fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Alev Okulları

Alev Okulları'nın tüm eğitim seviyeleri hakkındaki bilgilere kolaylıkla ulaşın. Alev Okulları'nı detaylı şekilde bir biçimde inceleyin.

Alev Okulları'nda Eğitim Hizmeti

St. Georg Avusturya Lisesi mezunları tarafından 1994 yılında Avusturya Liseliler Vakfı kurulmuştur. Bu kurum, aldıkları köklü eğitimi gelecek nesillere taşımayı amaçlamaktadır. Bu sebeple 1998 yılında Özel ALEV İlköğretim Okulu’nu İstanbul’un Bahçelievler ilçesinde kurmuştur. Daha sonra depremden dolayı taşınmak zorunda kalan bu kurum, taşındığı yerde lise düzeyinde eğitimini de başlatmıştır.


Alev Okulları, öğrencilerinin iki dilde yetkinliğini oldukça önemsemektedir. Almanca ve İngilizcede öğrencilerinin en az B1 seviyede yetkinlik kazanmasını amaçlamaktadır. Bu amaçla öğrencilerine Orff-Schulwerk yaklaşımına bağlı kalarak yabancı dilde müziği, estetik ve beden uyumuyla bütünleştirerek kalıcı öğrenme sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrencilerinin akademik başarılarının yanı sıra, sadece verilen eğitimle ve bilgilerle kalmayıp; merak eden, sorgulayan ve araştıran bireyler olmalarını amaçlamaktadır. Bununla beraber öğrencilerin, doğru bilgiye ulaşma yollarını ve kaynaklarını öğrenmesi amaçlanırken; bilgiyi kullanma, dönüştürme ve kümülatif ilerleme gibi konularda yetkinlik sahibi olması hedeflenmektedir.


Alev Okulları, kültür, sanat ve spor alanlarında da başarılı öğrenciler yetiştirmektedir. Akademik olarak başarılı öğrenciler kadar bu alanlarda başarı gösteren öğrenciler de takdir edilmekte ve ödüllendirilmektedir. Her öğrencinin farklı alanlara yeteneği olduğunu benimseyen bu kurum, birçok eğitim modeliyle öğrenci merkezli bir yaklaşım izlemektedir. Aynı zamanda Alev Okulları, her öğrencinin en az bir alanda hobi edinmesini ve bunu motivasyon kaynağı olarak belirlemesini amaçlamaktadır. Geleceğe mutlu bireylerden oluşan mutlu bir nesil yetiştiren bu kurum, akademik, kültürel, sosyal ve sportif alanlarda öğrenciye sunduğu imkanlarla gelişim sağlamaktadır.


ALEV OKULLARI ANAOKULU

Alev Okulları Anaokulu, çocuklara okuldan daha çok ailelerin yanından çıkıp geldikleri ikinci bir yuva niteliğindedir. Öğrenciler her gün severek geldiği okuldan, ayrılmakta güçlük çekmektedir. Bu kurum, anaokulu öğrencilerinin öncelikle Orff-Schulwerk yaklaşımıyla dansın müzikle olan bütünleşmesiyle eğitim vermektedir. Okulun nihai amacı; anaokuldan başlayarak liseye kadar eğitim verdiği öğrencilerinin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerini benimsemiş, cumhuriyete ve cumhuriyetin laik yapısına sahip çıkan, çağdaş, modern ve en az iki dil konuşarak uluslararası standartlarda bireyler olmasıdır. Çocuklara en başta arkadaşa sevgi, doğaya sevgi, aileye sevgi, öğretmene sevgi gibi sevginin tüm çeşitleri öğretilmektedir.


Alev Okulları, fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişime oldukça önem vermektedir. Bu bağlamda öğrencilerinin gelişimleri düzenli aralıklarla takip edilmektedir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetiyle, öğretmenlerle işbirliği yapılarak öğrencinin kişisel gelişim karnesi çıkarılmaktadır. Bu karnede öğrencilerin el - göz koordinasyonu, el becerisi, ince - kaba motor becerisi, duygu yönetimi gibi birçok gelişim unsuru yer almaktadır. Çocukların, sosyal iletişimleri de göz önünde bulundurularak, öğrencinin öz güven kazanması sağlanmakta ve arkadaşlarıyla kolaylıkla iletişim kuran, uyumlu bireyler olmaları amaçlanmaktadır. Alev Okulları Anaokulu, yeşil bahçesiyle öğrencilerine, doğada oyun imkanı sunmaktadır. Oyun oynayarak öğrenen çocuklar, doğanın verdiği huzur ve mutlulukla, bahçe zamanını oldukça verimli bir şekilde değerlendirmektedir.


ALEV OKULLARI İLKOKULU

Alev Okulları İlkokulu, eğitim basamaklarının ilk merdivenlerinin çıkıldığı evrede, temel sağlam oluşturan bir kurumdur. Bu kurum, öğrencilerinin okula adaptasyon sürecinde psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenleriyle beraber öğrenciler için motivasyon çalışmaları düzenlemektedir. Öncelikle, öğrenciye etkili öğrenme yolları öğretilmektedir. Öğrenmeyi öğrenen öğrenciler, hayatları boyunca öğrenmekten vazgeçmeyen, çağdaş ve modern bireyler olarak geleceğe taşınacaktır.


Alev Okulları İlkokulu, öğrencilerine ilkokulda yabancı dil eğitimi vermektedir. Ne kadar erken yaşta dil öğrenilirse o kadar kalıcı olacağını benimseyen bu kurum, birinci yabancı dil Almanca, ikinci yabancı dil İngilizce olarak ders vermektedir. Dilin matematiksel yapısını kavrayan öğrenciler, dil öğrenirken analitik düşünme yeteneklerini de geliştirmektedir. Alev Okulları, öğrencilerinin farklı alanlarda gelişimini gözetmektedir. Kültürel, sanatsal ve sportif gelişimleri için öğrencileri okul imkanları kullanmaya, okulun sosyal kulüplerinde aktif rol alarak etkinliklere katılımını teşvik etmektedir.


ALEV OKULLARI ORTAOKULU

Alev Okulları Ortaokulu, öğrencilerini liseye hazırlık sürecinde tüm evrelerde desteklemektedir. Öğrencinin derslerdeki başarısı kurum içi yapılan seviye testleri ve konu tarama sınavlarıya ölçümlenmektedir. Bu ölçüme göre öğrencinin noksan olduğu konular belirlenmektedir. Ek ders ve etüt planlaması yapılarak öğrencinin eksiklikleri kapatılmaktadır. Aynı zamanda bu süreçte psikolojik danışmanlar öğrencilerin durumlarını sıklıkla kontrol etmekte ve bireysel görüşmeler ayarlamaktadır. Öğrencilerin bu dönemde gelecek kaygısı, sınav heyecanı veya konsantrasyon bozukluğu gibi sorunlarına çözüm aramaktadır. Alev Okulları Ortaokulu, bünyesinde kütüphane, kapalı spor salonu, büyük yeşilliklerle dolu bir bahçe, konferans salonu, sanat atölyesi, mutfak atölyesi, dans stüdyosu, oyun ve spor alanı bulundurmaktadır. Tüm bu imkanlardan diledikleri gibi faydalanan öğrenciler için tüm güvenlik önlemleri alınmıştır.


ALEV OKULLARI LİSESİ

Alev Okulları Lisesi, öğrencilerine vizyon kazandıran uluslararası standartlarda iki dil bilen, üretken ve yaratıcı bireyler olarak geleceğe taşınmaktadır. Öğrenciler, ileriki dönemlerde bu kurumun mezunları gibi kolayca iş bulabilen, mesleğinde aranan, işini en iyi şekilde yapan bireyler olmaktadır.


Almanca dil yetkinliğini profesyonel şekilde öğrencilerine aktaran bu kurum, liseden mezun ettiği öğrencilerinin anadil seviyesinde Almanca bilmesini amaçlamaktadır. Alev Okulları Lisesi, Alev’li olmanın ruhunu hiç kaybetmeyen, buradan aldığı vizyonu ömür boyu taşıyan ve her zaman gururla Alev’li olduğundan bahseden öğrenciler yetiştirmektedir. Bu kurum, öğrencilerine sunduğu imkanlar ve tüm destekleriyle, öğrenciler tarafından tercih edilen bir kurum olmaktadır. Şehirden uzak kampüsüyle öğrencilerin birbirleriyle sıkı dost olmaları sağlanmış ve mezun olduktan sonra dahi bu dostluklardan vazgeçmemektedirler.


Alev Okulları Lisesi, öğrencilerini Türkiye’de ve dünyadaki seçkin üniversitelere yerleştirmektedir. Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerine tam destek veren bu kurum, bireysel çalışma programlarıyla öğrencilerin sınava tam olarak hazır girmesini amaçlamaktadır. Bununla beraber öğrencilere; hayatın bir sınavdan ibaret olmadığı ve optik sonuçlara karakter ve kişilik özelliklerinin sığmayacağını aktarmaktadır. Alev Okulları; yemekhane, servis, temizlik, bahçe bakım ve teknik servis gibi imkanlara sahiptir. Diğer şirketlerle anlaşmalı olarak denetimli olarak okulda hizmet veren bu şirketler, öğrencilerin sağlığını, güvenliğini ve konforunu ön plana koymaktadır.


Alev Okulları Tanıtım Filmi
Alev Okulları İndirimleri
Alev Okulları Yorumları
Devamını Gör
Alev Okulları'nda Eğitim Hizmeti
Alev Okulları Tanıtım Filmi
Alev Okulları Galeriler
Alev Okulları Yorumları

Alev Okulları Kampüsleri

Alev Okulları kampüsleri bilgilerine ulaşın.

Alev Okulları Çekmeköy Kampüsü
İstanbul / Çekmeköy
comment-icon 11 Yorum announcement-icon 0 Duyuru
İstanbul Çekmeköy’de yer alan Özel Alev Okulları Anaokulu 1998-1999 döneminde eğitim hayatına başlamış bir okuldur. 1999...
Daha Fazla Kampüs Görüntüle

Alev Okulları için tüm kampüslerine tek numara üzerinden ulaşım sağlayın!

Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum