fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu Hakkında

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu 1910’lu yıllardan beri yurdumuzda Amerikan Kültür Derneği adı altında faaliyette bulunan kuruma bağlı olarak açılan bir okuldur. KIDS (çocuklar) grubu içinde çalışan Göktürk Anaokulu İstanbul’un eski ve oturaklı semtlerinden olan Eyüp’tedir. Bağlı bulunduğu merkezin amaçlarına uygun olarak 2-6 yaş arası miniklere özellikle dil eğitimi verme, İngilizce ile tanıştırma ve Amerikan Kültürünü tanıtma amaçlı kurulmuştur. Bu yüzden okulda dil öğrenme faaliyetleri öne çıkmaktadır. Sabahları 07.30’da kapılarını miniklere açan okul akşam saat 19.00’a kadar açıktır ve bu süre içinde öğrenciler yarım gün Türkçe yarım gün İngilizce olarak programlanan bir sürece katılırlar. Dersler bir anadili İngilizce olan bir native speaker, diğeri Türkçe konuşan iki öğretmen tarafından verilmektedir. İngilizce öğretmeni düzenli olarak çocuklarla beraber olur. Böylece çocuk bu dili ve kültürü bizzat hayatın içinden öğrenmiş olur. Bu çift dille eğitim demektir. Avrupa’nın bazı ülkeleri eğitim alanında ortak bir dil programı uygularlar, Türkiye bu ülkelerden biridir. Dil portfolyosu adı altında yapılan bu eğitim çalışmaları sonucunda bütün çocuklar bir dil pasaportu kazanmış olurlar. Okul daha kuruluş aşamasında maksimum güvenlik anlayışına uygun olarak kurulmuştur. Amerikan kültürünü tanıtmak amaçlar arasındadır ama beslenme programlarında organik gıda tüketimine özellikle dikkat edilmektedir. Hazır gıdalardan, kızartmalardan, katkı malzemelerinden uzak durulur. Sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği okulun her zaman dikkat edilen hijyen kurallarına göre çalışan mutfakta, belgeli aşçılarca hazırlanır ve geniş yemekhanede yenir. Yüzme, bale, modern dans, müzik, göster ve anlat şeklinde yapılan drama çalışmaları ve at biniciliği Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu programları arasındadır. Bu faaliyetler şubelere göre değişebilir fakat çoğunda bahsedilen bütün eğitim imkanları mevcuttur. Okula gidiş gelişler düzenli servislerle yapılır ve okul bahçesi çocuklara geniş bir oyun alanı sunar. Zaten hareket eğitimi okul öncesi programların içinde yer alır. Görevli uzman psikolog ihtiyacı olan velilere danışmanlık hizmeti verir. Kurumsallaşmaya bağlı olarak yürütülen eğitim faaliyetleri ve diğer hizmetler hafta içi ve yaz okulu süresince anaokulunda devam etmektedir.

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Tam Zamanlı İngilizce Eğitimi

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  10
 • Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 19:00 şeklindedir.
 • Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Çince, Fransızca, İtalyanca, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu Yorumları (6)

 • B

  Kızım bu yıl okula başladı. Daha önceden gittiği hiçbir okulda kapıdan bile sokamıyorken bu okulun ilgisi ve alakasıyla çok çabuk adapte oldu. Yöneticileri dahil herkes çocuklarla ilgileniyor. Her soruna anında çözüm getiriliyor. Bu kadar ilgili biryer daha görmedim.

 • KY

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum rehberlik servisi çok ilgili. her sorunumuzda yanımızda olmaya çalışıyor kızım içine kapanık bir çocuk olduğu için alışmakta zorlanır diye korkuyorduk okula ama okulda çok ilgilendiler. Kızım okulunu çok seviyor.

 • Üç yıl üst üste Avrupa Birliği Kalite Ödülü alan bir okul. Aldığı ödülleri gerçekten hakediyor verilen hizmet kalitesi ile en iyi okul diyebilrim. Çocuğumu bu sene göndermeye başladım şimdilik çok memnunuz.

 • EG

  Kızım 3 senedir gidiyor seneye ilkokula başlayacak. Okulda pek çok güzel tecrübe edindi öğretmenleri her daim güleryüzlü ve sıcakkanlı oldular. Branş dersleri, sosyal aktiviteleri sayesinde de ilkokul için çok iyi bir ön hazırlık oldu

 • FK

  Yabancı dil eğitimi konusunda oldukça başarılılar çocuğum şimdiden İngilizcenin temellerini aldı. Öğretmenleri çok ilgili her çocuğun anlama kapasitesinin farklı olduğunun bilinciyle yaklaşıyorlar.

 • VA

  Branş dersleri oyunlarla eğlenceli hale getirilerek işleniyor. Çocuğum okuldayken hiç sıkılmıyor. Öğretmenleri çok ilgili sınıflar da kalabalık değil. Okulun fiziksel koşulları nitelikli ders işlenmesi ve sosyal faaliyetler için yeterli

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu İletişim Bilgileri

Göktürk Merkez Mahallesi̇, Çamlik Caddesi̇, Menekşe Sokak, No:16, Eyüp/İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum