fb
Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu

0 212 963 2073
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu Hakkında

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu 1910’lu yıllardan beri yurdumuzda Amerikan Kültür Derneği adı altında faaliyette bulunan kuruma bağlı olarak açılan bir okuldur. KIDS (çocuklar) grubu içinde çalışan Göktürk Anaokulu İstanbul’un eski ve oturaklı semtlerinden olan Eyüp’tedir. Bağlı bulunduğu merkezin amaçlarına uygun olarak 2-6 yaş arası miniklere özellikle dil eğitimi verme, İngilizce ile tanıştırma ve Amerikan Kültürünü tanıtma amaçlı kurulmuştur. Bu yüzden okulda dil öğrenme faaliyetleri öne çıkmaktadır. Sabahları 07:00’da kapılarını miniklere açan okul akşam saat 19:00’a kadar açıktır ve bu süre içinde öğrenciler yarım gün Türkçe yarım gün İngilizce olarak programlanan bir sürece katılırlar. Dersler bir anadili İngilizce olan bir native speaker, diğeri Türkçe konuşan iki öğretmen tarafından verilmektedir. İngilizce öğretmeni düzenli olarak çocuklarla beraber olur. Böylece çocuk bu dili ve kültürü bizzat hayatın içinden öğrenmiş olur. Bu çift dille eğitim demektir. Avrupa’nın bazı ülkeleri eğitim alanında ortak bir dil programı uygularlar, Türkiye bu ülkelerden biridir. Dil portfolyosu adı altında yapılan bu eğitim çalışmaları sonucunda bütün çocuklar bir dil pasaportu kazanmış olurlar. Okul daha kuruluş aşamasında maksimum güvenlik anlayışına uygun olarak kurulmuştur. Amerikan kültürünü tanıtmak amaçlar arasındadır ama beslenme programlarında organik gıda tüketimine özellikle dikkat edilmektedir. Hazır gıdalardan, kızartmalardan, katkı malzemelerinden uzak durulur. Sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği okulun her zaman dikkat edilen hijyen kurallarına göre çalışan mutfakta, belgeli aşçılarca hazırlanır ve geniş yemekhanede yenir. Yüzme, bale, modern dans, müzik, göster ve anlat şeklinde yapılan drama çalışmaları ve at biniciliği Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu programları arasındadır. Bu faaliyetler şubelere göre değişebilir fakat çoğunda bahsedilen bütün eğitim imkanları mevcuttur. Okula gidiş gelişler düzenli servislerle yapılır ve okul bahçesi çocuklara geniş bir oyun alanı sunar. Zaten hareket eğitimi okul öncesi programların içinde yer alır. Görevli uzman psikolog ihtiyacı olan velilere danışmanlık hizmeti verir. Kurumsallaşmaya bağlı olarak yürütülen eğitim faaliyetleri ve diğer hizmetler hafta içi ve yaz okulu süresince anaokulunda devam etmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Çince
Fransızca
İngilizce
İtalyanca

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi
Futbol

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Yorumlar

 • B.

  Kızım bu yıl okula başladı. Daha önceden gittiği hiçbir okulda kapıdan bile sokamıyorken bu okulun ilgisi ve alakasıyla çok çabuk adapte oldu. Yöneticileri dahil herkes çocuklarla ilgileniyor. Her soruna anında çözüm getiriliyor. Bu kadar ilgili biryer daha görmedim.

 • K. Y.

  Çocuğumu bu okula gönderiyorum rehberlik servisi çok ilgili. her sorunumuzda yanımızda olmaya çalışıyor kızım içine kapanık bir çocuk olduğu için alışmakta zorlanır diye korkuyorduk okula ama okulda çok ilgilendiler. Kızım okulunu çok seviyor.

 • E. Ç.

  Üç yıl üst üste Avrupa Birliği Kalite Ödülü alan bir okul. Aldığı ödülleri gerçekten hakediyor verilen hizmet kalitesi ile en iyi okul diyebilrim. Çocuğumu bu sene göndermeye başladım şimdilik çok memnunuz.

 • E. G.

  Kızım 3 senedir gidiyor seneye ilkokula başlayacak. Okulda pek çok güzel tecrübe edindi öğretmenleri her daim güleryüzlü ve sıcakkanlı oldular. Branş dersleri, sosyal aktiviteleri sayesinde de ilkokul için çok iyi bir ön hazırlık oldu

 • F. K.

  Yabancı dil eğitimi konusunda oldukça başarılılar çocuğum şimdiden İngilizcenin temellerini aldı. Öğretmenleri çok ilgili her çocuğun anlama kapasitesinin farklı olduğunun bilinciyle yaklaşıyorlar.

 • V. A.

  Branş dersleri oyunlarla eğlenceli hale getirilerek işleniyor. Çocuğum okuldayken hiç sıkılmıyor. Öğretmenleri çok ilgili sınıflar da kalabalık değil. Okulun fiziksel koşulları nitelikli ders işlenmesi ve sosyal faaliyetler için yeterli

"Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel AKD Kids Göktürk Anaokulu İletişim Bilgileri

Göktürk Merkez Mahallesi Çamlik Caddesi Menekşe Sokak No:16 Eyüp / İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Parlak Fikirler Anaokulu Özel Okul
Özel Parlak Fikirler Anaokulu

Çocuklarınızı güvenle emanet edebileceğiniz bir okul, eğitimi okulun guzelligi hersey mükemmel..

Özel Yeşilpınar Yaprak Anaokulu Özel Okul
Özel Yeşilpınar Yaprak Anaokulu

Yıllardır kaliteli hizmet veren bir okul. Çevremizde çocuğunu bu okula gönderen çok oldu olumsuz bir şey duymadığımız ve...

Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu Özel Okul
Özel Kemerburgaz Bilgi Kozası Anaokulu

Çocuğumu oyun grubuna gönderdim kendi çocukları gibi ilgileniyorlar. tuvalet eğitimi de veriliyor. Çok memnun kaldık ve...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum