fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Alev Okulları Anaokulu

Özel Alev Okulları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/15:30

Özel Alev Okulları Anaokulu Hakkında

İstanbul Çekmeköy’de yer alan Özel Alev Okulları Anaokulu 1998-1999 döneminde eğitim hayatına başlamış bir okuldur. 1999-2000 eğitim öğretim yılında 49,000 m2 lik Ömerli kampüsü prefabriklerde eğitime başlanmıştır. 2002-203 eğitim ve öğretim yılında ise anaokulu binası yapılarak hizmete açılmıştır. Okulda verilen eğitimler ile akademik birikimlerinin yanında, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal becerileri gelişmiş; düşünce ve ifade özgürlüğünü benimseyen, evrensel değerleri, Atatürk ilke ve devrimlerini özümseyen; insana, doğaya ve tüm kültürlere hoşgörülü, saygılı ve anlayışlı; özgüveni yüksek; çağdaş bilgi toplumunun gerektirdiği yetkinliklere sahip ve geleceği şekillendiren bireyler yetiştirilmektedir. Okulun çalışma saatlerinde bir adet doktor ve 3 adet hemşire sağlık hizmeti sunulmaktadır. Anaokulu öğrenci yaş aralığı minimum 3, maksimum 5 yaş aralığındadır. Eğitim sabah 08:15’de başlar, 15:30’da sona erer. Okulda bir adet psikolojik danışman hizmet vermektedir. Okulda sunulan başlıca hizmetler arasında sağlık hizmetlerini verildiği revir hizmeti, uyku odası, yemekhane, oyun alanı, güvenlik hizmeti, servis hizmeti, rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Okulda Türkçenin yanı sıra Almanca eğitim verilmektedir. Diğer sunulan eğitim hizmetleri ise, jimnastik ve tiyatro eğitimleridir. Tam gün eğitim programı uygulanan Özel Alev Okulları Anaokulu 'nda sabah erken saatlerde okula gelen çocuklarla birlikte spor, sanat , bale, orff ve halk oyunları gibi birçok aktivite yapılmaktadır. Okulda bir adet müzik kulübü, ve bir adet de eğitici gezilerin yapılmasını sağlayan gezi kulübü bulunmaktadır. İhtiyaç halinde işbirliği halinde olunan okullar, fröbel İstanbul, İz çocuk gelişim merkezi, küçük ağaç anaokulu, özel okyanus okul öncesi özel eğitim kurumları, mutlu arı anaokuludur. Okulun rehberlik servisi uzmanları velilere talep ettikleri bilgileri raporlanmaktadır. Veliler öğrencilerinin hakkında bilgi almak istediklerinde rehberlik servisi uzmanları tarafından bilgilendirilir. Okulda bulunan eğitmen kadrosu, eğitimli ve anaokulu tecrübesi olan kişilerden oluşmaktadır. Okul güvenlik hizmeti profesyonel güvenli şirketlerinin yönlendirdiği güvenlik elemanları ile sağlanmaktadır. Temizlik işleri de aynı şekilde profesyonel temizlik şirketine bağlı çalışan güvenilir ve temizlik işi konusunda eğitim almış personellerce hizmet sağlanmaktadır.

Yorumlar (4)

 • Veli

  İlkokul için hazırlık yönüyle yaptığı çalışmaları başarılı odaklı Türk ve Alman ailelere hizmet veren, kampüsü çocukların her havada çıkıp oynamasına müsait, çocuklara yaklaşımlarını beğendim okullardan.

 • Veli

  çocuklar çok mutlu ve almanca eğitiminde ülkenin en iyisi bence

 • Veli

  Bana göre bu okulun en büyük avantajı, anaokulundan başlayan çocukların sınav sistemine ve stresine takılmadan lise sonuna kadar okumasına imkan tanınması.

 • Veli

  Toplumsal duyarlılığı yüksek seviyede bir kurum. Sosyal sorumluluk projelerinin her adımında her taşın altına elin sokulması gerektiğinde ismini duyabileceğiniz eğitim yuvası.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Alev Okulları Anaokulu İletişim Bilgileri

Ayvali Çiftliği Mevkii Ömerli Beldesi No:56 Çekmeköy/istanbul Kadirova Caddesi
0 216 706 6889
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum