiye ederim çocuğunuz eğitim hayatına iyi bir şekilde başlasın istiyorsanız..

 • LK

  Dil eğitimin iyi olduğunu duyuyorduk zaten çocuğumu gönderince neden övdüklerini anladım dersler konuşma üzerine işleniyor eğlenerek oyunlarla öğretiyorlar çocuklar hem sıkılmıyor hem de bşr çok şey öğreniyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel AIKA American International Kids Academy İletişim Bilgileri

Alkent 2000 Mah. Sardunya Sok. No:1, Büyükçekmece/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum